Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mihez kezdjek azzal, ha az...

Mihez kezdjek azzal, ha az öcsém "értelmiségi" menyasszonya állandóan feljogosítva érzi magát arra, hogy engem kritizáljon?

Figyelt kérdés

Attól tartom, hogy az öccsémmel való testvéri kapcsolatom is rámehet erre, azért írtam ki a kérdést. Az öcsém a menyasszonyával két éve van együtt kb, dúl a love, az öcsém szerint ő az a nő, akire mindig várt. Felköltötzött hozzá a fővárosba, együtt utaznak, eljegyezték egymást... a nőnek komolyan diplomája van és komoly munkahelye és hát meglepő a velem szembeni viselkedése. A hátam mögül hallom vissza, hogy mivel mi nem vagyunk házasok a kedvesemmel (pedig már 7 éve együtt vagyunk, 1 közös gyerekkel) és ő elég gazdag, hogy én csak a pénzéért vagyok vele és bármikor dobhasson, azért nem vesz el. Meg hogy a 3 éves gyereket 4 napra másra hagyom, h kettesben elmehessek a férjemmel, ez mekkora önzőség. Ő gyerekekkel foglalkozik és feljosítva érzi magát, hogy kritizáljon. Most ennyi erővel én is mondhatnám, hogy ő meg felfuvalkodott nagyképű budapeti (tényleg az erre föl), aki ronda és pösze és művésznek képzeli magát... mert a facebook tele van az általa "művészetnek" nevezett ocsmány fotóival. Ez a véleményem, de mégsem mondom. AZ öcsém úgy védi, mint az életét, semmit sem lehet mondani a menyasszonyára, ami "rossz".


Mit csináljak? Olyan tanácstalan vagyok :/ Az öcsémmel kezd elromlani a kapcsolatunk, mert számára egyre jobban csak ez a nő létezik, függetlenül hogy milyen ocsmáságokat állít rólam.



2015. máj. 1. 14:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokért, légyszi csak normális válaszokat!
2015. máj. 1. 14:37
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A legjobb ha ezt a kapcsolatot kicsit jegeled. Nem kell belemenni semmi háborúba. Maradjon meg az öcsédnek a szép emlék a nővérével, és ha elmúlik a rózsaszín köd, akkor majd ráeszmél hogy a nő elmarta a családját. Ő maga fog lépni.
2015. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ne foglalkozz a kis furiaval, magarol allit ki szegenysegi bizonyitvanyt ezzel a viselkedessel. Az ocsed mar nehezebb, sajnalom, de sajna amig ilyen szinten rajong a noert, sok valtozast ne remelj.
2015. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát én is ettől tartok, hogy eltűnik vele az öcsém és soha nem látom. Mellesleg nemtom honnan szedte ezeket, én is jól keresek nem csak a férjem számláját szipolyozzuk le és nincs 3 kocsink meg 6 villánk... a párom előző házasságából született két gyerek sincs elhanyagolva, plána a saját. Soha nem volt pesztonkája és hogy nagyinál van pár napot, ez évente 1-2x ha előfordul. Szánalmas még belegondolni is, h milyen emberek vannak...
2015. máj. 1. 14:50
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

En is sokaig haborogtam az ilyen emberek miatt.

Evek soran azonban eljutottam arra a szintre, hogy elfogadom, hogy nem szerethet mindenki, es nem erthet mindenki egyet az en ertekrendemmel, eletvitelemmel, donteseimmel. Mar nem akarok mindenkinek megfelelni.

Amig minden este nyugodt lelkiismerettel fekszem le, es amig minden reggel tukorbe tudok nezni, addig rendben van minden.

2015. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz vele! Ő ezt azért csinálja mert különbnek akar látszódni nálad. Nem veszi észre hogy pont az a nő vagy akire nem kell sem féltékenykednie, sem lepipálnia téged. Majd egyszer leesik neki.

A legfontosabb neked hogy az öcséddel tartsd a jó viszonyt. Engedd hogy a saját tapasztalatainak az emléke égjen bele a lelkébe a rólad összehordott hülyeségek miatt. Majd rájön hogy butaságokat mond a menyasszonya.

Szerencsére nincsenek közös kollégáitok, és a rokonaitok is ismernek téged hogy milyen vagy. Csak magát járatja le mindazzal amit mond. Neked ezeket az energiákat nem kell magadra venni, csak élni boldogan és nyugodtan a saját életeteket.

Szerelmes embert ne akarj felvilágosítani a saját szerelmének a hibáiról, mert nem fog sikerülni. Majd kinyílik neki is a szeme.

2015. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ennek a viselkedésnek semmi köze ahhoz, hogy értelmiségi, művész vagy felfuvalkodott budapesti a menyasszony, minden lében kanál, mindent jobban tudó emberek bárhol, bármilyen körben akadnak.:-) Az öcséd nem veled szeretne családot alapítani és leélni az életét, természetes dolog, hogy védi.

Szerintem se kell elkezdeni háborúskodni, de ettől még ha szóba kerülnek a dolgok, kedvesen, higgadtan, de határozottan vállald fel az álláspontodat. Nem kell a csajt kritizálni, mert valóban szét fog menni öcséddel a kapcsolatotok, de ha netán tőle hallod vissza a dolgokat, amiket a csaj mond rád, közöld vele, hogy neked ez rettenetesen rosszul esik és sértőnek találod.

Azért az se mindegy, ki hordja a pletykát, és vajon tényleg úgy hangzottak-e el a dolgok, ahogy neked tálalja az illető...

2015. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Az öcsédnek kellene megvédenie téged! Beszéltél már erről vele?
2015. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az öcsém előtt egy rossz szót nem lehet szólni, mert szerinte biztos azért találom ki, hogy ilyeneket mond, hogy befeketítsem. És attól még hogy nem bírom, neki ő lesz a felesége...
2015. máj. 3. 11:40
 10/13 FüligJimmy88 ***** válasza:
67%

7-es jól mondja: attól még hogy pletykál valaki, még nem biztos, hogy az úgy is hangzott el. Ha elhangzott egyáltalán. Mert az információ olyan, mint az anyag: minél több mindenen megy keresztül, annál kevésbé hasít az eredeti alakjára. Szerintem először próbálj beszélni a csajjal négyszemközt, hogy ettől és ettől ezt és ezt hallottad, hogy ez tényleg igaz-e. A reakcióiból sok mindent le tudsz majd szűrni. Ha szükséges, és úgy jön ki a lépés, tarthatsz egy második fordulót, amibe bevonod az öcsédet is, mintegy szembesítés-jelleggel.


Ha élhetek egy magánvéleménnyel, ha ennyire meg tudta szédíteni az öcsédet, valószínűleg tényleg kavarja a ganajt. De attól még simán benne van a pakliban, hogy az kavarja, aki elmeséli neked a pletykákat, és a csaj rossz természetét használja ki. Akárhogy is van: én a beleit kitaposnám annak, aki a gyerekeimet belekeveri ilyesmibe.

2015. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!