Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne hagyjon maga után kuplerájt?

Figyelt kérdés

A koliban megtanultam, hogy pakoljak el/takarítsak fel/mosogassak el magam után, ne hagyjam széjjel a hajam a szobában, mert gusztustalan és irgumburger lesz. Nem voltunk a rend- és higéniamániások gyülekezete így sem. Hazaérve anyukám megkért, hogy mielőtt elmennék nyári munkázni, tegyem rendbe a lakást, a többi majd eldöcög magától. Mondtam neki nem kis meló volt mire kitakarítottam, rendet tettem, átrendszereztem, stb. szeretném ha vigyázna is rá: evés után mosogasson el maga után, ne hagyja útban a cuccait, a mosdóból, padlóról szedje össze a haját ha fésülködött, pakolja el a cuccokat miután evett-ivott, ne hagyja szét a vasalatlan és szennyes ruháit már. Egyes háztartásokban ez alap, nem? Próbáltam neki szépen, következetesen elmagyarázni, hogy nekem nem lesz örökre kedvem-időm-energiám-idegzetem minden nap újracsinálni mindent. Letojta. Próbáltam már rámorogva is elmondani, próbáltam már kikelve és tombolva is elmondani neki, de semmi. Most is csatatér a lakás. Én meg már cseszegetve vagyok mikor tűzök el dolgozni. Mondanám, hogy letojom milyen a lakás, de már nem bírom ezt a sok rumlit és retket elnézni, szeretnék újra kultúrált körülmények közt élni.

Bocsi, ha hosszú lett.

22/L



2015. júl. 9. 10:59
 1/4 schocko ***** válasza:
100%
Nem tudod megváltoztatni, majd elköltözöl és kész...
2015. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, hogy gyökeres változást el tudnál érni nála. Én is rendmániás vagyok kicsit, szeretem, ha minden a helyén van, ami mondjuk a kukába való, az meg ott. Nálunk főleg anyukám meg tesóm olyan, hogy letesz valahova valamit, ami nem oda való.

Az utóbbi napok kánikulájában kitakarítottam. Nagyon nagy házunk van. A kamránk is elég rumlis volt, de megcsináltam. Kb 2-3 hétig fog tartani. Szóltam, hogy őrizzük meg a rendet, ha lehet, de ha 28 évig nem sikerült, ezután sem fog.

Amikor nem éltem itthon, anya is feltakarított, de csak ott, ahol a papok táncolnak. :) Már próbálok nem idegeskedni rajta, persze néha elgurul a gyógyim, morgok egyet-kettőt, de olyankor belegondolok, hogy főzni főként ő szokott, ő is dolgozik, fáradt.. na ekkor meglágyul a szívem. A másik meg az, hogy amit én annak gondolok, hogy ’nem oda való’, lehet másnak (aki nem itt lakik) fel sem tűnne, hogy az ott van, meg miért van ott.

Az ott hagyott hajszál már engem is inkább idegesítene. Mivel nálunk nincs ilyen, mert azt összeszedegeti, ezzel nincs problémám. Inkább az üres csokis papír, wc mellett hagyott guriga, dohányzó asztalon hagyott kávés csésze.. ilyenek bosszantanak fel.

Szóval megváltozni nem fog anyukád, vagy elfogadod te is, hogy ez van, vagy elköltözöl. Na ilyenkor szokott eszembe jutni, ha elköltözök ki fog itthon feltakarítani? :) Biztos megteszi majd ő is, csak ritkábban, mint én szoktam. A ruhákat az én anyum is kinn hagyja, vagy egy helyen összegyűjti,amit már nem vesz fel a héten (nem a szennyesben). Már ráhagyom ezt is. Ha nincs szanaszét, akkor oké. Ha tényleg nem tudtok valamilyen kompromisszumos megoldást találni, akkor költözz el amint lehetőség lesz rá. Miután hazaköltöztem, megjegyezték kicsit vicceskedve, hogy jó, hogy itthon vagy, nem volt aki rendbe rakja a lakást.. Kössz. :D De amúgy jól is esett, mert csak feltűnt nekik. Biztos anyudnak is, csak minden baja van.. van ez így. Nyugi. (Bocsi, hogy hosszú voltam.)

2015. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak azt kellett volna mondanod szépen csendesen, hogy anyukám az én lakásomban rend és tisztaság van, tudom, hogy a tiedben nincs, de amig nálam vendégeskedsz kérem ezt vedd figyelembe.
2015. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
munka helyet másokra takaritasz ingyen... legalább akor fizesenek érte dolgoz úgy nem is zavarna a kupi
2016. máj. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!