Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogos, ha emiatt...

Szerintetek jogos, ha emiatt nem szívesen bízom anyósra a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan anya, aki szerint csak ő vigyázhat a gyerekre, mindent neki kell csinálnia, mert más úgyse tudja. Már pár hetesen is rá mertem bízni anyukámra a lányom, amíg elmentem boltba vagy hagytam, hogy elvigye babakocsival sétálni, amíg én otthon kicsit pihenek. Anyósnak is lenne erre igénye és kérdezi is, hogy mikor lehet nála. Már az elején meg volt köztünk az a pár lépés távolság, mert teljesen más típusúak vagyunk, más a gondolkodásunk, de ez nem befolyásolna abban, hogy az unokájával milyen legyen a kapcsolata. De a férjem már a kapcsolatunk elején mondta, hogy nincs jó emléke a gyerekkoráról, mert mindenért leszidták, sokszor meg is verték. Olyan dolgokért ordítottak vele és verték meg, amiről nem is tehet (nem mintha szerintem erre lenne mentség), például hogy véletlen eltört valamit vagy rosszul csinált. Nem gondolom, hogy most annyira mások lennének és nem hagynám, hogy a gyerekemmel is így bánjanak.
2014. nov. 27. 22:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy szülő lehet másmilyen nagyszülőként. Én nem ítélném el elsőre, de ha valami rosszat tapasztalsz, akkor gondold végig.
2014. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
56%
Ez inkább csak kifogás.
2014. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
45%
Te csak ürügyet keresel.
2014. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kifogás ez, aki verte a gyerekét azért, mert véletlen összetört egy poharat, azt nem tudom mi tartja vissza, hogy megverje az unokáját ugyanezért.

De persze elfogadom ezt is, véleményt kértem erről.

2014. nov. 27. 23:02
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
Ez csak ürügy. Vidd oda nyugodtan, ha bármi baj lesz, azonnal hazahozod, és többet nem hagyod vele kettesben. De csak, ha gáz van.
2014. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
Annó én is kaptam néhány pofont anyámtól, de az unokáit sose ütné meg.
2014. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet tényleg rá kellene bíznom. Tudom, hogy igazságtalan úgy, hogy még nem is csinált vele semmi rosszat, de azért félek.
2014. nov. 27. 23:06
 8/41 anonim ***** válasza:
67%
Én is így vagyok vele, csak nálunk még nincs gyerek. Nagyon régóta hallgatom, hogy anno mi mindenért verték meg páromat. És ezek nem egyszerű pofonok voltak, az apja pl vaslánccal elverte azért ha nem vett fel papucsot (anno részegen nekem is belémkötött, hogy miért nincs rajtam papucs... ez neki központi kérdés), de volt olyan is, hogy ha valami fájt neki és sírni mert érte, akkor a két fülénél fogva felemelte és eldobta... Mivel látom jeleit annak, hogy semmit sem változott e-téren (pl az állatokkal mai napig így bánik, a kutyámat sem szívesen bízom rá, mert 2 perc múlva nyüszítve rohan hozzám), csak éppen felnőttek a gyerekek és nagyobbat tudnának nála ütni, ezért ha lesz gyerek én sem szívesem hagyom kettesben a párom szüleivel.
2014. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Kisebb koromban imádtam a nagyszüleimmel lenni.

Később mesélte el anyukám, mik azok a hegek a hátán.

Vessző...

Rendszeresen kapott, ha valami nem úgy volt, ahogy azt a nagyszüleim gondolták, legyen az egy törött tányér, egy hibás vasalás, vagy ha nem úgy álltak a ruhái a szekrényben, ahogy "kell".

2014. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
45%
Én anyós vagyok! Én is ordibáltam vagy megrángattam a gyerekeimet annak idején ha olyat tettek és mégis tisztességes felnőtt ember lett belőlük. Ma az unokáimmal annyit vagyok amennyit akarok és eszembe se jutna rájuk kiabálni pláne nem megrángatni őket, ja kérem más szülőnek lenni és más nagyinak. Úgy hogy rossz kifogás sose jó pláne nem tudhatod mikor lesz rá égető szükséged.
2014. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!