Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyámat bántják?!?

Anyámat bántják?!?

Figyelt kérdés
Apám egy idegbeteg, nem részletezném. Fél évente kitör belőle az állat, ordít, porig aláz. Csak a négy fal közt természetesen. Fizikailag nem bánt általában, eddig még nem volt ütés, csak próbálta megütni Anyut, de vagy mi védtük meg, vagy ő saját magát. Amíg otthon éltem, azt vártam, mikor szabadulhatok ki innen. Néhány hónapja a párommal elköltöztünk, de tegnap jött a telefon...beleszakad a szívem, hogy ott van egyedül és nem tudom megvédeni. Leginkább csak mellette lenni. Nem a megoldásokra vagyok kíváncsi, tudom, ne foglalkozzak vele, felnőtt vagyok, Anyu költözzön el, stb. Inkább arról meséljetek, kérlek, hogy hogyan lehet ezt feldolgozni?!? Vagy nem lehet?

2015. máj. 28. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Elsőként arra kéne rávenni, hogy pszichológushoz menjen el, hátha öntene bele egy kis erőt, hogy kilépjen ebből a kapcsolatból. És minden egyes alkalommal rákérdeznék:

Miért nem költözöl el?!

2015. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy nem lehet feldolgozni. Az én szüleim sok-sok éven keresztül így éltek, gyilkolták egymást érzelmileg, aminek akarva-akaratlanul én is részese voltam. Addig folytatták, míg az egyik szó szerint belehalt. Bennem pedig meghalt valami és azóta sem tudtam kiheverni.
2015. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

edesanyad felnott ember, sajat maga felelos a donteseiert.


Megtehetne hogy elkoltozik, elvalik, nem teszi. A kovetkezmenyeit is o viseli.

2015. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt kell elfogadni, hogy anyád felnőtt ember, az akarata ellenére nem lehet megmenteni. Ha ott akarná hagyni az apádat, akkor otthagyná. De nem akarja. És ez ellen te nem tudsz semmit se tenni, csak elfogadni
2015. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
meg egy ingyenelo aki a parjanal lakik...... kedves nok, szedjetek mar ossze magatokat! te is olyan gyenge jellemu leszel mint anyad, ha a parod elkezdene utni verni teged, akkor is vele madradnal, mert mashova nem lenne hova menned. ennyi a tortenet.
2015. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
koltozzetek ketten alberletbe anyaddal es problema megoldva. mi olyan nehez ezen?? nem kell ingyeneloskodni a masik nyakan es akkor nicnsen ilyen problematok hogy a masiktol fuggtok.
2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem feldolgozni kell ezt, hanem megoldani. Ne is haragudj, de az az ember egy nagy nulla, aki engedi hogy a gyereket akar szóban, akár tetlegesen bántalmazzak. Megérdemli a sorsát. Ott a lehetőség, lehet feljelentést tenni, elkoltozni, elvalni. Nem CSINÁLJA? Az ő dolga, ezek szerint mazochista
2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szétköltözés, válás, vagyonmegosztás. Csak így, máshogy nem megy.
2015. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%
Ezt nem feldolgozni kell, hanem megoldást kell keresni, ha valóban bántalmazza apád anyádat, akkor vissza kell költöznötök, esetleg valamelyik testvérednek. Legalábbis én nem hagynám, hogy anyámat agyonverje az apám, ez biztos.
2015. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyád bántja saját magát... de ha neki így jó, akkor neked csak egyetlen tennivalód van: fordulj szakemberhez, aki kikezeli belőled ezeket a torz élményeket, nehogy te is akaratlanul ugyanezt a viselkedésmintát add majd át a gyerekeidnek.
2015. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!