Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elegem van a szüleimből,...

Elegem van a szüleimből, szomszédaimból. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
A páromnak csak távoli rokonai vannak akikkel szinte nem is találkozunk. Nekem nincs testvérem a szüleim viszont az agyamra mennek, elég csak meglátnom őket és máris felmegy a vérnyomásom és a savam. Mindig is kritizáltak, apám gyerekkoromban sokszor csak s.arnak szólított. A párommal akit ők kezdetektől (20 éve) gyűlölnek mi szeretjük és jól megértjük egymást, viszont, ha ők megjelennek vagy felhívnak utána órákig nem beszélünk. Az unokák sem igazán érdeklik őket. 30 percre lakunk egymástól, de kb. havonta találkozunk 1/2-1 órára + karácsonykor, húsvétkor 3-4 órára, de akkor a keresztapámék is ott vannak és így nem annyira feszült a hangulat. Pl. vasárnap anyám születésnapján egyedül mentem hozzájuk, mert a kisfiam beteg volt. Azzal fogadtak, hogy mi van otthon áll a bál? Te egy s.arkupac vagy és a fiad meg még nálad is nagyobb s.rkupac lesz (kitűnő volt, szerintük ez annak köszönhető, hogy gyenge iskolába jár). A szüleim egyébként nyugdíjasok, nem alkoholisták és diplomások. A szomszédaimmal összebarátkoztak és tőlük szereznek infokat rólunk, mert mi már évek óta nem avatjuk be őket a dolgainkba. Legszívesebben elköltöznénk, de nem merünk lépni a buta munkahelyeink miatt. Azonnal megtudnák, hogy áruljuk a házat és kárörvendeznének rajta. 70 évesek elmúltak, szerencsére egészségesek, de előbb utóbb ránk fognak szorulni valamilyen szinten. Már most feláll a szőr a hátamon, ha erre gondolok. Volt már, hogy 3 évig nem beszéltem velük, de aztán visszaszivárogtak. Van ebből a helyzetből kiút?
2015. okt. 21. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
kérhetek egy nemet és egy kort?
2015. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elmondod nekik, hogy fejezzék be az efféle megjegyzéseket, mert ha nem, megszünteted velük a kapcsolatot. Vagy figyelmeztetés nélkül megszünteted, és elköltözöl, vagy tűrsz.
2015. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én már azt sem tűrném el senkitől, hogy velem így beszéljenek, mint veled, de hogy a gyerekemet így bántsák, az mindennek a teteje!


Egyszer utoljára még jól leosztanám őket amikor beszólnak, aztán pedig le is út, fel is út, bevágnám magam mögött az ajtót egy életre. Mindennek van határa! Még ha nem is laktok messze egymástól, nem muszáj kapcsolatban lenni, telefont rájuk tenni (ha hívnak egyáltalán), ajtót nem kinyitni, feléjük nem nézni.


Ennyit tennék. És igazából nem értem, miért nem teszed, amikor mindig ilyenek voltak, és ha nem téged bántottak akkor bántották a férjedet meg a gyerekedet. Ez számomra megbocsáthatatlan kategória.

2015. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
ööö én több éve nem beszélek apámmal(aki érzelmileg zsarolt és tárgyakat vágott hozzám) és amikor hívott utoljára ,kinyomtam valahogy nem esik nehezemre eldobni azt magamtól aki rosszul bánik velem.Helyedben szépen lekiabálnám a szomszéd fejét, hogy ne teregesse ki ami nem az ő dolga. Aztán szüleimet osztanám ki, hogy az unokát márpedig hagyják a buliból vagy fel is út le is út. Aztán ha semmi nem változik, költözés és ajtó becsapás a szülők előtt.
2015. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
ha eleged van akkor összekell verni az egész bandát nem kutyáskodni
2015. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Megis minek tartod a kapcsolatot veluk ezek utan?
2015. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
En nem jarnek hozzajuk, nem is telefonalnek nekik. Minek?
2015. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp ezt akartam kérdezni: miért tartod velük a kapcsolatot? Számomra elképzelhetetlen, hogy egy szülő így viselkedjen a gyerekével (hacsak nem rablógyilkos vagy drogkereskedő az illető), de az pláne, hogy én ilyesmit eltűrjek bárkitől...A páromról, gyerekemről pedig végképp nem nyilatkozhat így senki, max egyszer, mert többet nem adok rá alkalmat. Oké, hogy a szüleid, akkor sem tehetik meg! Ha könnyebb úgy, akkor költözzetek el, ki nem sz@rja le, hogy kárörvendeznek, ha úgysem tartjátok tovább a kapcsolatot? Eldödöröghetnek magukban, az egyszem gyerekük és az unokájuk nélkül, akiket nem képesek megbecsülni.
2015. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, anno én is némileg hasonló helyzetben voltam... aztán amióta nem állok szóba az őseimmel, ez lényegesen javított a közérzetemen. És aztán rám szorulhatnának... egy vad idegennek is szívesen segítek, de olyanoknak, akik ellenem tettek, NEM. Ez ennyi.
2015. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 acelsziv ***** válasza:
100%
Bocsáss meg az őszinteségemért, de bolond vagy. Még a szamár sem megy kétszer oda ahol egyszer már beverték a fejét. Te meg minden hónapban? Minek? Miért szívatod magad és a családodat két elmeháborodott miatt?
2015. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!