Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ezt meg kell...

Szerintetek ezt meg kell hálálni külön vagy majd alkalomadtán visszaadjuk?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy édesapámat holnap műtik és 80 km-re van a kórház a családi autónk pedig működésképtelen, vasárnap óta egyszerűen nem indul be és hiába próbáltuk megcsinálni nem megy.

Úgy volt,hogy én viszem be édesapámat, de autó nélkül ez nem fog menni, és sehonnét sem tudtuk szerezni.

A sógoromnak van még autója, de ő dolgozni megy vele és nem tudja édesapámat elvinni, meg amúgy sincs jóban édesanyámmal így rá nem is igazán számítottunk, erre ma idejött a kocsijával, felhívott,hogy menjek ki itt áll a ház előtt, kimentem, a kezembe nyomta a kocsi kulcsát és mondta,hogy most vigyem őt haza, és majd holnap ha hazaértem vigyem a házukhoz a kocsiját.

Útközben elmagyarázta,hogy mi micsoda a kocsiban, mert nekünk egy teljesen fapados egyszerű kocsink van az övé meg egy közel 10 milliós terepjáró és ezért is meglepő,hogy egyáltalán odaadta csak így, elmagyarázta kedvesen az automata váltó működését is, hogy a tolatókamera hogy működik és így tovább abszolút mindent és nagyon kedves volt, sosem volt még ilyen, majd mielőtt kiszállt volna adott 20 ezer forintot,hogyha bármire kell, édesapámnak,nekem vagy az úton, ha kifogy az üzemanyag vagy bármi (és ezen túl teljesen teletankolta, full-ot mutat a mutató) és mondta ,hogyha megmarad költsem valami jóra, nem kéri vissza.

Azóta szóhoz sem jut a család, nem mondanám,hogy rossz a viszonyunk, de ennyire azért nem jó, hihetetlen,hogy ezt ő csinálta, nem tudom,hogy a nővéremnek mennyi szava volt, de még édesanyám is el van ájulva, pedig őt nem könnyű levenni a lábáról, főleg nem a sógoromnak.

Viszont azt nem tudom,hogy meg kell e hálálni, vagy inkább alkalomadtán visszaadjuk a jóságát?Ha vissza,akkor milyen formában?


2015. máj. 19. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene meghálálni? Ha jól értem a nővéredék autója, ő is beviheti az édesapátokat.
2015. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell meghálálni, örülj, hogy ebben a helyzetben segít.

Lehet, hogy adódik valamilyen alkalom, amikor te tudsz neki valamiben segíteni.

2015. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Külön nem hálálkodnék, "csak" megköszönném.


Legközelebb te is ott leszel ha nekik lesz szükségük segítségre.


Amúgy lehet, hogy ez neki is egy lehetőség, hogy közelebb kerüljön a családhoz.

2015. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De az,hogy ennyire segítőkész volt, ezen túl pénzt is adott, és a féltett autóját csak úgy odaadja, ez hatalmas áldozat tőle, meg ha valami elvárható az maximum annyi,hogy odaadja az autóját, vagy ő maga vezet, de hogy kijön, pénzt ad,elmagyaráz mindent, és mindezt úgy,hogy nem felhőtlen a viszony, szerintem nagy dolog.

A mi kocsink 500 ezret sem ér, de én sem adnám oda szívesen másnak, hát még egy olyat ami neki van.

2015. máj. 19. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Most mit aggodalmaskodsz ? :) valami bekattant az agyába,rájött hogy ha segít valakinek,az mégse olyan rossz dolog ...
2015. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hívjátok át őket magatokhoz egy ebédre. :) De szerintem nem várnak egy 'köszönöm'-nél többet. :)
2015. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
köszönd meg (amit nyilván megtettél és meg is teszel) vigyázz a kocsijára, és vegyél neki valami finom bort, vagy amit szeret. meg persze, ha nekik kell segítség, legyetek ott jelentkezve az első sorban :)
2015. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Arra nem gondolt senki a családodban, hogy egy műtétre váró beteget betegszállítóval kellene szállítani? Általában ez a megoldás arra az esetre, amikor nincs a családban autó. És még hálálkodni sem kell senkinek, mert ez ingyenes.
2015. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tényleg rendes volt tőle. bár gondolom nem vágta földhöz a 20 ezer forint(következtetek erre a 10milliós kocsiból)

szóval összegszerűen kár lenne visszaadni, csak megsértődnének.

tényleg jó ötlet, hogy hívjátok át őket majd vacsorára. és ha legközelebb lesz valami amiben segítség kell nekik, akkor próbáljatok meg segíteni nekik.

2015. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, és egy üveg márkásabb ital, ha inni szokott. Meghívni a családhoz egy jó ebédre és egy jó beszélgetésre.
2015. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!