Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyit ill. mit illik adni...

Mennyit ill. mit illik adni egy DIPLOMA megünneplésére meghivott ebédnél?

Figyelt kérdés
A testvérem unokája most szerezte meg a diplomáját, szeretné megünnepelni egy ebéddel és arra vagyunk hivatalosak. Szerény, egyszerű családról van szó.
2015. júl. 9. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Nincs ilyen illem. Kb, mint vendégség, vagy szülinap.

Kaphat egy bort, vagy ilyesmi.

2015. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nagyjából fedezze az ebédet.
2015. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

5 vagy 10 ezret szoktak általában adni.szerintem virágot(vágott) és egyéb porfogót ne adj.

vagy add oda neki tisztán a pénzt amit neki szánsz, vagy add könyv utalvány formájában. esetleg ha van valami amire vágyik, vagy van hobbija azzal kapcsolatban is lehet neki adni valamit.(pl ha jártas az akvarisztikában akkor ahhoz valami kiegészítő)

de a borítékba tett pénzzel nem lőhetsz mellé.igazából nem fognak megszólni, ha üres kézzel mész sem. én 5-10 ezret adnék, függően attól hogyan állok anyagilag és mennyire vagyok jóba a családdal és a lánnyal.

2015. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszel egy gratulálunk a diplomához borítékos képeslapot, abba meg beleteszel zsebednek megengedhetően 5-10 ezret. Mivel a testvéred unokája szerintem az 5 is elég.
2015. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Virágcsokrot szoktak adni diplomaosztáskor is.

Mellé a pénztárcátoknak megfelelő ajándék: pénz esetleg ékszer (ezt te tudod, hogy mi fér bele a keretbe).

2015. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy kis virág, mellé vagy öt-tízezer borítékban, vagy ha tudod mit szeretne akkor azt. Nekem pl. cserepes virágokat hoztak, mert azt szeretem Kaptam még gobelin cérnát, mert az az egyik hobbim. nagymamámtól egy varródobozt kaptam. Örültem neki nagyon.
2015. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletes válaszokat! Elfelejtettem irni, hogy FIÚRÓL van szó és műszaki beállítottságú!!!
2015. júl. 9. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
vagy egy olyan témájú könyvet amit tanul pl.
2015. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Könyvet semmiképp, inkább pénzt, műszaki beállítottságú emberek ritkán használnak könyvet a tanuláshoz, mindenre ott az internet, minden fenn van a világhálón, amit nagyon kell azt inkább kinyomtatjuk.
2015. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát vmi atlasz azért jól jöhet de ez persze a pontos szaktól is függ.
2015. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!