Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Én még ilyet nem láttam....

Én még ilyet nem láttam. Anomálai van a hivatal és a közlekedésfelügyelet közt aminek én iszom a levét. És mindenki aki gyanútlanul jogosítványt akar kiváltani (? )

Figyelt kérdés

Olyan van emberek hogy ezen kajak felvagyok háborodva hogy lehet ilyen hivatalokban?? Ez már a sz..patás felső foka!!

Leraktam teherautóra a jogosítványt egy fél ház árát megvagy egy évig vizsga vizsga hátán mire tokkal vonóval minden meg lett hozzá. Megkaptam a vizsgaigazolást Elmentem Pályaalkalmasságira amit csak Pesten 1 helyen csinálnak meg. Na most olyan van hogy a Nemzeti hatóság csak úgy enged pályaalkalmassági vizsgára ha van 2 csoportú orvosi alkalmassági igazolásom. Ezt egy erre hivatalos orvos állíthatja ki kb 7000Ft ért. Ez egy 3 példányos számlához hasonló papír, pecséttel iktatószámmal aláírással stb vel. Na itt jön a csavar a történetbe.

Bemegyek a hivatalba az öszes papírommal a hónomalatt hogy kiváltsam a jogsikártyát. Erre az ügyintéző elkezd szőrözni velem hogy neki az orvosi alkalmassági eredeti példánya kell!! Mondom csóklom azt a Pályaalkalmasságira leadtam mert oda is az eredeti kellett ,itt a hologramos fémcsíkos eredeti páv határozatom ez ha nem lett volna eredeti orvosi 2-es alkalmasságim itt se lehetne. Azt mondja kérjek másikat az orvostól. Mondom csóklom hogy kérjek másikat hát iktatószámos az orvosnak is le kell adni egy példányt az állam felé. Hát erre azt mondja a nő oldjam meg őneki az eredeti kell nem az indigós! Pedig rajta van a pecsét aláírás stb ezen is sőt még egy felirat is a sarkában (hatóság részére)

Visszaadta az összes okmányom a nő azzal hogy nem tud foglalkozni velem.

Engem meg a guta üt meg..! Mennék dolgozni és nem adják ki a jogsim és még nincs jogsim nem tudok kiváltani se a Digitkártyát sem a GKI igazolványt. Mert hát ahhoz meg a jogsi kéne..

Most menjek el a doktorhoz megint 7e ért új alkalmasságit csinálni mikor most csináltattam meg... Hát hülyének néz!! Ezek az önkormányzatosok direktbe szop@tják az embert? Nyilván mindenki először az orvosi igazolását a Pályaalkalmasságira adja le ahol megvizsgálják tetőtöl talpig idegileg mindenhogy az embert hogy egyáltalán alkalmas e hivatásos sofőrnek. Aztán utána indul neki a jogsinak. Legalábbis bárki bárhogy csinálja így lenne a logikus. Így már mire kiváltja a papírt nem lehet eredeti példánya mert oda is az kell. Szétvet az ideg mit csináljak??



2012. júl. 23. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
PÁV-osoktól nem tudod visszakérni, amit leadtál nekik?
2012. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom sajnos visszakérni ,mert nekik is el kell könyvelni. Ráadásul minden olyan messze van tőlem. Én Pesttől 130 km re lakom A hivatal a város másik végébe a doki aki az igazolást kiadta meg 30 km re a másik városba. Szóval jól leszop@attak 101 edjére is. :(

De ha pénzt kell befizetni akkor azt rögtön azonnal..

2012. júl. 23. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt is okmányirodában intézik, ugye?


Holnap teljes lelki nyugalommal hívd fel a szomszéd város okmányirodáját, és kérdezd meg, hogy ezekkel a papírokkal (direkt hangsúlyozd ki hogy az eredetit a PÁV-on leadtad az orvosiból, de a PÁV megvan) ki tudja-e adni a jogsit.

Ha azt mondja hogy igen, akkor kérj időpontot, menj és csináltasd meg ott.


Nem akarok pontos neveket mondani, de egy szép magyar kisváros lakói pl. javarészt a 25 km-re lévő másik kisvárosba járnak gépjárműves ügyeket intézni, mert a saját városukban unottak, fafejűek és lenézőek az ügyintézők. Sőt, csak az időt tudják húzni - egy motorkerékpár rendszám kiadásra több mint 2 hetet kellett volna egy barátomnak várnia. A szomszéd városban 3 nap múlva megvolt.


De az is lehet, hogy nincs ebben az országban két egyforma szabályokat alkalmazó ügyintéző...

2012. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, sajnos ilyen ez a mocskos bürokrácia. tanácsot nem tudok adni, de nagyon együtt érzek veled.

nekem már attól felmegy a vérnyomásom, ha elmegyek egy ocsmányiroda mellett!

2012. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint értitek ti is miről van szó... Szerintem erről a városról van szó... Vagy egy hasonlóról. Emlékszem először eljátszották velem autó átíratáskor azt a viccet ,hogy forgalmit benyelték vagy két napra de közbe járkáljak az autóval mindenféle szerelőhöz ilyen olyan igazolásért meg papírért. Forgalmi vagy bármi igazolás nélkül) nagyon korrekt megoldások. Igen.. Ellentmond a jog a következő ügyintézésnek.
2012. júl. 29. 03:34
 6/7 Alaque válasza:
Egyetertek a harmadikkal. Ha ugyet akarsz intezni, pufolni kell az asztalt. Egy baratom egy honapig nem fizette be az aramot, es kikapcsoltak nala. Ket het mulva bement E-onhoz, befizette mindenestul, de nem kapcsoljak vissza. Pedig ez ket hete volt, csak valamelyik ugyintezo nagyon elroglalt biztosan, cimboram meg nem a balhezos fajta, pedig ezeknel a semmirekello făszszopoknal csak az agresszivkodas segit.
2012. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én alapból 2 példányt kaptam, de oktató mondta (nemtudtam hogy 2példányom van), hogy visszamegyek dokihoz, és kérek mégegy példányt. szóval ingyen adnak második példányt is. legalábbis most 2014-ben :D
2014. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!