Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne én...

Mit csináljak, hogy ne én legyek a család szégyene és elhiggyék, hogy megváltoztam?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és az elmúlt 2-3 évem eléggé viharos volt...Folyton buliztam és néha drogoztam,volt olyan,hogy csak úgy elutaztam az ország másik végébe,mert ott volt egy bolt,ahol vásárolni akartam vagy pl. a nyár közepén lementem úgy a Balatonhoz a barátaimmal,hogy anyáéknak "elfelejtettem" szólni és a suliból is rengeteget lógtam.

De elegem volt abból,hogy a szüleim és az egész családom folyton a bátyámmal példálózik,hogy "ő milyen okos,az egyik legjobb gimnáziumba jár és kiemelkedően tanul és emellett még van ideje versenyszerűen sportolni és tanulmányi versenyekre járni",szóval ő a szent,vele senkinek nincs semmi baja.

Nekem sem olyan pocsék a tanulmányi átlagon,van egy középfokú nyelvvizsgám és télen teszem le a felsőfokút az angolból és a suliban is igyekeztem javítani.De a szüleim nem hiszik el,hogy megváltoztam,csak azt szajkózzák,hogy ez csak egy kis ideig tart,utána kezdem a régi életemet élni megint.



2012. aug. 2. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
"Elhiszem, hogy nem bíztok bennem az elmúlt évek miatt, de ajánlok egy üzletet: adjatok fél évet bizonyítani. Addig ne tegyetek megjegyzéseket. Ha a fél év letelt, akkor térjünk rá vissza és ha nem csinálok kihágásokat, elfogadjátok, hogy megváltoztam és megpróbáltok újra bízni bennem. Áll az alku?"
2012. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizonyítasz! Elcseszted! Tudomásul kell venni, hogy egyik napról a másikra nem lehet visszaállítani az elvesztett bizalmat. Könnyű eljátszani, de hosszú fáradtságos munkával lehet csak helyre tenni. Hajrá! Türelem.
2012. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a szüleid reagálása se semmi, ezzel azt szuggerálják, hogy ess vissza. Igaz, így nem is kell segíteniük.

Komolyan mondom, sz.rd le, hogy mit mondanak, ne bizonygass semmit, amit szeretnél, az tényleg jó, de ne azért tedd, mert meg akarsz felelni a szüleidnek, hanem azért, mert TE akarod a változást. Mert csak és kizárólag akkor lesz a változás visszaesés nélküli.

Sok sikert és légy erős!

2012. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!