Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem és a testvére rá...

A férjem és a testvére rá akar "erőszakolni" egy jogosítványt a lányomra? Miért ilyen akadékosak? Hogyan "állítsam le" őket?

Figyelt kérdés
Érthetetlen számomra, miért ilyenek. A lányom 22 éves, de nincs elég bátorsága vezeti (nekem sincs, pedig 50 leszek). A férjemék pedig akadékoskodnak (sógorom autósoktató). A fiamat is rábeszélték, meglett a jogsi, de azóta sem vezetett. Mondtam nekik mi van akkor, ha sosem fog vezetni, erre rámförmedtek, de én sem hagytam magam, úgyhogy jól összevesztünk.

2015. júl. 25. 17:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
64%

Elmondom, mi lesz szinte az összes válasz:


mindenkinek kell jogsi, nem is veszik fel sehova dolgozni jogsi nélkül, majd megszokja, az nem érdekel, hogy elüt pár gyalogost, vagy karambolozik, nem érdekel, hogy elég érett ahhoz, hogy tudja mit akar, és mire képes, jogsi kell, mert anélkül bvzi vagy.

2015. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
32%

A mai világban az alapdolog, hoyg valaki tudjon vezetni, igen sok munkahelyen is elvárják.


Az, hogy te nem tudsz vezetni, szerintem inkább negativ, nem pedig követendö példa.


Örülhetnél, hogy a férjed meg a sógorod ilyen rendesek, és nem akarják, hogy a lányod átrányos helyzetbe kerüljön amiatt, hogy nincs jogosítványa.


Elév baj, hogy te ennyire buta vagy.

2015. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%
Érdekelnek a válaszok, 21 éves vagyok és szüleim folyton tukmálják rám a jogsit, és marha unalmas. Nem fogják fel hogy NEM AKAROK vezetni, a jogsira való pénzt így meg sokkal jobban is tudnám használni...
2015. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%

Oké, "falun" kell, mert kb autó meg bicikli van, de pl budapesten mi a túrónak?

Egyedül apámról tudom hogy elvárás volt a jogsi, mert az volt a munkája hogy vezessen fel-alá az országban. Amúgy senki más ismerősömnél nem érdekelte a kutyát se. Be tud jutni a munkahelyre? Be. Ennyi a lényeg.

2015. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
28 év alatt egyszer sem hiányzott a jogsi.
2015. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
A gyárban ahol dolgozok, pl a vezérigazgató motorral jár :D (Igen, arra is kell jogsi, én csak azért mondom mert nem csak az autó létezik...)
2015. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az 1. válaszoló összefoglalta, mi manapság (sajnos) sok helyen a szokás. Úgy gondolom, attól még nem vagyok buta, hogy a lányom érdekét nézem: ha lesz kedve, szüksége rá, majd csinál jogsit. Nem akarom még egyszer elkövetni azt a hibát, amit a fiamnál is tettem.

Én is úgy gondolom, hogy nem létszükséglet a jogsi, persze jó, ha van, de ha bizonytalan az ember, számos veszélyt rejt (karambol, baleset), amit az 1. válaszoló is mondott.

Illetve másra is el lehet költeni azt a rengeteg pénzt.

2015. júl. 25. 17:33
 8/37 A kérdező kommentje:
természetesen autóvezetésről van szó, igaz, ez lemaradt
2015. júl. 25. 17:35
 9/37 anonim ***** válasza:
78%
2-es: nem buta, hanem fél, és emiatt megérti, hogy a lánya is fél (mondjuk a lánya meg a fia valszeg azért félnek, mert tőle ezt látták). Az emberek félelmei nem racionális dolgok, valamitől mindenki fél (van aki a póktól, van, aki a tömegektől, ők meg éppen a vezetéstől). Lehet rajta segíteni, de nem ezzel a bxszogatással.
2015. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%
Persze tudom hogy autóvezetésről van szó, de sok embernél a közlekedés = autó. Szerintem ez nem teljesen normális dolog.
2015. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!