Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha nem akarok a...

Mit tegyek, ha nem akarok a párom buta húgával élni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom 4 éve, mindketten 21 évesek vagyunk. Tervezzük az összeköltözést, amint ő végzett az egyetemmel (ez még másfél év). Neki van egy 18 éves húga, nem tehetek róla de nagyon nehezen tudom elviselni. Nehéz személyiség, kíváncsi, olyan tempóval beszél, hogy az ember elalszik rajta. Ja és mindig mindent tudni akar a kapcsolatunkról. Ez is nagyon idegesít.

A nehéz természete miatt azt mondta az apjuk, hogy ha a lány a szakiskola után nem talál magának munkát és párt, akkor ő nem fogja eltartani és így a barátomé lenne a "felelősség". Tudom, hogy még nem tartunk ott, de nagyon félek, hogy mi van akkor, ha a barátom annyira a szívén akarja viselni a húga sorsát, hogy majd esetleg 3-asban költözünk össze. Megpróbáljam majd tolerálni a dolgot, vagy beszéljek erről a barátommal? Túl fontos neki a család ahhoz, hogy majd pont miattam ne fogadja be a húgát. Ráadásul ha nem lesz munkája (divattervezőnek tanul és mint mondtam, nem túl okos), akkor majd nekünk kell eltartanunk. Ti mit tennétek, ha már az összeköltözésnél tartanátok?

Köszi a válaszokat. 20L


2015. jún. 17. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a végén a koromat elírtam, 21 vagyok.
2015. jún. 17. 21:42
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Miért kellene eltartanotok? Vagy bárkinek eltartania? Gyámság alá szorul? Ha nem a szakmájában fog elhelyezkedni (amire nagy az esély), majd elhelyezkedik máshol, esetleg betanított munkásként (ha nem akar, akkor lusta).
2015. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Szépen megkérdezed a párodat, mit is gondol a te általad felvetett dologról. Utána ráérsz majd agyalni, hogy hogyan tovább, ha a párod éppen pátyolgatni kívánja a húgát.
2015. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Költőnő? ***** válasza:
53%
szép család h apuka lepasszolná a lányát a fiának.
2015. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet, hogy divattervezőként vagy nagyon jónak kell lenni vagy nagyon jó kapcsolatrendszerrel kell rendelkezni, hogy az megélhetést biztosító szakma legyen. Úgyhogy ilyen vonatkozásban én megértem a szülő reakcióját, aki valószínűleg ismeri a gyereke helyzetét annyira, hogy tudja, mennyi az esély erre.

Én vagyok olyan jóban a tesómmal, hogy nem hagyjuk egymást a xarban (annak ellenére, hogy időnként képesek vagyunk egymás torkának ugrani), de ha egy lusta dög lenne, és nem tenne meg mindent a megélhetésért, és csak élősködne, akkor nem pátyolgatnám.

2015. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 piroska és a farkas ***** válasza:
72%
Világosítsátok fel az apukát, h ti még nem akartok " gyereket", pláne olyat nem, akit vállalt anno. Egyébként van egy megoldás, azo túl, h természetesen a párddal beszélgetsz erről, kezdetnek menjetek egy 1 szobás albérletbe. remélem, senki számára nem lesz az természetes, hogy a húg akkor oda megy...
2015. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
És anyuka mit szól ehhez, hogy az "apuka" nem hajlandó eltartani a saját gyerekét, és lepasszolná nektek?
2015. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van egy lakásom, amit édesapámtól örököltem meg, most ki van adva, úgyhogy majd oda mennénk. Az anyjuk meghalt, a fater egyedül neveli őket.
2015. jún. 18. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!