Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti kifizetnétek ebben az esetben?

Ti kifizetnétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vagy te, egy "mindenki szeme fénye" idősebb tesó és a szülők.

Van egy kutya, ami az idősebb testvéré, de a szülőknél él, ő albérletben, te is szobatársként a város másik felén laksz.

A kutyus beteg, műteni kell, meg fog vakulni sajnos, de a műtét drága, a tesó nem hajlandó fizetni, hiába dicsekszik minden találkozáskor, hogy mennyire jól él és gúnyolódik rajtad, mert egy gyárban diákmelózol egyetem mellett (ő levelezőn végzi). Te nem kapsz a szülőktől még egy szülinapi vagy névnapi köszöntést se, őt pénzzel támogatják, hiszen egyedül fizet egy albit.

Azon gondolkodnak, hogy vagy menhelyre viszik a kutyust vagy elaltatják, kivéve, ha te (akár részletekben) ki nem fizeted a műtétet, mert ők nem akarnak ennyit fizetni. A kutyát életedben kb 3x láttad, eszméletlenül aranyos.

Rosszul állsz anyagilag, de most magasabb lett egy kicsit az órabéred + kétszer annyi időd van dolgozni, hisz szünet van, szóval, ha pár hónapig max 10 ezret költesz az albin kívül minden másra, akkor ki tudnád gazdálkodni a pénzt.

Viszont benned van az, hogy tesód 1 hónap alatt ki tudná fizetni, ha nem élne ilyen nagy lábon, meg neki is ott van a részletfizetési lehetőség, csak őt hidegen hagyja a kutya sorsa.

Ha elaltatják, akkor bűntudatod lesz, hiszen meg tudtad volna akadályozni, hogy egy életet kioltsanak.


2015. júl. 8. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

A kutya beteg és gyógyítható, nem kellene elaltatni, vagy szerinted ez így rendben?

Nyirjuk ki, mert az olcsóbb.... Most meg had szenvedjen az semmibe nem kerül és majd lesz ami lesz... meg az is lehet, hogy belepusztul és akkor még annyit sem kell majd költeni rá.

Erről beszélek, hogy minek ilyenek kutya?

2015. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Állítólag daganat van a szeme mögött, ami növekszik, többet nem mondtak nekem.

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 8. 13:36
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
11,ez akkor sem állatkinzas. Akkor lenne az, ha semmit nem tennének. Mellesleg meg ha nem gyógyítható, akkor épp az elaltatas a humanusabb megoldas
2015. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem fizetném ki. Lefotóznám a kutyust, aztán elküldeném üzenetként fb-n a tesó idővonalára azzal, hogy "Józsi, itt a kutyád, 30 ezer a műtét. Mikor viszed?" Minedennap, amíg le nem tilt, vagy el nem viszi operáltatni.

Tudom, szemét dolog, de az ilyen megérdemli. A nyilvánosságnak pedig nagy ereje van.

2015. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Fel kéne világosítani őket, hogy ez nem így működik. A menhelyre nem lehet csak úgy besétálni és leadni egy kutyát. Sokszor még a talált állatokat sem fogadják ba, ha valaki beviszi (jártam már így) nem még egy olyat akinek van gazdája! Normális orvos meg nem altat el gyógyítható kutyát.
2015. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Feljelenteném tesómat állatelhagyásért. Ha az ő nevén van regisztrálva de nem foglalkozik vele illetve nem is nála van a kutya,illetve nem kezelteti a betegségét akkor ez törvényellenes.
2015. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám h kifizetem részletekben. Aztán egyszer adnék egy kis összeget h most csak ennyit tudok jövő hónapba tőbbet adok. A kutyust megmütik,aztán több pénzt nem adnék
2015. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Akár mennyire is sajnálom a kutyust, de nem fizetném ki. Van annak gazdája, aki amikor magához vette akkor elkötelezte magát iránta és kötelessége neki gyógyíttatni. Kérjen a szüleidtől, ha már amúgy is támogatják a "kis szemük fényét".
2015. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%
Mond azt, hogy kifizeted, aztán valahogy elfelejted mindig.
2015. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Helyet keresnék a kutyának, a műtétre meg megpróbálnék pénzt szerezni - kérném különböző állatvédő szervezetek, alapítványok segítségét + persze én is beleadnék VALAMENNYIT de nem az egészet.
2015. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!