Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti eladnátok a lakásotokat...

.figo. kérdése:

Ti eladnátok a lakásotokat hogy a családotokat megsegítsétek? Illetve hogy többé ne kelljen anyukátoknak és a testvéreteknek albérletben élniük?

Figyelt kérdés
Kifejteném kicsit bővebben 20+/F vagyok és örököltem egy lakást ami mondjuk 10M+ -ér . Viszont 10 éves korotok óta albérletben éltek 2 testvéretekkel és javarészt anyukátokkal. Tudom azt hogy ez anyukám rossz döntése/döntései miatt van. Több lakást is elherdált (számszerint2-őt) és több örökség vagy nagyobb pénzösszeg nem is várható az életetekben! Az egyik testvérem már külön él de szintén albiban a kisebbik pedig még alsós. kistesóm faterja sitten van elvileg tavasszal szabadul.(Nem , nem vagyunk kissebség) Szóval nagyon szemét vagyok ha Én ezeket kihagynám az életemből és csak magammal foglalkoznék? Segítenétek a családotokon vagy sem?

2013. nov. 23. 11:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%
Minden komment nélkül: igen.
2013. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
4%

*Segítenétek a családotokon vagy sem?


Erre ment az igen.

2013. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem! A lakásom nem adnám el, mert mostanság, csak elkótyavetyélni lehetne! Nameg ahogy írtad, sokmindent elbaxott már!
2013. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha eladod a lakást, akkor te hol fogsz élni?

Ezek szerint 3 lakás kéne: neked, a nagy tesódnak és anyukádnak a kicsivel.

Ennyit nem tudsz venni ennyi pénzből.

2013. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Segíteném, viszont ha lenne egy lakásom, amiben élhetném a saját életemet, azt semmiképpen nem adnám el. Hanem, ha dolgoznék és mellette lenne némi plusz pénzem, azzal segíteném őket, ha megszorulnának.

Mert oké, eladod a lakást, segíted vele a családodat és utána neked ki segítene? Mehetnél hitelt felvenni, hogy legyen saját lakásod és nyöghetnéd 20 évig a törlesztőt.

Én is segítem anyukámat és a nővéremet, ha rászorulnak (tüzelő, étel tekintetében), viszont nekem is van egy saját életem, amit élni szeretnék. És örülnék, ha csak úgy örökölnék egy házat, amiben élhetnék a saját családommal.

2013. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Segítenék, de nem adnám el a lakásom. Főleg nem egy ilyen családnak! Azt a pénzt úgyis csak elherdálnák. Kaphatnak kaját, ruhát, és hasonlókat ha kell, de nem vágnám magam alatt a fát.
2013. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám el. Tudom, hogy most úgy tűnik, tízmillióval megválthatod a világot, de a valóság az, hogy anyukád 5 év alatt úgy eltapsolná, nyoma sem maradna.
2013. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Segítenék, de attól hogy eladod a kb 10 milliót érő lakásodat, még nem oldódnak meg a problémák, hisz ebből nem tudsz másik három külön lakást venni. Tehát marad mndenkinek az albérlet a pénz meg elfogyna.
2013. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak azon lehet segíteni aki akarja,hogy segítsenek rajta. Benne van a pakliba,hogy anyukád ezt is eltapsolja...
2013. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
En sem adnám el, viszont annyit megtehetsz, ha nagyon akarod segiteni õket, hogy magdhoz veszed õket az örökölt lakásba.
2013. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!