Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a család szégyene?

Én vagyok a család szégyene?

Figyelt kérdés
Három testvérem van, két nővérem és egy öcsém, a az egyik nővérem most érettségizett, a másik a kereskedelmi technikust csinálja, míg az öcsém most kezdte a hatosztályos gimnáziumot. Én szakmunkás iskolába járok, mint CNC esztergályos. Az unokabátyám, apa húgának a fia rendszeresen piszkál, megjegyzéseket tesz rám. Mindig a testvéreimmel és önmagával példálózik, hogy ő nem járna szakmunkás iskolába, ő nem lenne a családja szégyene.

2015. jún. 20. 20:25
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
78%
Csináld amit szeretsz :)ha nem fogadják el az mar az o bajuk
2015. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem szégyen a szakmunka. Ezeket a munkásokat meg pláne keresik. Múltkor bementem a munkaügyre és vagy 20 ilyen álláshirdetés volt kirakva. Állítom ezzel hamarabb fogsz munkát találni, mint egy érettségivel.
2015. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Nos, diploma's munkanélkülivel Dunát lehet rekeszteni ellenben CNC esztergalyosra mindig szükség van
2015. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
75%

Elküldeném az anny..ába. CNC programozók, esztergályosok, gépész technikusok kr..va jól keresnek 2-3 év tapasztalat után!

Én technikus vagyok, elektromos karbantartóként dolgozok, és sok ember fizuján túl teszek, akik ilyen-olyan csiriviri gazdálkodásra meg tanárnak meg ilyeneknek mentek.


Ezen mosolygok is néha :) Akik 5ös tanulók voltak tanárnak, meg asszisztenseknek mentek el.. 2-3 emberről tudok akik szakmát vállaltak és 2kiló felett keresünk :)


Légy büszke, hogy van kézügyességed és nem félsz a fizikai munkától. A kereskedelmi technikus tudod hol fog elhelyezkedni? :) Tescóba lesz "műszakvezető" havi 90ezerért... sok sikert neki. Te meg légy ügyes és szerezz hamar 3-4-5 év tapasztalatot és sorban fognak állni előtted a munkaadók, mert magyarországnak szakemberekre van szüksége nem mégtöbb gazdálkodási managgerre meg kereskedelmi managerre :DD

2015. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

A CNC-sek tényleg nagyon jól keresnek Budapesten, nyugaton meg mégjobban.


De egyébként egy zseni sincs a családodban, nem tudom mire verik magukat. Nekem 3 diplomám van, de én sem osztom az észt a családban.

2015. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Jól választotál, Te már régen a bankszámládat hízlalhatod, amikor ők még otthonról kérik a kolidíjat.

Egyébként van olyan ismerősöm, aki erre a szakmára letette az érettségit, és gépészmérnöknek tanult. Heti 2-3 műszakot vállalt a szakmájában, már egyetem alatt eltartotta magát, és nem bagóért árufeltöltősködött diákmelóban.

2015. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Komoly kisebbségi érzésekkel küzd az az ember, aki a mások pocskondiázásával próbálja fényezni saját magát. Biztosan hallotta már a szüleitől, hogy szégyenkeznek miatta....

Ha nagyon bosszant, közöld vele nyugodtan, hogy persze hogy nem járna szakmunkás iskolába, amilyen fakezű kibukna fél év után. De jobb is, mert különben esetleg a gép vinné le a kezét, mikor már nem áll mellette folyamatosan az oktató.

Persze a legelegánsabb, ha valami semmitmondó "érdekes, hogy így gondolod", "apámtól nem ezt hallom" válasszal ütöd el a dolgot.

2015. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%
Lehet többet fogsz keresni mint ők, a CNC tényleg nagyon keresett. Viszont amit tegyél meg mindenképp mellette, hogy tanulj meg felsőfokon valamilyen nyelvet, lehetőleg angolt vagy németet. Kint durván sokat kereshetsz majd vele és amikor jön a csávó tőled kölcsön kérni kiröhögöd. Ennyi.
2015. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, én gépi forgácsoló szakmát tettem le, utána pedig a CNC gépkezelőit. A család összes tagja büszke volt hiszen ez egy nagyon szép és keresett szakma. Csináltam még 11. meg 12. osztályba gyakorlaton a csavarokat, meg egy csomó tengelyt nagyfaternak, mert mindig bütykölt valamit és szüksége volt rá :D Örült is neki nagyon :D Most pedig az Audinál dolgozom Győrbe és itt is nagyon megbecsülik a jó szakembert.
2015. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Volt munkatársam 6 hónapja ment ki németbe CNC-sként dolgozni.

Nem volt neki sok munkatapasztalata mégis felvették 13 eurós kezdő órabérért.

Ugye az kb. 3900 Ft óránként...na, szóval kitörölhetik a papírjukkal a... nevesd ki őket ;)

2015. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!