Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg én vagyok a hisztis?...

Tényleg én vagyok a hisztis? Szerintem jogos a kiakadásom.

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok, már látszik egy kicsit a pocakom. Unokatesóméknál voltunk a mai napon, ebédmeghívásunk volt. Van egy égetően rossz gyereke (Ákos), 7 éves, nem annyira kicsi, hogy ne fogja fel, hogy mit miért nem szabad csinálni. (Tényleg rossz, sőt, gonosz, de a szülők nem szólnak rá. Számtalanszor láttuk a nálunk tett látogatások alkalmával, hogy szándékosan bántja a kutyánkat, tépi a szőrét, ingerli stb. Mindezt annak ellenére, hogy elmagyaráztuk neki, ezt nem szabad, mert fáj a kutyusnak.)


Egy jó ideje tudják hogy babát várunk, a kisfiú mindig megkérdezi, hogy mikor lesz velünk a kisbaba, tehát tudatosult benne az ő szintjén a terhesség ténye.


Ebéd után a kanapén ültünk, amikor Ákos váratlanul a hasamra vetődött, szerencsére a teste nagy része a combomon landolt. A férjem rögtön lerántotta rólam és rákiabált, hogy ezt nem szabad, mert baja lehet a kisbabának. Ákos rögtön nekiállt üvölteni, de olyan hangosan, hogy szerintem a szomszédok azt hitték, nyúzzák a gyereket.


Unokatesómék szerint én vagyok a h*lye, mert annak a "kölyöknek bennem" semmi baja nem lesz ennyitől, és mi ne ordibáljunk a gyerekkel, majd ők elintézik. Különben is, egy hisztis p*cs@ vagyok, mióta gyereket várunk.


Nagyon rosszul esik unokatesómék reakciója, mert úgy gondolom, hogy ez nem egyenlő azzal, hogy kiborít valamit. Ráadásul sosem szóltam rá a gyerekre, pedig általában csatatér marad utána, ha jönnek. De úgy gondolom, ez volt az utolsó pont.


Okkal vagyok még most is dühös?



2014. dec. 27. 21:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Én engedékeny vagyok, de meg is vertem volna.
2014. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem okkal vagy dühös, azért ez nem játék. És végül is nem bántottátok a kisfiút, biztos csak azért üvöltött ennyire mert még sosem szólt rá senki erélyesebben és azt hiszi mindent megtehet. És ez után is ezt fogja hinni, mert az unokatesód rátok szólt és nem a gyereknek mondták el, hogy ezt nagyon nem szabad. De ha a kutyát is engedik neki... nyilván következetes a gyerek, azt hiszi ha az egyik élőlényt lehet akkor a másikat is.
2014. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Unokatesódnak is biztos tök normális lett volna, ha egy gyerek ráugrik mikor Ákoskát várta. Tök mindegy hogy valaki terhes-e vagy nem, senkinek se esik jól ha ráugranak. De a szülők reakciója az igazán gáz, valószínű a gyerek viselkedése a szülői törődést tükrözi.
2014. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, nem is tervezem, szóval nem homályosítanak el a hormonok, de az unokatesómmal közöltem volna, hogy a 7 éves gyereke valószínűleg szellemi fogyatékos, mert egyszerű dolgokat nem ért meg az életkora ellenére, szadista, mert minden kérés ellenére bántja a kutyát, de ha ők nem vették észre ezeket a dolgokat, akkor nem is a gyerek hibás, mert a szülei alkalmatlanok gyereknevelésre. Hiába unokatestvér, ha ez így megy náluk, akkor a jövőben is csak problémák lennének abból, ha a gyerekek találkoznak.
2014. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a lényeg, hogy lehet-e ennyitől baja a babának, hanem a szándék. Ártani akart neki. Én a helyedben elkerülném a gyereket, közveszélyes.
2014. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 acelsziv ***** válasza:
93%
Igen, okkal. Egy 7 éves gyereknek már súlya van és ha lendülettel a hasadra ugrik az komolyan károsíthatja, akár meg is ölheti a picit.
2014. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jogos a kiakadásod. még nem voltam terhes, de el tudom képzelni milyen érzés lehet. én is nagyon félteném. ha a neveletlen kiskölyök miatt mondjuk elmenne a babám..biztos megőrülnék

a mi rokonságunkban is rengeteg ilyen van, hagyják nőni a gyereket, mint a gombát. nem nevelik.

nem tudom minek vállalnak akkor egyátalán gyereket.

2014. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem lennék terhes, de rámugrana egy neveletlen, pofátlan gyerek, akkor is megrángatnám úgy (nem ütném, csak eltávolítanám magamról igen erélyesen), hogy azt gondolják a környéken, hogy nyúzzák. Nekem egyelőre nincs gyerekem, abban sem vagyok biztos, hogy valaha lesz, mert nincs bennem ilyen jellegű vágy még minimálisan sem, de ha valaki a születendő gyerekemet kölyöknek nevezné, akire nyugodtan ugrálhat az ő retardált "kölyke", mert úgysem lesz semmi baja, akkor felkerülne az életemben nem kívánatos személyek listájára, akár rokon, akár nem. Természetesen a gyerekével együtt.
2014. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
66%

Joggal vagy dühös, de én nem hiszem, hogy szándékosan azért csinálta, hogy a babának ártson. Egy hét éves nem ennyire körmönfont.

A neveletlenségéből fakadóan sodorta a babát veszélybe, Ezért lehetsz dühös, de inkább a szüleire...

2014. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

És ha megrepedt volna burok???


Nem százas ez a kölök!

2014. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!