Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Pesti rokonok jönnének disznóv...

Pesti rokonok jönnének disznóvágásra, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pesti rokonaim jönnének disznóvágásra, de a férjem nem akarja. Azt mondja, a disznóvágás kemény munka, nem túristaprogram, neki itt ne tébláboljanak a rokonok, ő nem fog bennük bukdácsolni, segíteni úgysem tudnak. Az igaz, hogy nem is akarnának segíteni, csak enni-inni jönnének, hogy jól érezzék magukat. Mit mondjak nekik, hogy miért nem jöhetnek?

2015. okt. 7. 13:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha már meghívtad őket, elég gáz visszamondani... előbb kellett volnaa férjeddel egyeztetni. :)

Jobb ha a férjed törődik bele...

2015. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Mert elnapoltátok a disznóvágást, vagy menjenek másnap enni inni (ha akarjátok) mert a napján fut a ház s nem lesz nagy főzőcske.
2015. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Közlöd velük, a disznóvágás elmarad.

De megmondhatod a valósat is.

2015. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
80%
Le kell ültetni egy asztalhoz őket és egyenek, igyanak, akkor nem lesznek útban. Annyira kell értelmesnek lenni egy felnőttnek, ha azt mondják neki álljon egy méterrel odébb, mert útban van, hogy odébb áll és onnan nézi. Apróságokat meg csak megtudnak csinálni, pl. vidd be az a tálat, mosd el stb. Vagy valamilyen indokkal eltoljátok egy héttel a vágást, és akkora nem kell nekik meghívót küldeni és nem jönnek.
2015. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Pléhpofa fel, és megmondod az igazat.A disznóvágás valóban kemény munka, nem kell oda senki, aki még csak segíteni sem akar.
2015. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem egészen értem. Az ember általában akkor megy disznóvágásra, ha meghívják. Ti meghívtátok őket konkrétan? Akkor miért baj, ha jönni akarnak? Vagy csak úgy maguktól jönnének?


Egyébként a kérdésre válaszolva: mondjátok meg nekik egyszerűen, hogy ha jönnek, akkor segédkezniük is kell mindenben: lefogni a disznót (hajnalban ott kell lenniük), perzselni, a vérét felfogni, belet mosni stb. stb., hiszen így illik. Hátha akkor maguktól sem lesz kedvük jönni.:-))

2015. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%
Én annyira utálom, ha csak ingyenkonyhának néz valaki. Ha zabbantani jó vagy, legyél jó, mikor segíteni kellene.
2015. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

Hú nekünk is voltak városi rokonaink, akik anno jöttek disznóvágásra , szintén enni-inni. Aztán már hozták a szomszédot is!!!!!! Nagyon durva volt. Iszogattak, szüleim, nagyszüleim meg dolgoztak. Ja, meg elég nagy darabok voltak és teli torokból nevettek azon, hogy mind a 4 kerti széket eltörték mert hintáztak rajtuk! Kb 10 éves lehettem, de erre nagyon emlékszem és iszonyú rossz volt...:/ Aztán ettek és elvárták hogy legyen csomagolva hurka, kolbász, hús. A családunk itt akadt ki de nagyon...

Bocsánat az offért, de eszembe jutott a történet.

Én őszintén szólva megértem a férjedet. Ti költöttétek a pénzt a disznóra hónapokig. Meg ti dolgoztok a vágáson is. Aztán ugye adni kell nekik mindenfélét majd "kóstolónak"...

Én kitalálnék valami hihető story-t, hogy miért nem most lesz a disznóvágás. Pl: közbejött valami a hentesnek - mi szoktunk fogadni egyet, nem tudom ti szoktatok-e, de ha nem, akkor beteg lett a Pista, vagy a felesége vagy a fia és nem tud jönni segíten. Vagy a ti gyereketek lett lázas, vagy akármi közbejött.

2015. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

1. A ferjeddel elore kellett volna beszelni ha meg akarsz hivni valakit.

2. Mondd azt, hogy a ferjed azt mondta, hogy "a disznóvágás kemény munka, nem túristaprogram, neki itt ne tébláboljanak a rokonok, ő nem fog bennük bukdácsolni, segíteni úgysem tudnak".

2015. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, én pesti vagyok, a családom is... még sem turista látványosságként szoktunk vidéken disznót vágni.


Elég gáz ez a felfogás már ne haragudj. Azért, mert valaki pesti és zöldet, fákat csak akkor lát, ha egy festményre néz + tiszta levegőt is csak oxigén palackból szív, attól még nem suta és béna.


Ha ennyire paráztok, főleg a férjed, akkor hívd fel a rokonokat, hogy készüljenek fel arra, hogy ott hajnali 4-től már munka van.

2015. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!