Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Minket ez miért zavar ennyire?...

Minket ez miért zavar ennyire? Esetleg mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A ház amiben élünk félig a férjemé, félig az anyosomé. De anyós már pár hónapja nem él velünk, odaköltözött a (mostani) párjához, viszont folyamatosan hazajárt/hazajár naponta v csak hétközbe (érthető, az ő háza IS), de minket ez a férjemmel rettenetesen zavar. Évente volt több is akikkel együtt élt x ideig, vezette a háztartást, a pénzét odaköltötte... csak amikor vége lett mindig hazaköltözött. Évek óta mindig az volt/van, hogy mi kifizettünk mindent, a számlák is a mi nevünkre jönnek, anyóséra semmi + van 1 kisebb hitelünk, és még voltak folyamatosan felújítások, azt is mind mi fizettük, ő csak élvezte, amit durván fogalmazva a " az ő segge alá is raktunk". Megszoktuk, hogy úgy csinálunk mindent ahogy nekünk jó, nem CSAK úgy, ahogy neki. Ugye évente 2x - 3x megcsinálta, hogy visszajött és amit mi praktukusnak ill. logikusnak éreztünk azt egyből bevariálta, hogy: "ez mi a sz*r? miért nem így v úgy van?" és nem érdekelte h nekünk ez nem kicsi pénzbe került, vágytunk rá, végre sikerült beszereznünk és mivel ő "visszatért" az kell megint lenni amit csak ő akar és a megkérdezésünk nélkül kidobta v elraktározta azt, amit mi szeretetünk volna, hogy szem előtt legyen v tudjuk használni ha kell. A férjem mostanába nem 1x összeveszett vele, hogy döntse el hol lakik, minket pedig hagyjon békén. Ő ott él, foglalkozzon azzal, mi meg idáig is szépen megoldottunk mindent, eztán is simán boldogulunk.

Komolyan arra érek haza a munkából, hogy kimosta a szennyesünket, belekotorászik a dolgainkba, kitakarít itt-ott (de az inkább maszatolás, mint takarítás) Pedig nagyon jól tudja, hogy nekem csak hétvégén van annyi szabadidőm, ami alatt én kitakarítom az égész házat (megjegyzem a férjem büszke rám, hogy én sokkal körültekintőbb vagyok, sokkal szebb a ház, az udvar, amita csak én csinálom) Anyós (mióta a férjem dolgozik) 1 ft-ot nem adott se a rezsibe, se a számlákba, de nekünk generálni azt tudja ha itthon élt, ha nem (meg most is állandóan innen telefonálgat órákat, pedig a párjánál is van vezetékes, ott ingyen hívhatna, nálunk nem ilyen sajnos) meg már tőle gazdagszanak meg a szalonok ahova ő szépülni is jár, mi meg megolduk egymás közt a családba INGYEN a szépítkezést.

Tudom mindjárt megkapom azt a jelzőt, hogy költözzünk el, ne rinyáljak már ennyit, meg biztos felfújom, de ez sajnos nem megoldható, mivel a férjemre írtatták a fél házat már gyerekként és anyós semmi szín alatt nem menne abba bele, hogy eladják, mert a férjem emiatt a viták miatt besokallt, jobban, mint, én és külön akart volna költözni velem és ezt így akarta volna megoldani (nem én adtam az ötletet) csak anyós megmondta, hogy ő soha nem válik meg a háztól, majd akkor ha ő már nem él. Annyi pénzünk nincs sajnos, hogy házat vegyünk, még 1 hitel meg Isten őrizz!! Így marad a kérdés mit csináljunk vele? Hogy értessük meg vele, hogy FELNŐTTEK VAGYUNK MÁR, ez a dolgok rendje, ő is külön életet él, meg mi is. Neki itt momentán semmije nincs, csak a fél ház (mindene a párjánál van). A házat is apósom hagyta anyósra a férjem miatt. Annak idején apósom vette, az ő nevén is volt a válásig, csak a férjemre volt tekintettel meg az anyjára, hogy ne nyomorogjanak ha már ő elment és kezdhette az életét előlről. A férjem elmesélte, hogy pont emiatt váltak el annó, mert anyós soha nem volt tekintettel másra, csak magára, és szegény apósom más kiutat nem látott, mint válni, ezért a mai napig haragszik az anyjára.


2014. nov. 6. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerértékesítés. Bíróság megítéli ha 2 tulajdonos van de nem jönnek kii jól és költözni akar a másik fél! Fussátok végig gyorsan egy ügyvéddel.
2014. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kényszerértékesítés után a két fél fele fele arányban osztozik a pénzen és mindenki megy a maga útján. Anyós nem fogja eladni, mert akkor nem lenne kin élősködni, szóval nektek kell lépni.
2014. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kiadni albérlőnek és abból a pénzből kivenni egy nektek tetsző albérletet?
2014. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági úton kell kérvényezni az osztatlan közös tulajdon megszüntetését. Ez a legtisztább munka.
2014. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hááát... nem hiszem hogy a férjem belemenne, meg az öreglány se. Annyit költöttünk már a házra, és félnénk (én végülis) hogy vki jól lelakja.

De ha mi külön megyünk más albáérletébe fennt tudnánk tartani, de akkor az lenne, hogy akkor ami hazamegy számla azt anyós fizesse, mert ha már külön megyünk minek járkáljunk oda vissza? Meg hát minden számla a mi nevünkre jönne, én meg ebből a nőből kinézem hogy még azért se fizetné, és ki kapná a felszólítást? MI!

Üresen se jó. Viszont ez a hivatalos eljárás érdekesnek hangzik. Ha bele is vágunk, ebből kirobban a 3. világháború.

2014. nov. 6. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést kb havonta felteszed.


Akármit válaszolnak, minden ellen van valami kifogásod.


Ami tény, az anyósnak ugyannyi joga van ott lakni, mint a férjednek.

Ha ez nem tetszik, akkor csak az a megoldás, hogy eladjátok és a férjed a neki járó pénzböl vesz valamit magának.

2014. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, joga van, persze. Majd megpróbálunk intézkedni.
2014. nov. 6. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

töled bármikor joga lenne albérleti pénzt kérni,

szóval a rezsit és plussz pénzt is fizethetnél szóval az hogy a felujitásokba pénzt raksz a minimum

vásárold meg a részét nem lesz öreg korára halyléktalan miattad

2014. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert övé a félház nem jelenti azt rajtatok élősködjön.A vezetékes telefont mondd le,gondolom van mobilotok.Ha meg ott héderel akkor be kell nyújtani neki a számlát fizessen a rezsibe.Persze ezt a férjed tegye.Azt pedig rágd a szájába ne mosson rátok és ne nyúlkáljon a cuccaidhoz.A háború elkerülhetetlen,csak az a kérdés ki bírja tovább.
2014. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem akkor zavar titeket hogy néha az anyós használni akarja a félházát? Mégis mi lenne a jó? Ha lemondana róla és soha nem járna haza? Ha lehetne akkor ki is raknátok örökre? Szép... Amúgy szerintem te ne nagyon ugrálj mert a mamának több joga van a házhoz mint neked. Ha ennyire nem tetszik nektek a helyzet akkor húzzatok el albérletbe, ott majd azt csináltok amit akartok és ne azon filózzatok hogyan lehetne megszabadulni anyukától.


Az osztatlan közös megszűntetésének ne nagyon örülj. Ez egy per amit el kell indítanotok és mire vége sok pénzbe és időbe kerül, főleg ha nem tudtok megegyezni. Mindenki azt ajánlja (ügyvédek is) hogy a felek inkább bíróság nélkül próbáljanak megegyezni mert ilyen perekben idegileg is kilehet készülni ha egymásnak esnek a felek.

2014. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!