Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kiadnátok a lakásotokat ennek...

Kiadnátok a lakásotokat ennek a rokonnak?

Figyelt kérdés
Jóban vagyunk, pontos megbízható, normális. De. És nagyon DE. Van két kutyája, amiknek a nevelésére nem fordít sok időt, bár nagyon szereti őket, de inkább csak kényezteti és erre egyébként büszke is. Az előző lakhelyén jártam már nála, láttam, hogy mit csináltak a kutyák. Kaparás, szétrágás... reggel nyolctól este hatig nem is lenne otthon, gondolom lenne ott pisi is akár.. Egyszerűen lelakná a lakást velük. Meg szaguk is van, ezt nem akarom a lakásomnak. Viszont szüksége lenne rá és szemétnek érzem magam, amiért én most nem lakok benne és neki kiadhatnám, de a kutyák miatt úgy érzem ki van zárva, nem várhatja el senki tőlem, hogy örüljek mikor előre látom, hogy mi lesz és egyszerűen sajnálom az új parkettát az új konyhát, látom a lelkiszemeim előtt, hogy nálam is milyen lenne utánuk a bejárati ajtó... :/
2015. febr. 8. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
2 kutyával sehol sem kapna lakást, ráadásul okkal. A kiadás szabályai nálad is ugyan azok. Ha nem tetszik neki, nem veszi ki a lakást.
2015. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Kiadnám, feltéve, hogy meg tudom vele értelmesen beszélni es hivatalosan lepapírozni az alap dolgokat: amíg nincs otthon, addig a kutyákat kennelbe kell zárnia, hogy ne kaparjanak és szaggassanak. Ha ennek ellenére mégis valamiben komoly kárt tesznek, azt ki KELL fizetnie neked, avagy levonod a kaucióból, elvégre az arra van. Lelakni minden bérlő le fogja, illetve a lakásban tartott kutyának nincsen szaga, pisi még a kisgyerekeseknél is előfordulhat, ezek már túlzott aggályok.
2015. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen estben nem. Ha a kutyák normálisan lennének nevelve és rendszeresen lenne takarítva (gyakrabban mint a 'sima' lakásoknál), akkor nem okozna gondot, nem laknák le a lakást.

Nálam is van kutya a lakásban, de a bepisilés és a rágás csak pici kölyök korában volt gond, de akkor erről még le lehet nevelni (már egyiket sem csinálja). Felnőtt kutyánál már nem lehet ezt elérni.

2015. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem, én kihátrálnék belőle, mert utána az elszámolást rokonnal elrendezni - hát nem szokott működni.
2015. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Koltozzenek ide, a parom is allatb*zi, a macskaknak mindent lehet, en hiaba beszelek. Meg is latszik a butorokon.

En eppen lelepoben vagyok, epp emiatt...

en nem adnam ki a lakast!

2015. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Sokan tudnának arról mesélni hogy rokonoknak szívességi alapon segítettek, mert mindenki ezt várta el tőlük a rokonságban. Később nem hálát kaptak hanem haragosok lettek.

Elsőként viselkedj úgy mint egy igazi főbérlő. Mint a többi lakástulajdonos. Ha te nem kívánsz kutyás bérlőt, akkor mondd el ezt a kikötésed. Meg kell értenie. Nem adod ki a lakást kutyás bérlőnek. Ha elhelyezi őket valahova akkor jöhet hozzád. Ez így szokott működni. Az a kellemetlen hogy mivel rokon vagy, megy a lelki nyomás ellened. De hidd el később ha tönkretesznek valamit a kutyák max. egy bocsit fogsz kapni, és még te leszel a rossz ha szóvá teszed. Szóval mindent az elején kell leszögezni.

2015. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert tönkre fogja tenni a lakásod, és mivel rokon, nehéz lesz elszámolni. Kezeld úgy, mint egy idegent. Ha idegen lenne, kiadnád neki? Valószínűleg nem.
2015. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Ha tönkreteszik a lakást, akkor már nem fogod tudni kiadni. Vagy nem tudsz visszaköltözni, ha úgy alakul.

Ráadásul rokonon nehezebb számon kérni, mint egy idegenen.

Persze egy idegennél és kutyátlannál, macskátlannál is fennáll a veszélye annak, hogy tönkreteszik vagy hogy nem fizetnek.

2015. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

"illetve a lakásban tartott kutyának nincsen szaga"


Igen, minden kutyatartó ezt mondja, mert ő már nem érzi meg a szagát. Több ilyennél is jártam, előre bezengte, náluk aztán nem érezni. Aha, csak bűzlött a lakás a kutyaszagtól.

2015. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

A te egyéni döntésednek kell lennie, hogy beengeded-e őket, avagy sem. Ha vérbeli kutyás, akkor mondhatod neki azt, hogy a kutyák miatt nem, de olyat sose mondj egy kutya fannak, hogy ha elhelyezi máshol a kutyáit, akkor jöjjön. Még is hol? Egy ember egy életre felelősséget vállal a kutyáiért, nem lehet csak úgy idetolni, meg oda.

A parketta karcolódik a kutya karmoktól, ez tény. Ez nem feltétlenül a kutya hibája, vannak karmai, pont. Ha csak ennyi lenne a baj, az megoldható lenne azzal, hogy lebeszéled a rokonnal, hogy arra az időre, amíg ott lakik, faltól falig vesztek közösen, vagy vesz ő padlószőnyeget rá. Nem a legjobb kutyák mellett, de a parketta biztonságban lesz alatta.

(Ha jó minőségű, vastag laminált lapról van szó, az nem karcolódik fel a körmöktől normál helyzetben.)

Pisi kakival szintén nincs baj nálunk sem, szerintem ez felnőtt, alapból lakásban tartott kutyánál nem okozna gondot. Fontos, hogy amikor te az illető lakásán jártál, frissen volt-e minden szétrágva, avagy kölyökkorában rendezte meg az adott bútordarabot valamelyik kutya!? Nálunk is van pár rágott asztalláb, de évekkel ezelőtt került oda, amikor még kölykök voltak a kutyák, azóta nem bántanak semmilyen bútort.


Egyébként neked kell látnod azt, hogy szeretnéd-e kutyástól beengedni őt a lakásodba, avagy sem. Csak azért mert rokon, még mondhatod azt, hogy ezen feltételed miatt inkább nem!

2015. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!