Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok hogy mennek az ünnepek...

Nálatok hogy mennek az ünnepek/ünnepségek?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy már külön élsz a pároddal, de pl szülinapod van. Ilyenkor neked kéne meghívni magadhoz a rokonokat? (Ha nincs így megtartva, azért megszólnak.)

Vagy pl karácsonykor/húsvétkor: ki kihez megy?


2015. aug. 15. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A párom nem tartja a kapcsolatot a családjával, az enyémmel is ritkán, úgyhogy mi általában kettesben ünneplünk. Csak karácsonykor és húsvétkor látogatjuk meg közösen a szüleimet.
2015. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Névnap, szülinap: a barátokkal ünnepeljük. Elhívom pár barátomat, vagy elmegyünk valahova. Szüleim meghívnak, kapok finom ebédet, ajándékot.

Szóval a saját szülinapomra nem hívom pl. a párom szüleit.

2015. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki máshol lakik, így csak a nagyobb ünnepekkor gyűlik össze az egész család, de év közben is látogatjuk egymást, külön-külön.


Általában az ünnepeltet illik meglátogatni, de nekünk ebben is van kivétel. Pl. én Anyut megszoktam hívni a szülinapjára hozzánk, ls szervezünk egy hosszú hétvégét.

2015. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem ünneplünk, saját döntésből. Részemről ez csak macera. Karácsonykor van egy pofavizit párom szüleinél, de ennyi. Nem szeretem ezeket a "nagy napokat", sokkal szívesebben látogatom meg őket egy átlagos napon, mint egy ilyen kényszeredett ünnepen.
2015. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ferjem nem tartja a csaladjaval a kapcsolatot. Amugy csak jaracsonyolunk. Valahogy ugy alakult anyum es tesom jonnek.


Egyebirant osszevissza evkozben talalkozunk veluk meg a baratokkal is. Kulon jem unnepelgetunk.

2015. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Névnap, szülinap főleg a párommal aznap, és vmikor a rákövetkező hetekben amikor mindenkinek jó, szűk család az ünnepelt cstagjaival. Vagy mi hívjuk el őket, vagy mi megyünk hozzájuk. Karácsonykor és Húsvétkor sajna sok az autókázás: miután mondjuk Nagypénteken és dec24én kettesben megüljük az ünnepet, aztán másnaptól mindkettőnk szülei, és minden évben váltogatjuk hogy milyen sorrendben.
2015. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyértelmű, hogy ha nekem van szülinapom vagy a férjemnek, akkor hozzánk jönnek a rokonok. Van, hogy egyszerre hívjuk meg a két családot, van, hogy külön-külön (jó időben a kertben elférünk mindannyian, bent ha rossz az idő, nem).


Karácsonykor mi 23-án ünneplünk ketten a férjemmel, így a 24-25-ből nincs vita! :)) Mindig változó, hogy melyik nap kinek a családjánál vagyunk.


Húsvétkor nem szoktunk ünnepelni.

2015. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!