Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen rokonokhoz mennyire...

Ilyen rokonokhoz mennyire öltöznétek ki egy keresztelőre?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz a keresztelő (az időjárás miatt írom le), a családom azon része pedig elég gazdag. Az unokaöcsém 1. szülinapjára, ami kertiparti volt, képesek voltak öltönyben eljönni. Imádom őket, de a puccolás nagyon megy nekik.

Soha nem voltam még keresztelőn, nem tudom, milyen ruhában illik menni, főleg ilyen esetben.

Számomra ez nehéz kérdés, mert nem akarom, hogy megsértődjenek, mert nem öltöztem ki eléggé (tudom, hogy megsértődnének miatta)

A keresztelő után étterembe megyünk, nem tudom ez mennyire befolyásolja az öltözéket.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



#ruha #ünneplés #keresztelő #nagyzoló rokonok
2015. ápr. 4. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Sem a nemedet, sem a korodat nem tudjuk!
2015. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiúként öltöny,fekete vagy szürke. Lánynak kosztüm.
2015. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
53%
Hát, ha muszáj kiöltözni, akkor semmiképp se farmer, balerina és csini kosztümkabátka legyen az összeállítás. Ahogy nézem, hétfőn esni is fog. Szerintem ha szolidabban szeretnél felöltözni, egy fekete szép farmer és egy csinos ing vagy blúz és ilyen gombos kabátka megfelelne egy szép sállal. Ha pedig netalán szebb idő lenne, akkor egy szép, nem kivágott ruha lehetne egy magassarkúal, egy színben passzoló kardigánnal. Nem tudom, hogy milyen stílusú rucikat kedvelsz, hirtelen ez jutott eszembe. Te mire gondoltál?
2015. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen, elegánsan. Keresztelőre úgysincs sok választásod, esti öltözéket nem vehetsz, de ki kell öltöznöd. Tehát klasszik ünneplősben menj. Az öltöny, kosztüm jó, fehér vagy kék inggel, ha szoknya, akkor testszínű harisnya, cipő, táska passzoljon. Ha van rá kereted, érdemes is beszerezni egy klasszikus darabot, azt ugyanis bármilyen hasonló eseményre felveheted.
2015. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Felénk keresztelőre ki szoktak öltözni: férfiak öltönyben nők pedig vagy kosztümben vagy elegáns ruhában (nem estélyire gondolok.)

Illetve ha lány vagy vedd figyelembe az adott vallás előírásait, nem illik hasig kivágott dekoltázzsal vagy szuperminiben combcsizmával a templomba menni.

2015. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

19 éves lány vagyok. Eddig 3 fajta ruhára gondoltam, térdig érő csizmával. A ruhák kb térd fölé érnek, van fekete-fehér, fekete-kék és sima fehér. De így, hogy írtátok, rájöttem, hogy ez nem templomba való viselet.

Blézerem és ingem van, viszont "kötelező" kényelmes, csinos fekete cipőm nincs. Esetleg egy fekete bokacsizma? Természetesen nadrággal.

2015. ápr. 4. 20:27
 7/14 anonim válasza:
Szerintem a bokacsizma illik, passzoljon a ruhaösszeállítással és csinos leszel. Egyszerű is, visszafogott is, templomba és étterembe is felvehető. Térd fölé érő ruha is jó, ha nem túl rövid és ízléstelen
2015. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
A térdig érő csizma rendben van, és a szoknya is, ha kicsit térd felett ér, és nem combközépig.
2015. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

templomba szerintem olyan legyen amiből nincs kint a hátad meg a cicid, és nem látnak be alulról sem.

és ha egy normális ruha van rajtad, akkor mehetsz úgy templomba.

az étterem miatt is már elvárható a kiöltözés.

amiken voltam keresztelők, ott a fél rokonság ki volt öltözve, a másik fele nem. de ott nem volt étterem utána, és nem gazdag üzletemberék gyerekét keresztelték

2015. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy csinos-elegáns ruha megteszi. Én simán felvenném a fehér vasalt élű nadrágomat és a kék blúzomat.
2015. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!