Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogosítványt nyáron kezdem...

A jogosítványt nyáron kezdem el és valami viszonylag olcsóbb használt autót szeretnék. Nézelődtem és Volvo 740/760-ra gondoltam 2.4es dízel. Mi a véleményetek ezekről az autókról? Lehet még jó állapotban találni? Akár külföldön is.

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Külföldről valószínű jobb állapotúakat lehet behozni, mert az ilyen magyar járgányok egy része már átesett egy motorgenerálon körülbelül...


Amúgy a 2.4-es motor nem rossz, de nagyon finoman kell vele bánni, rendes olajat kell adni neki rendes időközönként, és nem hajkurászni, mert szétesik. Pedig normális használattal azért nem keveset elmennek.

760-ast nem ajánlom, a hátsó felfüggesztésében lévő nivomatos szintszabályzó miatt, ami csak aranyáron beszerezhető, meg úgy a rengeteg króm díszcsík miatt sem amik alatt megáll a nedvesség.

A 740-es puritánabb szerkezet, megbízhatók, én ha vennék akkor kombit vennék belőle, majd idővel kapna 2.5TDI-t.

A rozsda amire ezeknél nagyon figyelni kell...

Ami még típushiba ezeknél a régi volvoknál az a kábelezés, mert biológiailag lebomló a szigetelésük :D

2014. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedvencek: [link]

[link]

2014. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. máj. 19. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra kíváncsi lennék ki volt az aki lepontozott...
2014. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én +oztam.
2014. máj. 20. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem kettő ilyen motorral Volvom van. Mindkettő több mint 600ezret futott. Ha valami érdekel írj, mert itt eddig csak hozzá nem értők írtak.
2014. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is volt az ami alapján eldöntötted hogy nem értek hozzá egyáltalán, kedves utolsó?


Én úgy vettem észre hogy ezek a dízelek precíz sokat kibíró műszerek, de meg kell adni a nekik járó karbantartást, és finoman kell bánni velük, mert hamarabb tönkre tudnak menni mint más motorok. Ebből mi nem igaz? Talán te hidegen gyúrod neki? Vagy kitolod az olajcsere periódust?

2014. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Talán egy friss jogsisnak mondhattátok volna azt is a Volvo fanatizmust félre téve, hogy első használt autónak ne egy 1,5 tonnás 2.4 -es dízelt vegyen... ;)

Nem egy tipikus első autó. :)

2014. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!