Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez csak engem zavar? Én látom...

Ez csak engem zavar? Én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Nos, mások számára elég kicsinyes lehet ez a probléma, de engem nagyon zavar. Történetesen a párom testvéréről/nővéréről van szó. Pár hónapja kaptunk tőlük két éjjeli szekrényt, hogy nekik már nem kell használjuk egészséggel-nem lettünk megkérdezve, hogy kellenek-e, ideállítottak velük, de mivel szép állapotban voltak, így elfogadtuk. Most azonban visszakérik a szekrényeket, mondván, hogy csak azért kaptuk meg akkor őket, mert náluk nem volt hely-mi nem ezzel a szöveggel kaptuk meg a bútorokat annak idején. Megírtam "kedves" sógornőnek, hogy visszakapják, de szerintem nem illendő (és számomra nagyon furcsa dolog), hogyha valamit odaadok valakinek azzal a szöveggel, hogy nekem már nem kell, akkor pár hónapra rá visszakérni, mondván, hogy csak helyhiány miatt adtuk oda-visszakapják a bútor, én ezen nem kívánok vele vitatkozni, de természetesen én lettem a bunkó. Hozzáteszem nem először történik ilyesmi-ezek a kis szekrények még szép állapotba voltak, de nagyon sokszor kaptunk (kérdezés nélkül) szakadt függönyt, koszos muffin sütőt, koszos kávéfőzőt stb....amire nekünk sincs szükségünk. Nem értem, hogy az ilyen dolgokat miért könnyebb rásózni másra, mint kidobni. Szóval a kérdésem az, hogy csak engem háborít fel az, hogy másnak odaadott valami vissza van kérve, valamint, hogy gyakorlatilag a mi lakásunk raktárnak van nézve? Más is járt így? Most a sokadik alkalomnál már megmondtam a véleményemet, de mivel más nem meri a családból, így én vagyok a bunkó-ez mondjuk engem annyira nem izgat.

2015. júl. 9. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy megmondtad. Legközelebb ne is fogadjatok el tőlük semmit. Vagy ha nagyon köcsög akarsz lenni, karcold meg, és úgy add vissza.
2015. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Megkarcolni nincs pofám, mert a bútor nem tehet semmiről. De miután leírtam ugyan így, hogy szerintem ez a visszakérés furcsa, után odavágta a fejemhez, hogy ebből is látszik, hogy nem érdemeljük meg a jó szándékot. Na erre visszaírtam, hogy így nem is kérünk belőle. Többé nem fogadunk el tőlük semmit, ez biztos.
2015. júl. 9. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen neked van igazad, nekem se esett volna jól.

Milyen dolog már az, hogy ajándékba adunk valamit, aztán visszakérjük egy tök ellentétes magyarázattal?! Pff!


Hidd el, szerintem nem piti ügy. Én még azért is felkaptam a vizet mikor a szemem előtt adta át barátnőm másik barátnőm szülinapjára azt a ruhát, amit még tőlem kapott...

Na nekem ez is sz*rul esett :)

2015. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy el is adnék pár holmit, aztán ártatlan arccal azt mondanám, hogy úgyis nekünk adtátok, nem? Hisztiznének egy darabig, de felfognák, hogy a házatok nem a lomtáruk.
2015. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hű, hát nem csodálom, hogy te is dühös lettél kedves második hozzászóló.


A sokadik, hogy a nővér most adta el a lakását és az onnét, albérlők által leharcolt bútorokat is ide paterolta, mondván, hogy azoknak a bútoroknak semmi baja- az ágyból öklöt a cigaretta szag, a nagy magas fehér szekrény össze volt firkálva, a székek annyira koszosak voltak, hogy ember azt nem tisztítja ki semmivel sem. Ezen is meg volt sértődve, hogy mi azokat a bútorokat nem használtuk fel- a mi pincénkben állna, az ágy egy ismerősnek lett odaadva-amit a párom édesanyja nagy kínkeservesen saját kézzel tisztított ki- de az anyjuk sem örült ezeknek a bútoroknak, csak nem merte elmondani a véleményét.

2015. júl. 9. 14:07
 6/15 A kérdező kommentje:
Eladni ezeket a holmikat nem lehet, nincs hozzá arcom, hogy valakire rátukmáljam őket, előbb rakom a kuka mellé, hogy így elvihesse valaki. Csak kicsit zavar ez, mert úgy érzem "le vagyunk sajnálva" ezekkel a holmikkal-ez zavar a legjobban.
2015. júl. 9. 14:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem szerencsére nem történt ilyen.

De igazad van. Ez bunkóság. A szemetet hozzátok hordani is. Meg az odaadott bútort visszakérni is.

Majd legközelebb te is állíts be hozzájuk egy adaggal, amit már kidobnál.

2015. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőd pofátlan! És igazad van! Lesülne a bőr a képemről ha amit adnék valakinek olyan címszó alatt hogy a tiéd később visszakérném! Nekem anyukám is azt tanította ha valahová elviszek valamit azt utána haza ne merjem vinni! (mondjuk ez babona is nehogy visszavigyen a párom a házhoz :D) De szerintem abszolút nem illendő dolog! Kérdezd már meg ha legközelebb sütit visz azt is visszakéri később? :D

Jó hogy tisztáztad hogy többet nem fogadtok el semmit!

2015. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem én gondolom ezt a dolgot rosszul. Ezt is írtam neki, hogy mi ilyet nem csináltunk velük, akkor ők miért-válasz az volt, hogy kapjak be két Xanaxot, mire visszkontráztam, hogy jó lesz az két levélnek is. De ez, hogy mi nem érdemlünk meg semmilyen jó indulatot-mindenesetre kipakoltam már a szekrényekből, pincébe várják majd gazdájukat, letörölni nem töröltem le őket, majd aki viszi, azé lesz ez a feladat. Csak én ha valakinek adok valamit, akkor azt csak jó állapotban adom- a szekrényekkel nem volt ilyen gond- és nem kérem vissza, hanem örülök, hogy valaki hasznát veszi.
2015. júl. 9. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

neked van igazad.

szerintem ne fogadjatok el tőlük semmit. ha legközelebb beállítank valamilyen dologgal, mondd meg, hogy köszi, de van nektetk is, nem kell kettő, de azért aranyosak, hogy gondoltak rátok. de nem kell elfogadni semmit aztán nem lesz belőle vita.

a párodnak kéne beszélni a testvérével igazából:/

2015. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!