Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit tegyek, hogy...

Szerintetek mit tegyek, hogy a sógornőm ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a párom nővére (leendő sógornőm) azt hiszem féltékeny, vagy nem kedvel valamiért engem.

A párommal elég változó a kapcsolatuk, alapjában véve jóban vannak, de sok a konfliktus, mivel anyáskodik és okoskodik, kéretlenül beleszól mindenbe, majd hálát vár ezért.

Nekem nincs vele semmi bajom, sőt sokszor megvédem a párom előtt, ha úgy érzem jogtalanul leoltja, vagy csúnyán beszél vele. Ennek ellenére van, hogy nekem nem is köszön csak a páromnak. Beszélgetni nem szoktunk, ez engem nem is zavar, nincs rá igényem, hogy barátok legyünk, de nem lenne kötelező ellenségnek sem kezelnie. Érzem, ahogy figyel engem és alig várja, hogy valami rosszat tegyek pl.: egyszer összevesztünk valami apró félreértésen a párommal és egyből ment beárulni az édesanyjuknak. Tudom, hogy jót akar a páromnak a konfliktusaik ellenére is, mert körberajongja állandóan vesz neki valamit, aztán görcsösen várja a hálát. Nekem kínos az egész, szóltam róla a páromnak, hogy lehet jobban el kéne ismernie a törekvéseit és akkor nem nyomulna ennyire, de ő nem látja ezt. Legutóbb a próbafülkébe is ő akart bemenni a párommal, és lehet butaság, de nekem rosszul esett. A párom szerint csak nem fért el kinn és azért ment be(én nem így láttam...).

Lassan 40 éves, nincs párkapcsolata, a munkájának él, de barátnőivel gyakran kimozdulnak. A másik probléma amiatt, még lelkiismeretfurdalásom is van, hogyha bármi ilyen zavar, hogy van egy genetikai betegsége, ami miatt elvileg hátrányból indul párkeresésben. Ezt egyébként az anyósom mondta, de szerintem ha akarná és támogatnák megoldható lenne így is.

Én nem akarok rosszat senkinek, de zavaró és kínos a helyzet és nem tudom mit kéne tennem.


Előre is köszönöm a válaszokat, és hogy elolvastátok. :)



2015. márc. 10. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
próbafülkébe minek megy be több ember? szerintem testvér komplexusa van
2015. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a párkapcsolat hiányát próbálja a tesóján kiélni, vagy a gyerekhiányt (mert gondolom, gyermeke sincs a sógornődnek). Nehéz ügy, főleg, ha a párod nem veszi ezt az egészet komolyan. Valami háziállattal nem tudnátok meglepni esetleg névnapra, születésnapra, amin kiélheti a szeretni akarását, pl. kutya, macska?
2015. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha nem értem, hogy miért nem az ilyen magányos, szomorú, félénk, ronda, kövér emberek írnak ide, kérnek segítséget, miért a mindenki által kedvelt, meseszép, csak jót akaró, "mindig megvédem a nyomorékot, de utál, mert tökéletes vagyok" embereknek van baja.
2015. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :) A kisállat jó ötlet, de sajnos nem megoldható. A macska a munkája miatt egész nap egyedül lenne, a kutyát szintén nem tudná levinni sétálni. :/

A 3. válaszolót nem értem.

"miért nem az ilyen magányos, szomorú, félénk, ronda, kövér emberek írnak ide" => én ezeket a szavakat sehol nem írtam


"miért a mindenki által kedvelt, meseszép, csak jót akaró, 'mindig megvédem a nyomorékot, de utál, mert tökéletes vagyok' embereknek van baja." =>Nem vagyok népszerű, se meseszép, de tökéletes meg végképp nem. Nem tudom, ezeket honnan veszed. Azt viszont tudom, hogy mikor mit csinálok, és hogy azzal bánthatok-e másokat vagy sem.

2015. márc. 10. 16:55
 5/5 Miró Kiss Ida válasza:
100%

A leendő sógornődet nem áll módodban megváltoztatni. A lelkivilágának elemezgetése sem vezet sehová.

Azon változtass, amin tudsz: a saját iránta való érzéseiden.

Vajon miért zavar téged, ha körülrajongja a testvérét?

"Beárul" az anyósodnak - és akkor mi van?

Genetikai rendellenessége van, és ez neked okoz lelkifurdalást? Miért?


Azt gondolom, hogy abban a családban határozottabban meg kell húzni a határokat. Ha ők nem tudják ezt megtenni, te a saját határaidat vondd meg világosan, és emiatt ne legyen lelkifurdalásod!

2015. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!