Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem rendszeresen meglopja...

Nővérem rendszeresen meglopja anyámat és valamiért én is mindig gyanúba keverődök. Hogy buktathatnám le?

Figyelt kérdés

Nehéz írnom, mert már így is egy idegroncs vagyok emiatt. Nem mondom magam annak a 100%-os becsületes embernek, de nálam is van már határ. 17 éves vagyok, 3-an lakunk itthon testvérek édesanyánkkal. Nővérem 20 éves, nem dolgozik, nem jár suliba, és ebből adódóan nincs semmilyen keresete. Többször előfordult már, hogy arra kapom fel a fejem, hogy "Eltünt már megint ennyi meg ennyi pénz a tárcámból" - mondja anyum.


3. testvérem, a bátyám, biztos, hogy nem csinálna ilyet, meg már több alkalom volt, amikor ő nem is volt itthon, és úgy is tűnt el pénz, szóval biztos, hogy a nővérem csinálta, csak sajnos ezt az igazat csak én tudom, és nem tudom bebizonyítani senkinek. Én is ugyanúgy a gyanúsítottak között vagyok, édesanyám nem tud megbízni bennem, és emiatt teljesen roncsnak érzem magam, hogy önhibámon kívül vesztettem el a szülőm bizalmát.


Nővérem nagyon jó színész, jól hazudik, most is olyanokat mondott, hogy már a sírás kerülgetett. Amikor szabadkozott anyámnak:


"Soha nem lopnék tőled, undorítónak találom, és nem akarom védeni magam, de remélem a tettes el tud számolni a lelkiismeretével."


Mindezt olyan hitelesen, és meggyőzően. Már többször is megfordult a fejemben, hogy megütöm. És emiatt magamat is gyűlölöm. Megverni a saját nővéremet beteg gondolat, de néha mégis itt van a fejemben. Fogalmam sincs mit tehetnék, nagyon remélem, hogy bár nem nagyon bízom a gyakorikérdésekben, meglátja egy olyan ember a kérdésem aki tud valamilyen szinten segíteni nekem



2015. ápr. 25. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Korábban apám szerzett ilyen fehér port, amihez hozzáérve a bőr tartósan lilára színeződött a kezen. Ők munkahelyi tolvajt buktattak le. Sajnos már nem emlékszem, mi is volt az pontosan.

De segíthet egy olcsó kis kamera is. eBayen 1-2 ezerért lehet kapni őket. A képminőség nem az igazi, de nyilván meg lehet különböztetni, hogy ki nyúlt a táskába.

2015. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg "véletlenül" ottfelejtett pénz valahol lehajítva, amit egy kamera "véletlenül" felvesz?
2015. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon szomoru(ha igaz amit leirtál),hogy büntelenül Te vagy a rossz!

De lehet adtál okot anyádnak,hogy bizalmatlan veled(réggeben valami más bünnel,okkal?

2015. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
utolsó, mint mondtam, nem vagyok egy szent, én is persze hazudtam már a szüleimnek, hogy éppen hol vagyok, mit csinálok stb. de soha nem mennék el oda, hogy meglopjam, és pont azért mer engem is gyanusítani mert a nővéremből sem nézi ki, hogy lopna meg belőlem sem
2015. ápr. 25. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
kamera elrejtése a helyiségben, de te is érvelhetnél h anya neki nagyobb szüksége van pénzre mert nincs jövedelme és már megint vlmi cuccot vett csak nem tudom h miből vagy vlmi hasonló
2015. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, édesanyád 17 éve ismer téged, ezt ne felejtsd el.


Ha én lennék anyud helyében, tudod mi nyugtatna meg? Ha kettesben beszélnél velem, elmondanád, hogy mi jár a fejedben ezzel a témával kapcsolatban, hogy mennyire kivagy már.


Persze meg lehet jelölni anyud pénzét pl. tollal és már is lebukás, de van egyenesebb út is.

2015. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nővérem is csinált ilyet, megtudlak érteni. Igaz engem nem kevertek gyanúba mert nekem volt pénzem, ha meg kellett én kértem mindig. A nővérem ott bukott le hogy apám hozott haza apró pénzt úgy 6 ezer forint értékben jó vegyesen, egy fém dobozba volt. Akkor mondta hogy az az ő spórolt apró pénze amit a munkahelyi szekrényébe gyűjtött mert sokszor papírpénzzel fizetett a büfébe az aprót mindig oda tette hogy kávéra, de nem az egészet csak napi 1-2 kávét vett és ugye amiket ott kapott vissza meg ami épp volt nála, ott gyűjtötte, és amikor megtelt a doboz haza hozta. Mondta hogy leteszi a polcra majd később megszámolja. Akkor ugye apám rafinált volt, mert az apró pénzek ömlesztve voltak benne ha valaki ki vesz belőle akár 2 ezer forintot az sem lett volna feltűnő. De ugye egyrészt a doboz megvolt jelölve halványan hogy ha kinyitják és vissza zárják akkor a jelölésnek stimmelnie kell. Persze nehezen ki lehet szúrni és akkor sem bizonyítható hogy ki volt a tettes, de ugye a dobozban lévő össze pénzt befestette UV festékkel ott bent amikor nem volt munkájuk meg persze ő haza hozott egy maréknyit és sunyiban itthon is csinálta. Aztán ugye ez nem látszik csak ha megvilágítják. A nővérem jó hazudozó, de buta és ezzel buktatta le nagyon magát! Egyrészt apám másnap reggel hajnalba megszámolta a pénzt és mondta hogy pontosan 6 ezer forint volt benne, de amikor számolta csak 4870 Ft volt! És háromszor számolta át, az is feltűnt neki hogy a jelölés sem úgy volt pontosan ahogyan azt ő odatette, de látszódott hogy ezt észrevette. De ugye itt jött a trükk az UV fénnyel. Apám ugye reggelinél kérdezte hogy nincs-e nálunk apró mert kell neki a parkolásra és már nincs ideje felszaladni érte a szobába mivel úgy jött vissza az utcáról hogy gyorsan adjunk.

Én adtam neki azt hiszem 20-30 forintot ami a zsebembe volt, anyám is adott, meg a nővérem is adott neki egy 200 ast Apám rafinált volt mert amint mindenki oda adta ugye az én pénzem anyu pénzét, meg a tesómét külön zsebbe tette, ugye enyém a bal zsebében volt átment a vizsgán. Anyumé a felső bal zsebében az is átment. Tesómé pedig a jobb zsebében és bizony lebukott! Akkor mondta apám el hogy ez csak egy teszt volt hogy lebukjon az illető. Anyám tudta hogy ez lesz a terve apámnak de a reggeli tesztről ő sem tudott! Én végképp nem, tesóm szintén.


Tesóm egyből lebukott a 200 assal, akkor már ideges volt, mentegetőzött, beszélt összevissza. Apám akkor elkérte a táskáját, nem akarta oda adni, pénztárcáját sem. Hát igaz ott nem is volt pénz, de ugye a szobájába felmentek ketten és apám mondta hogy addig ő el nem megy onnan ameddig meg nem mutatott neki minden egyes dugi helyet ami csak létezhet. Apám mivel türelmetlen volt így ő is elkezdett szétpakolni mindent akkor mondta is a tesómnak hogy vagy ő mondja meg hogy hol van vagy apám olyat fog találni amit végképp nem kellene. Mondanom sem kell hogy rengeteg új ruha, drága italos üvegek kerültek elő. Akkor apám mondta hogy vagy megmutatja hol a pénz és bevallja hogy ő volt vagy kidobál mindent az ablakon! Hát tesóm próbálta védeni magát de apám kinyitotta az ablakot és egy kupac ruha ami a kezébe fért már dobta is ki a kertbe bele a sárba! De a tesóm még itt is már bőgött de még mentegetőzött hogy "nem én voltam!" de apám nem hatotta meg akkor jöttek elő a törékeny dolgok, végül amikor apám amikor már a DVD-itt kezdte el kiboálni akkor tesóm beadta a derekát és mondta hol a pénz, mutatta is neki! És tényleg az ágya alatt volt egy bőrönd ami kóddal volt zárható és abban olt minden amit tőlük lopott. Szerencsére nagyon sok eltűnt pénz került elő, kiderült hogy ő azt gyűjtötte valamire amit nem akarok megmondani, és ugye apám már korábban is megjelölt pá papírpénzt UV val amik közt majdnem mind olyan volt! És bizony az eltűnt aranylánca is előkerült ami előtte 2 éve tűnt el. És persze a pótkulcs az autójához amiről apám azt hitte hogy ő keverte el valahol! Ezt nem is hitte volna, mert feltűnt neki hogy sokszor 20-30 km-el volt több az autóban ahogyan ő azt hagyta. Akkor ugye abba sokszor azt hitte biztos én vittem el, mert egyedül nekem engedte meg hogy szó nélkül elvihetem az autót mert akkor már én is 20 éves voltam, de én tankoltam is bele, egyedül akkor kellet szólnom ha több órára megyek el, azt is csak azért hogy ne kelljen autóra várnia vagy ha nagyon kell akkor elvisz és ennyi.

De a tesómnak nem volt meg engedve a vezetés, pedig van jogsija, csak megbízhatatlan és ez is kiderült hogy éjszakánként kisurrant és elvitte az autót! Elég sok minden kiderült ezzel a pszichológiai teszttel. Igaz nagy balhé volt idehaza, már anyám sem bírta idegileg ezt de muszáj volt megtenni mert csak így lehetett hatni!

2015. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú 7-es, ez nagyon durva sztori. Köszönöm a kérdező nevében, hogy vetted a fáradtságot és leírtad, remélem a kérdező is tud ötleteket meríteni a történetedből és lebuktatja a nővérét. Szörnyű milyen emberek vannak tényleg :(
2015. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3mas vagyok,mi a fenéért kellett lepontozni?

Nem minthaosztana szorozna :P Csak segiteni szerettem volna....

2015. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj anyukáddal,hogy furcsa a nővéred.Nem dolgozik meg semmi de miből lehet pénze hasonlok
2015. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!