Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukák: Benneteket nem...

Anyukák: Benneteket nem zavar, ha valaki a családból nem a nevén emlegeti a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom (direkt nem írom, hogy ki) mindig azt mondja a 3 éves kislányra, hogy a "leány". Ennek a "leánynak" amúgy a nagynénje vagyok. Engem egy idő után idegesít, mikor már egy nap százszor mondja, hogy "hun a "leány?", "mit csinál a leány?", "ezt a leánynak vettem" "nézz rá a leányra". stb. Gyönyörű neve van, miért nem lehet a nevén szólítani? Nekem olyan alpári egy idő után. Ha néha mondaná nem zavarna, de amikor már zsinórban ezt hallom idegesít egy idő után. Vagy ez csak az én hülyeségem?
2014. nov. 13. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Rohadt idegesítő. Nekem a barátnőm beszél úgy mindig a fiáról, hogy a "gyermek".
2014. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Számomra is furcsa, ha egyszer adtam neki egy szép nevet, akkor már azon hívom, vagy ha van, akkor esetleg a becenevén.
2014. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egyik ismerősömék úgy hívták a gyereket, hogy "a kisfiú"...

De egyébként sötétbőrűek voltak, ha érted a célzást, és náluk ez nem meglepő.

2014. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

3-as vagyok.


Tehát így beszéltek róla, hogy a "a kisfiút" el kell vinni óvodába, stb.

Nem azért mert idegen volt számukra a gyerek, csak így alakult ki.

furcsa volt

2014. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Engem is nagyon idegesített, hogy anyám úgy hívott, hogy lány meg ez... A tesómat bezzeg mindig a nevén szólította, mert őt imádja...
2014. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Engem anyám fiamnak hív, pedig lány vagyok. Vicces, mert az anyósom is fiamnak hív, mert neki meg csak fiai vannak, és ez jön a szájára. Nekem is szép nevem van, bár anyám nem igazán szokta használni. Én még nem gondolkoztam el ezen, mert így nőttem fel, sose zavart. Egyetlen sztorim van ezzel: egy ismerősünknek 3 lánya van és meghallotta, hogy anyám azt mondja nekem, hogy fiam, mire a férfi kifakadt magából, hogy "de hiszen ez egy lány!" :D 26N
2014. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy ő nem tarja "gyönyörűnek", sőt egyáltalán lánynévnek a kicsi nevét? Vagy nem tudja megjegyezni. Ami nem is csoda, amilyen neveket adnak a mai lányoknak.
2014. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

A párom öccsét mindig is "gyereknek" hívták. Hol a gyerek? Le kell menni a gyerekért. Mit csinál a gyerek?

Csak akkor szólítják a keresztnevén, ha rászólnal valamiért.

Amúgy itt az anyukáról és az apáról van szó. Én és a párom a nevén hívjuk, de ha csak beszélünk róla, mi is szoktuk "a gyerek"ként emlegetni. Engem is zavar, de már hozzászoktattak.

A ciki az volt, mikor 2 hónap járás után megkérdeztem, hogy hogy hívják az öccsét, mert még sosem hallottam. (Ekkor a kisfiú még csak 4 éves volt)

2014. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7. jogos lehet a felvetésed így ismeretlenben, de tudom, hogy nem erről van szó. Nem idős emberről van szó, nem felejti el a nevét, nem is bonyolult és kimondottan nőies név. Alapból egy olyan emberről van szó, aki egyszerűen nem veszi magát észre. Inkább hanyagnak titulálnám. Egyébként javára írom, nagyon szereti, épp ezért nem is értem, hogy miért csinálja ezt. Egyszer biztosan megfogom kérdezni, hogy miért nem nevezi a nevén.
2014. nov. 13. 15:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt egészen kicsi koromtól kezdve, hogy apa adott nekem egy teljesen más becenevet, a Rebit. Abszolút más a keresztnevem, de ez így rám ragadt. Rebus, Rebi, nagynéném meg Rozinak hív :D Engem sosem zavart, így szoktam meg. :)

Mondjuk ez annyiban különbözik,hogy legalább valami néven szólítanak, és nem csak úgy, hogy "lány". Elhiszem, hogy így ebben a formában zavaró tud lenni egy idő után.


24/N

2014. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!