Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mekkora összeget ajandekoztal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora összeget ajandekoztal a párnak? Hányan voltatok? Mikor volt? Es mennyire közeli hozzátartozó?

Figyelt kérdés
Elsősorban átlag emberektől kérdezem , ezért ha jobb módú vagy azt is jelezd legyszi.

2014. szept. 6. 17:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Két éve négy tagú család 40ezret.
2014. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Es közeli hozza tartozó volt? Koszonom a válaszod .
2014. szept. 6. 18:12
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Kristálypoharat vettem,nem adtam pénzt(bár nem is volt menyasszonytánc) Azt hiszem 15ezer ft volt/ 6db.
2014. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
36%
2 éve 10.000.- Ft-ot négyünkre. Az unokatestvéreméknél. Igaz, hogy ők nem a pénzre hajtottak.
2014. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

A mai napig rossz erre gondolni, pedig a legjobb barátnőmről van szó.

Megkérdeztük, mit kérnek , ne vegyünk hülyeséget. Használati dolgokat kértek másoktól is, nekünk turmixgépet mondtak. Igyekeztünk márkásat venni, Kb. 10 ezer volt, tudom, h van sokkal drágább, de szerintem gagyibb is.

Mellé tettünk egy tízezrest. Szerettem volna többet is, de nem ment. Ketten mentünk, a páromnak semmibe nem került, érettségi öltöny még jó volt. Nekem viszont nem volt ennyire elegáns ruhám, így a ruha és cipő eg tízes volt. Aznap reggel fodrász + kozmetikus, éjjel taxi.

Mi nagyon rossz körülmények között élünk, és így is, hogy nem tudtunk annyit adni, amennyit szerettünk volna, több, mint 40 ezerbe volt az ő esküvőjük.

Nagyon szeretem és sokat jelent a boldogsága, ne értsetek félre. És amiért ez írom, ami miatt rossz emlék:


Ő akkoriban is és azóta is mondogatta, hogy ha ott vagy a vacsorán, akkor MINIMUM egy tízest illik adni fejenként, és ez csak a kp. Hisz ennyibe vagy TE a párnak, ennyibe kerül egy főre a menü átlagosan. Ők, amikor mennek vki esküvőjére, így szmolnak. Ez nekem nagyon durva. Tényleg a pénzről szól? Hogy amit rádköltenek , az vissza is jöjjön? Add vissza, hogy ott ehettél? Fizess 2 főre 20 ezret, 2 gyermekes család 40 ezret egy olyan vacsoráért, amit nem is te akartál?

Tényleg szeretem őket, csak ez a megközelíts nekem nagyon nem jön be. Akkor ne hívjon meg senki , ha azt VÁRJA el, hogy minimum 0-ra jöjjön ki az esküvő költsége, de inkább pozitívra. Tényleg ennyire a pénzről szól?

És aki nem teheti meg? Aki nem tud adni, csak 5 ezret? Vagy annyit se? Hányan vagyunk úgy, hogy hó végén nem tudjuk, másnap mi kerül az asztalra, mert elvitte a pénzt az iskolakezdés, vagy a bankhitel?

Aki nem jmódú, hanem egyik hónapról a másikra él, az nemenjen esküvőre, ha nem tud fizetni? Vagy a munkanélkülieket ne hívják meg sehova, azoknak úgy sincs pénzük?

Olyan szomorú ez! Azóta gondolom úgy, hogy akár lesz pénzem, akár nem,a párommal bemegyünk a városházára, és senkit sem fogunk ezzel kellemetlen helyzetbe hozni, mert ha meghívunk vkit, akkor nem azért tesszük, hogy az neki nehéz és fájdalmas legyen, meg rossz emlék.

Egyébként mindenzt kifejtettem a barátnőmnek is, hisz így korrekt, de azt mondta ezt így szokták és így illik, vissza illik adni azt, amennyibe te kerülsz a párnak.

2014. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos körülmények között élünk, 60.000-et adtunk ketten, unokatestvérnek (jó a kapcsolatunk).
2014. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
41%
Biozny 5-ös, van egy ilyen íratlan szabály, hogy legalább annyit illik adni (vagy ajándékban vagy pénzben), amennyibe a vendég vacsorája került. Esküvőszervezői diplomás barátnőm mondta ezt nekem egyszer, hogy ők így tanulták.
2014. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

Igen, sejtettem, hogy nem a barátnőm találta ki, de mégis, aki nehéz anyagi helyzetben van, ne menjen, vagy aki munkanélküli? Vegyen fel hitelt vagy kérjen kölcsön?

Biztos, hogy sokan meg is teszik, mégis úgy gondolom, hogy ez nagyon szomorú, és az ilyen párok esküvője nem arról szól, amiről kellene.

Lehet kisebbségben vannak azok, akik így gondolják, de én majd akkor rázom a rongyot, és fizetek be egy 1 milliós esküvőre, ha megtehetem és nem okoz gondot, és nem hitelnem tekintem az éttermi számlát, amit majd másnap a vendégek "hozzájárulásából" fizetek ki.

Ha nem engedhetem meg magamnak, akkor meg nem csapok nagy hacacárét, csak a szülők + 2 tanú.

Sajnos sok olyan dolog van a köztudatban, amivel nagyon sok ember nem ért egyet, de megteszi, nehogy megszólják mások.

Én úgy érzem, hogy ha bemegyek a párommal kettesben, és nincs mögöttünk 100 ember, akiket évek óta nem is láttunk, vagy valaha csoporttársak voltunk az egyetemen, nos, az nem fogja befolyásolni, hogy boldogok leszünk-e vagy sem, szeretni fogjuk-e egymást vagy megcsalni. A házasság már rég nem az az intézmény, amire "kitalálták".

2014. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol így szokás, de van ahol meg nem, ha egy esküvőszervező ezt nem tudja akkor megvan róla a véleményem.
2014. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
31%

"Biozny 5-ös, van egy ilyen íratlan szabály, hogy legalább annyit illik adni (vagy ajándékban vagy pénzben), amennyibe a vendég vacsorája került. Esküvőszervezői diplomás barátnőm mondta ezt nekem egyszer, hogy ők így tanulták."


Szerintem meg ha valakit vendégségbe hívok, akkor én hívom meg, nem ő saját magát. Ez kb. olyan, mintha meghívnék valakit vacsorára szülinapja alkalmából, majd fizetéskor közölném: azért illik annyit beleadnod, amennyibe a vacsorából a te részed kerül.. Így akkor vendégről beszélünk? Nem. Hanem meghívnak, ahova illik elmennem, ráadásul még amellett, hogy költségekbe verem magam (ruha, fodrász, utazás, netán szállás), még fizessem is a megvendégelésem...

Kvázi a rokonság dobja össze az ifjú pár esküvőjét, ugye? Hol ebben a vendégség?

2014. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!