Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Voltatok már ilyen helyzetben?

Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Meghívtuk az unokatesómékat vendégségbe. Amikor megérkeztek akkor láttuk hogy a gyerekük csúnyán köhög, beteg. Nekünk van egy fél éves kisfiunk, marhára nem szerettük volna ha elkap bármit. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Hazaküldenétek őket?

2014. dec. 17. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Hazaküldeni azért nem küldeném haza... vagy hát nem is tudom... Az elég ciki lenne, hiába, ehhez nem lenne "bátorságom". De erősen éreztetném, hogy inkább máskor babusgassák mindannyian a picikénket, mert ahogy látom, a gyerekük beteg.
2014. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

A gyerekek egy évben kb 50x betegek, semmi baja nem lesz a te gyerekednek. Szerinted a játszótéren, vagy bölcsiben nem keringenek bacik?

Ha minden héten átjönnek az unokatesódék, akkor mondjuk lemondhatták volna, akinek gyereke van, megérti ha közbejön valami, de ha évente 1x hívjátok meg, akkor lehet nem szerették volna elszalasztani a lehetőséget. Vagy ők nem annyira tojnak be egy kis köhögéstől.

2014. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha már ott vannak akkor nem mutatnám ki. Ha esetleg játszott olyan műanyag játékokkal amikkel a kicsi szokott, és a kicsi a szájába szokta venni a játékait fertőtleníteném, de nem előttük. Chicco cumifertőtlenítőből egy kupakkal vízbe beleönteni majd húsz percig ázhatnak benne a játékok. De csak akkor ha még a szájába veszi a kicsi őket.

Egyébként ők azért nem érezték akadályozottnak magukat mert majd látni fogod hogy a gyerekek milyen gyorsan bekapkodnak betegségeket ovis korban.

Ha a kicsitek ovis lesz és esetleg lesz neki egy fél éves kistesója, majd ti se lesztek ennyire megijedve ha köhög a nagyobb a kicsi mellett. Első babánál ez az aggódó hozzáállás szerintem természetes.

2014. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem 2 év különbséggel van 3 gyerekem. A legkisebb bizony sokat volt beteg, a nagyok mindent hazahoztak neki. Egyáltalán nem kell ezt túlparázni, természetes jelenség, hogy a gyerekek sokszor betegek. Az én 3.-am aztán 1 év gyakori betegség után ma már sohasem beteg :). Képzeld el, ahol óvodás nagytestvérek vannak. Minden 3. vagy 4.-ként született gyerekből nyomorék lenne?!
2014. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nme küldeném őket haza.

Ha nagyon aggódsz, a kicsit tegyétek másik szobába, míg ott vannak, aztán szellőztessetek ki.

2014. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 .valaszoloval egyett ertek.

minel jobba feltitek annal roszabb es beteges lesz a gyerek.

utcan, bolcsiben, oviban, is vanak nem lathato betegsege, bacik amitol vedeni nem lehet 100% osan.vagy pl ha otthol te vagy a ferjed, megbetegszik,akkor nem mentek haza? Nem kell ahoz babusgatni ugyis elkaphatja a gyerek .

2014. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi sem küldtük haza őket persze, hanem szóvá tettük hogy milyen csúnyán köhög. Viszont most az van, hogy mi a párommal szépen elkaptuk a betegséget, szerencsére a babus nem.
2014. dec. 17. 20:08
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Miért megy valaki egy kisbabás családhoz egy beteg gyerekkel???
2014. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az lenne a normális, hogy szólok beteg a gyerekem, tegyük már át máskorra nehogy elkapjátok. Legalábbis mi mindig szólunk egymásnak a barátnőimmel.
2014. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen sztem is az a normalis ha szólnak. Ráadásul itt a Karacsony. Ha nem gyógyulunk meg a párommal akkor nem tudunk elmenni a 85 éves nagymamához látogatóba amit nagyon sajnálnék. Na emiatt szerettem volna tudni hogy ki hogy kezelné ezt a szitut amikor már megérkeztek a vendégek es kiderül hogy vki közülük beteg..
2014. dec. 18. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!