Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van családtagotok vagy más...

Van családtagotok vagy más közeli hozzátartozó, aki devizahitel kapcsán halt meg?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de még a távolabbi ismerősök között se ismerek ilyet.
2014. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyet. Olyanról tudok, aki feltehetőleg a súlyos anyagi problémák miatt lett öngyilkos, de ezt így utólag nem lehet biztosra mondani. De ebben pont nem a devizahitel játszott közre.
2014. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Scream85 ***** válasza:
100%

Édesapám sajnos beleesett abba a hibába, h munkanélküliként hitelt vett fel a Providentnél, aminek a "súlyos " részleteit nem bírta fizetni.

Mindezt úgy titokban, h a családban mit sem tudtunk a hitelről.

És az egészségi problémája mellett szerintem ez a dolog is lelkileg hozzájárulhatott a halálához. :(

Bár lehet csak én gondolom rosszul

2014. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Devizahitel a fal mellett ácsorgott, a Bank melletti sikátor félhomályéban. Egyre idegesebb lett, feszült volt. Már eltelt.. mennyi is? Órák! Órák teltek el, mióta utoljára felé járt valaki. Homlokát veríték lepte el, a levegőt élesen szívta be, a szíve, bár kételkedett benne, hogy van neki olyan, hevesen vert a bordái mögött. Hirtelen cipőkopogást hallott. Végre! Valaki kijött a bankból! Egy ügyfél, érezte a szagát! Teste megfeszült, izmai ugrásra készek voltak, a keze a késre feszült. A gyanútlan ügyfélnek meglepődni se volt ideje, máris érezte a szúrást. Hátranézett, egyenesen Devizahitel szemébe, de természetesen nem láthatta őt. Őt nem látták az emberek. Tudták, hogy létezik, de az általa jelentett veszélyről hajlamosak voltak elfeledkezni. Az ügyfél továbbment, hiszen a szúrás nyomán nem vérzett. De ez mindegy volt. Devizahitel bevégezte a dolgát. Elégedetten húzódott vissza a homályba, és a járókelő után nézett, akinek a testében már elindult a folyamat. Hamarosan... hamarosan vége lesz.


Bocs, morbid vagyok.

Egyébként nem ismerek, csak olyanokat, akik tönkrementek abba, hogy törlesszenek. Ráment ingük- gatyájuk, néha az egészségük. Szerencsére az életüket nem áldozták fel. Sajnálom, ha te elvesztetted a rokonodat, nem akartam lekicsinyellni a problémádat.

2014. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Skyra Diamonds válasza:
40%

Van egy olyan ismerősöm, aki tisztázatlan körülmények között halt meg, éppenséggel ez is oka lehetett a halálának, hiszen okos, diplomás ember volt, még nem nagykorú gyerekkel a háta mögött. A testvére családjának pedig tönkretette az életét, elszegényedtek, ma is albérletben laknak, a gyerekükkel emiatt összekülönböztek.

Szerintem aláírást kellene gyűjteni Magyarországon, hogy hány ember életét befolyásolta negatív módon a pénzemberek manipulációja.

Nagyon kíváncsi vagyok arra, mi lesz a végkifejlete gyakorlati szempontból az egésznek, mivel úgy érzem, ez is csak egy választási kampány volt.

Majd ha elszámoltak a bankok, lezajlott az egész devizahiteles cirkusz, szerintem térjünk vissza rá, jobban jártak-e az emberek, vagy nem.

Amennyiben nem, nem kell annyiban hagyni, össze kell fogni, és a sok embernek együtt kellene egyedi pert indítani a bankok ellen.

Mellesleg leírnám, hogy a pénzügyi tankönyvek a jelzálog alapú devizahitelezés fogalmát úgy írják le, mint egy biztonságos, állami garanciával a háttérben álló ügyletet.

Tehát az állam a háttérben tankönyv szerint, garancia a bankok számára. Ilyen módon nem érhető, miért volt szükség pánikszerűen és folyamatosan a kamat és a különböző kondíciók növelésére és változtatására? Ezt mindenféle per nélkül is meg lehet ítélni egy normálisan gondolkodó pénzügyi elme szerint. Máig nem értem, miért volt ekkora felhajtásra szükség? Ezért várom a végkifejletet. Mellesleg a pénzügytan tankönyv régebbi, mint a devizahitelezéses "bűnesetek".

2014. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes gondolat, mondjuk nem hinném, hogy a bank vissza akarja adni az emberek pénzét, hiszen már a meghirdetett összegnél kevesebbett akarnak visszaadni. Azt kérem Istentől, hogy, ha direkt döntötték be a hiteleket, és emiatt többen tönkrementek, meghaltak, akkor haljanak meg azok az emberek, akik ezt tették, és támogatást és szabadkezet adtak ehhez. Ha a bíróság nem véd meg minket, Isten majd igazságot szolgáltat. Isten védje meg a Magyarokat, és álljon bosszút minden ellenségünkön, aki minket fel akar számolni, el akar pusztítani.
2014. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Melyik vallás ez, hogy ilyen bosszúálló istened van?


Mondjuk a magyarok többre mennének, ha az isteni beavatkozás helyett végre az emberek tennének valamit. Ez a csodavárás az elmúlt évszázadok történelmében nem sokat segített.

2014. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szakadár vagyok, de bízom az igazságszolgáltatásban.
2014. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Én apukámnál is közrejátszhatott a hitel, ahogy a 2-esnek. Rengeteget emésztette magát, 1-2 év alatt teljesen beőszült a haja is, pedig idős nem volt. Szíve vitte el, tragikus hirtelenséggel.
2016. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Isten ide vagy oda, minden élősködő haljon meg, aki tönkretesz családokat. Lásd Hajdúbét, Megyeri híd. Lett pár öngyilkos, és tönkrement család, vállalkozás.
2016. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!