Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan koptathatnám le anyámat?

Hogyan koptathatnám le anyámat?

Figyelt kérdés

Anyám 17 èvesen lett terhes velem, muszájból hozzáment apámhoz, aztán elváltak amikor kb 4 éves voltam, egyiküknek sem nagyon kellettem, de apám mégis bevállalt, ha már volt olyan hülye, hogy megcsinált.

Közben neki lett új felesége, aztán gyerekei. Apám nem vészesen kedvel, aztán egyik nap elvittem az egyik lányát, játszani és kidobott otthonról, mert hogy elraboltam meg hasonló hülyeségek.

Így anyámhoz kellett költöznöm, őt meg nem láttam már vagy 1000 éve. Neki is van egy új kapcsolata. Odaköltöztem, anyám mindenért kiabált velem, semmi sem volt jó neki. A mostohaapámmal meg nem szándékoztam nagyon beszélni.

Elmentek hétvégére, ezért rendeztem egy kisebb összejövetelt. Oké nem az én hazám, közöm nem volt hozzá, de most ki az aki otthon hagy egy hétvégére egyedül a hazában egy ismeretlen 17 éves fiút?!

Anyámmal emiatt összevesztünk és elküldött nyárra a mostohaapám szüleihez. Akik komolyan mondom rosszabbak mint a pokol. Erőszakosak és mindig kiabálnak velem. Senkivel nem tudtam beszélni. Aztán a mostohaapám elkezdett lejárogatni hozzám, eleinte nagyon nem tetszett a dolog, de mára már nagyon jóban vagyunk. Megbízok benne és most először életemben érzem azt hogy van családom, oké csak egy ember, de akkor is van.

Azt szeretné ha visszaköltöznék a hazába. Én is szeretném, olyan jó lenne együtt élni vele, végre egy olyan emberrel aki törődik velem. De anyám miatt nem szeretnék. Hogyan érhetnem el hogy szakítsanak? Nem akarnék a mostohaapámnak rosszat, de egyáltalán nincsen szerelem közöttük, csak a megszokás. Ha szakítanának lehet megtalalná a szerelmet.

Ötletek?

17f



2015. aug. 2. 12:22
 1/9 anonim válasza:
911
2015. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
ne avatkozz bele!
2015. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha szakítanának, akkor nem foglalkozna veled a mostohaapád, hanem te is menetnél el anyáddal együtt.
2015. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a mostohaapa igen jólelkű ember lehet. Látja a vergődésed és segít. Szerintem ezzel a nemeslelkűséggel anyádra is fog hatni, ő is javulni fog. Talán még a kapcsolatuk is felfrissül. A jótetteknek van egy kisugárzásuk - jobbá teszik a környezetet, az benne élők cselekedeteit. Hagyd, hogy alakuljanak a dolgok, ne avatkozz bele. És intenzíven tanulj, szerezz tudást valamiben, hogy jó munkád legyen a jövőben. Mi szeretnél lenni?
2015. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon hiszem, hogy ő kidobna, tényleg nagyon nagylelkű és rendes ember. És már egy család vagyunk.

Anyámra nem lehet hatni, ő egy hülye.

Azért mert a szüleim lenézek és megpróbálom felkelteni a figyelmüket buta ötletekkel, még nem azt jelenti hogy egy buta, léha, semmirekellő gyerek vagyok!

Gimnáziumba járok és az átlagom 4,7 volt!!

2015. aug. 2. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Fog hatni anyukádra, fogadd el. Ez a 40-50 körülieknél már nem így van, hogy szakítsanak, megtalálja az "igazit" - ez a húszéveseké. MosohaApukád most már az élet értelmét keresi,azt, hogy tud értelmeset tenni a világban - ezért is segít neked. És koncentrálj a tanulásra, nyelvvizsgát tegyél le. Biztos értelmes vagy, ha ilyen hányt-vetettségben is ilyen jól tanulsz. Mi szeretnél lenni?
2015. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz bele! A mostohaapád felnőtt ember, neki kell tudnia, hogy akarja élni az életét. Ha épp az anyáddal, akkor vele, szíve joga. Ha esetleg betelik nála a pohár, akkor majd lép a közreműködésed nélkül is. Ha meg annyiban hagyja a dolgot, akkor el kell fogadnod, hogy bár külső szemlélőként számodra felfoghatatlan, valamiért ebben a kapcsolatban neki valamiért mégis több a jó mint a rossz.
2015. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyám még csak 34 mostohaapám is csak 35, még simán megtalálhatják életük szerelmét.

Nyelvvizsgám már van angolból.

Infós suliba szeretnék menni.

2015. aug. 2. 14:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva, sehogy nem érheted el. Ez egyszerűen nem a te ügyed. Mit szólnál ha 34 évesen lenne egy barátnőd, és szülői megfontolásból el akarnák érni hogy szakítsatok? Ugye te is felháborodnál ezen, mondván hogy ez a te életed, döntésed, majd te eldöntöt mit szeretnél. Ez van a szülőknél is. Ilye előtörténet után szerintem becsüld meg nagyon ezt a kapcsolatot mostohaapukáddal és tegyél azért hogy hosszútávú legyen. Anyukádra én is úgy gondolom hatni fog a dolog, de lehet hogy ez már nem is szempont. Ilyen jó átlaggal, és infós tervekkel jó esélyeid vannak. Érettségi után menj fősikolára, egyetemre, kérd magad koleszba, legyen diákmunkád és már nem csak sodródni fogsz a szülők kénye-kedve szerint. Az meg csak jó pont hogy van egy ember akitől bíztatást kapsz majd! Hajrááá, tök ügyes vagy ilyen közegben ilyen tanulmányi eredménnyel :)
2015. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!