Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy értessem meg sógornőmmel,...

Hogy értessem meg sógornőmmel, hogy nem fogom versenyeztetni a gyerekemet a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Féléves babám van, neki három gyereke, a legkisebb kilenc hónapos. Minden alkalmat megragad, ha nem személyesen, akkor facebookon stb., hogy kérdezgessen, mi van foggal-evéssel-alvással-bármivel, és mindig hozzáteszi, hogy az ő gyerekei melyiket mennyi idősen csinálták. Nagyon szeretem a lányomat, de nem vagyok hajlandó ilyen részletekbe menően vesézni a paramétereit, főleg sógornő stílusában. (Példa: "Még mindig nincs haja? Bezzeg Janikának ennyi idősen már vágni kellett!")
2014. okt. 30. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Egyenesen megmondod neki, hogy ez teged zavar?
2014. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Sértődés lett a vége, hogy ő csak kommunikálni próbál, én meg elutasítom.
2014. okt. 30. 14:50
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd rá, ennyi. Ha nincs közönség, nincs cirkusz.
2014. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem verseny a gyerek fejlődése, az egyik hamarabb ül, a másik hamarabb áll fel, jön a foga, nő a haja, szobatiszta 18(!) hónaposan, biciklizik és így tovább. Én azt mondtam annak idején, hogy az enyém Petőfit szaval. Na erre elakadt a hangjuk. A bezzegre meg ne reagálj, ha meg tudod állni válasz nélkül, talán észreveszi magát a sógornőd. Sok sikert.
2014. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg, hogy erről ILYEN FORMÁBAN nem szeretnél kommunikálni. Ha megsértődik, akkor sértődjön, legalább addig se hallgatod.

Ha jól olvasom ki a sorok közül, amúgy se vagytok annyira jóban - gondolom nem lenne nagy érvágás, ha kevesebbszer találkoznátok.

2014. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

megmondanam neki:

1. elmehetsz a sohivatalba :DDDDD

2. a babak nem egyszerre fejlodnek.. lehetnek boven elteresek... pl en: mig en 10 honaposan mar mente anyukezet fogva,addig a tesom 14 hosan indult el.. na?!... hagyd ra

2014. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Esetleg még ilyesmivel lehetne próbálkozni, bár ez kétélű fegyver:

A verzió

- Hány foga van Pistikének?

- 34, még két plusz bölcsességfogat is növesztett.


B verzió:

- Hány foga van Pistikének?

- Egy se. És igen, tisztában vagyok vele, hogy Janikának ilyenkor már a fél fogsora kint volt, ezért megköszönöm, ha erre most nem térünk ki.

Majd témaváltás és tegyél fel neki kérdést, ami ettől teljesen független. Időjárás, háztartás, politika, stb, lényeg, hogy elvidd a figyelmét a kérdésről.


Mivel nem ismerem a helyzetet és a sógornőd kommunikációját, ezek csak tippek, nem tuti módszerek.

2014. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Még egy C verzió:

- Hány foga van..?

- X.

- Janikának X+3 volt...

- Ezzel mit szeretnél mondani? Miért érzed fontosnak ezt megemlíteni?

- Hát én csak beszélgetni akarok...

- Igen, de korábban kértem, hogy ilyen irányba ne kanyarodjon a beszélgetés, mert számomra ez zavaró. Ezért gondolom, hogy valamilyen céllal mondtad, a korábbi kérésem ellenére. Így csak kíváncsi lettem, hogy miért mondtad.

- De hát én csak beszélgetni akarok...

- (és innen ismételgesd, akadjon el a tű a lemezen. Egy idő után meg fogja unni, hogy szó szerint ugyanazokat a köröket futja és szerintem leszáll a témáról)

2014. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
sógornőmnél a baba már megtud fordulni(csak azt hagyta ki hogy még a fejét sem tudja megtartani):D bármilyen téma van mindig baba lesz belőle és azt ecsetelik milyen édes.és mindig azzal jön nekem mikor lesz-szóval már most elkezdte a versenyzést pedig még gyerek sincs :)Kitartást én mosolygok és kerek-perec kimondom hogy óó ez csodás,biztos így is van,hadd higyje hogy ő a világ közepe(hisz akkor biztos valahol boldogtalan ha erre van igénye)
2014. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Jelezted neki, hogy zavar, akkor hozd te is olyan helyzetbe, ami neki kellemetlen, hátha észreveszi magát és abbahagyja. Te meg tegyél olyan megjegyzéseket, hogy igen, és "az én babámnak saját szobája van, most dekorálom ", meg "elkezdtünk neki félretenni külön számlára. Pistikének meg Jocikának már mennyit raktatok félre az egyetemi éveire?" Ha kövér, akkor tehetsz megjegyzést, hogy milyen jó, hogy már rád jönnek a réi ruháid, ő mikor akar végre formába lendülni. Tudomisén, vágj vissza olyannal, ami neki kellemetlen. Abbahagyja, ha mindig rávágsz valamit :)
2014. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!