Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek miért csinálja...

Szerintetek miért csinálja ezt a sógorom?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy a nővéremnek és a férjének van egy cége. Nyáron dolgoztam náluk elég sokat. Persze nem voltam bejelentve, mondom minek, nővérem, 19 éve együtt élünk vagyis jobban mondva nem élünk együtt mert hát ő ugye a férjével egy albérletben. A sógorommal is elég jó (volt) a kapcsolatom. A nővérem mondta a nyáron, hogy nem tud csak augusztus végén kifizetni. Én mondom jó. Augusztus végén oda is adta a fizumnak a FELÉT. Mondta, hogy a többit majd akkor, ha megint számláznak. Én mondom jó, ennyi elég a sulikezdésre. 60-at kaptam, abból vettem egy negyedéves bérletet (10350) füzeteket, egy pár ruhát, befizettem azt a 2-3 ezret amit minden évben be kell és maradt 10 ezer. Mondom ez elég 10-ig amikor majd lesz egy kevés pénz. Azon kívül lógnak nekem még 100ezerrel, amit máig nem kaptam még meg, csak az ígérgetéseket hallom, hogy még mindig nem számláztak, stb. A dolog hátterében az áll, hogy nekem a sulira kell költenem még 60 ezret, mert most érettségizem. Tudjátok, egységes öltöny, tánctanár, terembérlés stb.

A dolog hátterében még az áll, hogy én anyámmal élek egy csöves munkásszállón. Anyám meg a sógorom fasírtba vannak, meg is verte a sógorom az anyámat. Anyám beteg, összes orvosi papírjára rá van írva, hogy munkára teljesen alkalmatlan, még az ülőmunkára is. És természetesen nem %-olják le. Konkrétan 48 ezerből élünk KETTEN. A szállás úgy van megoldva, hogy a máltai szeretetszolgálat támogat minket és így havi 10-et kell fizetni ami minden hónapban emelkedik egy ezressel. Most már 17-et kell majd fizetni. Tehát ezért is kellett dolgoznom, iskola idő alatt bem nagyon tudok, mert rendre 3-kor végzem és csak hétvégén nem tudok elmenni, mert 3 nap vállalása kötelező.

Most ott tartunk, hogy megint jöttem a sógorom szemében nézve tarhálni, hogy legalább egy pár ezret adjon kajára mert van nálam 50 eurocent. (Azt is találtam). Ő kijelentette, hogy egy forintot nem ad senkinek amíg nem kapnak pénzt a munkáért. A nővérem kikönyörögte, hogy legalább pár ezret adjon.

A sógorom mondta, hogy maga elől meg a nővérem elől nem veszi el a pénzt. (Mert hát ugye van nála, ami kell anyagra meg azért van ott tartalék is). De itt a lényeg azon van, hogy maga elől nem veszi el. Most is még miután ezt kijelentette, még leküld 10 sörért és a szobájában ott a pizzásdoboz, hűtőben Jeger (bocs, nincs umlautos 'e'-m) a milkacsoki meg pesz. De nekem nem tud adni pár ezret, hogy legyen otthon enni.

Szóval akkor kérdem én, miért nem ad még ha nem is szívesem ne utálattal kajára ha kérek, amiért én napi 10-12 órában MEGDOLGOZTAM? És akkor a 100ezerről nem is beszélve. Én már lemondtam az egész szalagavatóról. Ja és az ofőmnek lógok 15ezerrel. De ő ezeket mind tudja.


2015. szept. 21. 19:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis majdnem a felét. 160-nak ugye 80 a fele.
2015. szept. 21. 19:02
 2/8 A kérdező kommentje:

Jeger meg a pálesz

Bocsi, csak mobilról vagyok mert hát ugye nekem gépre nem telik.

Ja és még ott tartunk, hogy ha jövőhét keddig nem fizetem kina szállást, akkor anyámmal karöltve repülök az utcára, de a sógoromat ez sem érdekli.

2015. szept. 21. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:

legyél határozotabb törd rá az ajtot és követeld a fizetésed,

soha többé ne dolgoz családon belül, csak ingyen munkaerőt lát a rokonban

2015. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lépj fel keményen ellenük, esetleg ha van erősebb biztonsági őr alkatú baratod, vidd el őt is. szemétség csaladon belul eroszakot alkalmazmi, de amit ok csinálnak durva... alig eltek meg es erre nem fizetnek ki, pedig megdolgoztal erte... ha vegre kifizetnek, en megszakítám veluk a kapcsolatot. nővéred meg jatsza a martirt, hogy a ferje nem engedi kifizetni... hagyjuk már..
2015. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha semmi nem használ már,se szép szóval se keményen, akkor jelentsd fel őket hogy feketén dolgoztattak,persze előtte figyelmeztesd,hogy vagy fizet vagy köpsz és persze többet nem mész hozzá többet melózni ha így áll a neje családjához
2015. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyeld valószínű hogy bizonyitani nem tudod hogy feketén dolgoztal.igy hagyd a francba bar tudom neked igen is sok az a 1.000.ft is ami érthető.


Itt a legnagyobb hibas a nővéred aki hagyta hogy anyukatokat megverje. Csövesszalon legyetek mig ti éheztek addig férje iszik a "te pénzedből"mert ugyebár nem fizetek ki.!

Es mind ezt elnezi a nővéred...

En a helyedbe kitagadnam szóba se állnék vele es a férjével ha a " tőletek" a koldustol meg a botot is elveszik.

Segíteni nem segítenek inkább kihasznál.nnak .

Oda mész nem ennivel kínálnak hanem lekuldenek a boltba 10 sörért!

Menjenek a francba!

2015. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nuvolyna ***** válasza:
Szia 6-os, félreolvashattál valamit, itt nem 1000 Ft-ról, hanem 100 000-ről van szó :-( én is azt javasolnám, amit itt már valaki, belengetném a NAV feljelentést. Egyrészt valahogy csak tudnád bizonyítani, hogy ott dolgoztál, másrészt ha veled így bántak, tuti hogy van ott még más is...
2015. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy módon lehetne bizonyítani:

A portán mindenkinek be kellett írnia magát amikor kilépett és be. Az talán segít.

2015. szept. 22. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!