Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell mindig jó pofát...

Miért kell mindig jó pofát vágnom azoknak a rokonoknak is, akik bunkóznak velem?

Figyelt kérdés

Elvárják a szüleim, meg mindenki más. Vannak rokonaim, akik folyton bunkóznak, kötözködnek, kioktatnak, hogy nem csináltam jól "hallottuk hogy..." de egész évben nem keres egyik sem, de ha találkozunk, mindent tudnak mégis rólam...


És sokak bunkóznak, de a szüleim, meg a többi rokon elvárja, hogy mégis jó pofát vágjak az egészhez, és boldogan menjek oda köszönni nekik, meg dumáljak velük.


Miért?



2013. júl. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

nem vágnék jópofákat, de nem is találkoznék velük!

Vagy csak egyszer, de fordítanék a helyzeten! :D

2013. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapvető tiszteletet add meg nekik,ide tartozik a köszönés,vagy hogy válaszolsz a standard ,,hogy vagy" jellegű kérdéseikre.Innentől nem vagy köteles tovább beszélgetni velük,végighallgatni a beszólásaikat.Csendben félrevonulhatsz,vagy figyelmen kívül hagyhatod őket,mintha meg sem hallanád a prédikációt.
2013. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló szitum. Mérgelődtem is sokáig, hogy miért kell ezt nekem állandóan megélnem, míg végül kitaláltam egy jó megoldást (valami film kapcsán). Mikor olyat mondtak ami sértő volt, vagy bántó, megkérdeztem, nyugodtan, hogy mivel érdemeltem ki ezt a megkülönböztetett bánásmódot, vagy, remélem örömöt okoz számodra ha engem megbántasz, vagy őszintén nem lenne jobb mindkettőnk számára, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, ha hápognak mondhatod,hogy legközelebb kérem több tisztelettel. Eleinte nagyon furin néztek rám, később már nem piszkáltak.
2013. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem az unokaöcsémet csesztették mert mikor 10 éves volt kiváncsiságból megbaxott egy disznót amég vigyázott a majorban rájuk. Az én segitségemet kérte hogy, védjem meg a rokonok megvetésétől. És úgy oldjuk meg hogy, amikor a rokonok inzultáni akarják akkor én leszólitom őket és neki nem kell beszélni velük.
2013. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ááá...ismerős a helyzet.az én rokonaim közül néhányan lenéznek amiért a főváros közelében lakom.azt hiszeik hogy egy elkényeztetett városi kölyök vagyok és emiatt bunkóznak velem, pedig semmi rosszat sem mondtam, vagy tettem ellenük, mindig visszahúzódó és kedves vagyok velük.szóvaaal..kár
2013. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha konkrét megalázó élményeid vannak, elvileg ezt szüleidnek kézben kéne tartaniuk (akár ők a házigazdák, akár Ti mentek látogatóba). Lehet, hogy itt szüleid mulasztást követnek el. Beszélj át szüleiddel néhány konkrét esetet, kérd, hogy legyenek szívesek ezeket a helyzeteket kézben tartani. Ha passzívak maradnak továbbra is az ilyen helyzetekben, vedd kézbe a dolgokat, pl. tagadd meg a látogatásokat, vagy - ami nehezebb - élőben helyben tagadd meg a további beszélgetést. Szélsőségesen durva vagy tendenciózus, rendszeres megaláztatást a gyámhatósággal állítathatsz le. Szüleiddel beszélgess, jó esetben nem fogják hagyni, hogy idáig jussanak a dolgok. Rokonlátogatásnál, főleg ha az kényszerlátogatás is, a szüleid felelőssége a dolgok kézbentartása legalább alapszinten, a bántalmazásokat elvileg azonnal le kéne állítatniuk. Ha nem ennyire egyértelmű a dolog, akkor szüleiddel próbáld meg átbeszélni előre, mi az amiről nem veszik észre, hogy Neked megalázó.
2013. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!