Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az mit jelent, ha egy közeli...

Az mit jelent, ha egy közeli rokonod konkrétan a testvéred és annak családja nem jön el az esküvődre? Miért? Szerintetek ez mennyire sértő?

Figyelt kérdés
Akkor az azt jelenti, hogy nem vagy fontos neki és nem szeret???

2015. máj. 26. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek azért biztosan van valami vélt vagy valós oka. Érdemes lenne megkérdezni. Nem veszekedtetek vagy sértetted meg valamivel? Milyen kapcsolatotok volt eddig?
2015. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért nagyon haragudhatnak rád.

Ilyen nem nagyon szokott tenni egy testvér.

Mivel indokolta?

2015. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sértő, amennyire sértésnek szánják. Az egyik ismerősömnek a testvére például Koreában él és nem volt több százezer forintjuk repülőjegyre, úgyhogy nem volt ott az esküvőjén. De ha nincs ilyesmi korlátozó körülmény, akkor legalább egy jó magyarázattal illik megtisztelni a másikat, kivéve persze, ha valami miatt nagyon nincsenek jóban és/vagy kifejezetten sértésnek szánja, hogy nem megy el.
2015. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen távolság van, mint amit a 3. ír, akkor érthető.

Kicsit írhatnál a körülményekről.

Összevesztetek valamin? Vagy távol élnek?

2015. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem vagytok olyan viszonyban a tesóddal, hogy megkérdezd tőle, miért nem jött el a esküvődre, akkor az egészen biztos, hogy jó viszonyban nem vagytok...
2015. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a választoztad ellen van valami kifogásuk?


Mindenképp kérdezz tőlük, mert csak kommunikációval lehet az esetleges rosszul gondolt, félreértett, idegen dolgokat megbeszélni.


Mondták már, hogy nem jönnek, vagy csak gondolod, mert céloztak rá? Nem tesznek ilyet azért, ez nagyon durva lenne, nyomós oka kellene hogy legyen annak.

2015. máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miért. Ha tudom, hogy olyan helyen dolgozik, ahol ha szabit mer kérni ekkor meg ekkor, akkor kirúgják, és szüksége van arra a pénzre, és nem biztos, hogy 2 percen belül talál másik munkát, azt megértem. Azt is, ha a családban van fertőző beteg... meg nyilván, ha utolsó pillanatban adódik vmi vészhelyzet. Azt is esetleg, ha nagyon puskaporos a viszony a vőlegényem és köztük, vagy köztem és köztük.

De vannak okok, amiket nem értek meg, pl. nincs kedvük sokat utazni, XY náthás, nincs rá pénzük (ez abban az esetben, ha egyébként tudom, hogy nem igaz, vagy ha meg sem kérdezték, hogy nem baj-e az, hogy nem hoznak nászajándékot, esetleg kérnének kölcsön ruhát, szeretnének szállást), inkább nyaralni mennének, vagy meg sem indokolják, és megvonják a vállukat.

2015. máj. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi azért nem mentünk el egy közeli hozzátartozónk esküvőjére, mert több száz kilométerre volt, és ez már a második esküvőjük, az első polgári közel hozzánk, oda nem hívtak.

Kastélyszálló, 20 eFt egy éjszaka. (nekünk kellett volna fizetni). Gazdag család, saját kápolnával, mi meg nem éppen csóró, de nyugdíjasok.

Attól még fontos lehetsz nekik, de kérdezd meg az indokokat. A pénz (vagy hiánya), a távolság, vagy bármi indokuk lehet. Ne sértődj meg, csak fogadd el a válaszukat.

2015. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy anyukámról van szó és a tesvéréről. Korábban volt valami félreértés az örökségnél, de nem is értem, hogy mi mikor mindenki ugyanannyit kapott. És még az unokatesómékat se engedi, pedig az utazásukat is megoldottuk, ajándékot nem kérünk. Engem bánt nagyon a dolog, mert most ha nem jönnek el még nagyobb lesz a távolság a 2 család között és köztem is meg az uncsitesomék között. Nem értem, hogy állhat akármi két testvér közé.Mi meghívtuk őket szeretettel. De jó, hogy nincs testvérem, ezt nem tudnám elviselni :(
2015. máj. 27. 08:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem sincs testvérem, viszont a férjemnek van. Lánytesója ráadásul. Anyósomék mindig úgy játszották a világ előtt, hogy egyformán szeretik a gyerekeiket, az unokáikat is. Már felnőttek a gyerekeink, és bizony nem szívesen mennek a nagyszülőkhöz, mondván, mikor kicsik voltak, ők sose mehettek hozzájuk, mert mindig a másik két gyerekre kellett vigyázniuk. Ennek ellenére 3-4 hetente meglátogatják őket (a másik két unoka csak sátoros ünnepekkor).

A férjem testvére mai napig úgy meséli, milyen remek a kapcsolat közöttünk és a szülei között, mert mindkét gyerek egyformán volt szeretve, támogatva.

Nem lehet, hogy a másik testvér is hasonlóan szeretett, támogatott gyerek volt a nagyszülők által? Ezt általában szívesen nem veszik észre azok, akiket előtérbe helyeznek?

Az én anyósomék már közel 90 évesek, sosem éreztettem velük, hogy mennyire rosszul esett a viselkedésük, de az tény, hogy az én szívemben nincs szeretet irányukban, legfeljebb sajnálom őket, ha gondjuk van, mint bármelyik idegent.

Érdemes lenne meghallgatni a másik fél verzióját is....

2015. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!