Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elengedjem igy a gyerekemet a...

Elengedjem igy a gyerekemet a tesom gyerekenek a szulinapjara?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a testverem es a ferje sokkal de sokkal joban allnak anyagilag, mint en. Egyedul nevelem a gyerekemet, 15.000 Ft gyerektartast kapok. Tesomek mindkettem aranyosak es a gyerekeiket is imadom. Sokszor szervezunk kozos programokat, de nagyon rossz neha, hogy pl. ha az o gyerekeik megkivanjak az Allatkertben a fagyit(ami ugye 2,5x olyan draga, mint boltban) gond nelkul meg tudjak venni nekik, nekem azert el kell gondolkodnom rajta, hiszen tenyleg irrealis. Persze ilyenkor meghivjak. Van medencejuk is, igy nyaron is szoktunk idot tolteni naluk. Az o gyerekeiknek hatalmas szobajuk es rengeteg draga jatekuk van. Az utobbi 1 evben a lanyom nagyon rakezdett arra, hogy mi szegenyek vagyunk es nekik mennyivel jobb. Utalja a szobajat, mert es az agyat, mert kicsi ahoz kepest, mint ami az unokatestereinek van. Nalunk miert nincs olyan finom felvagott, miert nem veszek uditot, jatekokat stb? Minden talalkozas utan itthon hisztirohamot kap es kovetelodzik. Nem a semmire vallaltuk a gyereket, jol alltunk, megtakaritunk is volt. Az utobbi 4 evben lett ilyen rossz. Csokkent a fizetesem is. Nagyon igyekszem, de egyszeruen egy fillert nem tudok felretenni. Most szulinapja lesz az egyik gyerekuknek. Lesz hatalmas torta, millioegy jatek ajandekba, bohoc stb. Ennel en csak egy sokkal de sokkal szerenyebb szulinapot tudok biztositani neki, ha arra kerul a sor. Nem tudom mivel artok neki, ha elviszem vagy sem?
2015. márc. 2. 16:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak mielott ebbol gond lenne: az okostelfon ceges, az internetre meg szuksegem van, mert haza is hozok munkat neha.
2015. márc. 2. 16:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal ha nem viszed el.

Sajnos nem fenékig tejfel az élet,nem baj ha hozzászokik.

És miért hagyod,hogy hisztizzen?Minden szegényebb gyerek ezt csinálná ha lát egy jó módúbb gyereket jól néznénk ki.

Itt szerintem veled van a baj,nem a tesóddal.

1,ráhagyod,hogy hisztizik mert neki is kell

2,meg akarsz futamodni a probléma elől,pedig nem bujtathatod el a rosszak előtt.

3,képes lennél a tesódat megbántani azzal,hogy nem mentek el a szülinapra mert a gyereked követelőzik.

4,ha most azt tanítod neki ,hogy minden a pénz, a rajta vehető dolgok,mi lesz később?És igen te tanitod,mert az én gyerekem soha nem hisztizne ilyenen.Neki az együtt töltött idő valahogy sokkal fontosabb..

2015. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A részetek olvasása előtt azt gondoltam: szerintem vidd el!


Egyrészt nagyon rosszízű dolog, hogy nem mentek el hozzájuk, amikor amúgy szeretitek egymást. A gyerekednek is azt üzennéd ezzel, hogy "nem barátkozunk gazdagékkal"... És ez nagy baj lenne! Úgyis tudja, látja, hogy mások máshogy állnak, mint ti, de jó, ha azt is látja, hogy a tesódék szívesen megosztják az örömüket veletek, akkor is, ha szegényebbek vagytok. És amúgy meg: marad az élmény, hogy medencéznek, játszanak együtt. Én szerettem átjárni a gazdagabb barátnőimhez anno, és nem lettem otthon boldogtalanabb tőle.


Viszont nálatok látom, már ebből hiszti van... Nem tudom, mennyi idős, de le kéne ültetned és a maga szintjén elmagyarázni neki, mi miért van, miért olyan, amilyen. Ezt már egy iskoláskorúnak meg kell értenie. Egyedül vagy, nem kereshetsz annyit, mint náluk két ember.


Szóval nem a szülinap az igazi kérdés, hanem hogy meg kell értetned vele, hogy nem mindenkinek van ugyanannyi pénze. És hiába dolgozol minden idődben, akkor is csak ennyit kapsz érte. Légy határozott, szigorú. Mondhatod neki, hogy megérted, amiért ez őt zavarja, sőt, azt is mondhatod, hogy neked magadnak is rossz, hogy nem tudsz ennyi mindent megadni neki. És ez nem azért van, mert te kevésbé szereted őt, vagy ne neki adnál minden jót, amire meg tudod keresni a pénzt.


És én ennek a beszélgetésnek az eredményétől függően vinném a szülinapra, vagy tartanám itthon. Meg is mondhatod neki, hogy ha mindig ezen kesereg, akkor nincs értelme, hogy odavidd.

2015. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hagyom, higy hisztizzen!Minden alkalommal elmagyarazom neki, hogy ez nekunk nem fer bele, tanuljon sokat, hogy jo mnkaja legyen, oruljon a nagynenjenek es az unokatesoink az az oromenek. Raadasul az a durva, hogy az iskolaban is mindenki okostlefonnal, tablettel maszkal alsoban is. Az en lanyom masodikos amugy.
2015. márc. 2. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
8 évesen azért lassan el kéne kezdeni megértetni vele a pénz meg a munka értékét. Világéletemben átlag színvonalon éltünk, de soha eszemben nem volt semmit követelni itthon. Nem a gyereked hisztijei miatt, de nem tudsz munkahelyet váltani, hogy kicsit jobban tudjatok élni? 8-9 éves kisgyereknek semmi szüksége nincsen amúgy tabletre meg okostelefonra.
2015. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs ra szuksege! Ha megngedhetnem magmnak, se vennek neki. De ne tudd megy mi megy az iskolaban pl. Kikozositettek es meg is vertek egy 3-os gyereket az osztalytarsai, mert neki nincs okostelfonja. Minden erommel azon vagyok, hogy valahogy jobb legyen, de nincs igeny a szakmamra. Annak orulok, hogy a legutobbi "tisztogatasnal" a kollegamat rugtak ki es nem engem.
2015. márc. 2. 19:00
 7/7 anonim válasza:

Érdemes elolvasni néha a kiszámoló blog releváns posztjait, pl. ezt:


[link]


(A gyerek pénzügyi nevelése sorozat). Ha ügyes vagy akkor már ilyen kicsin is megérti, hogy nem jár mindenkinek alapból a gazdagság és meglévő pénzt / dolgokat kell beosztani.


A tiltást illetve távolmaradást és semmiképpen nem választanám.

2015. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!