Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogy oldanátok meg a...

Ti hogy oldanátok meg a karácsonyozást?

Figyelt kérdés

Férjemmel idén ősszel házasodtunk. Az elmúlt években eleinte természetesen a saját szüleinkkel, testvéreinkkel töltöttük az estét 24-én, de az utóbbi két évben abba a kellemetlen helyzetbe mentünk bele, hogy egyik évben ő "rohangált", másik évben én, azaz egyikünk végig a saját szüleivel, testvéreivel lehetett. Egyébként az ország másik végében lakunk, mint a rokonság.

Idén elhatároztuk, hogy házasként szeretnénk kettesben tölteni a szentestét, amit az én részemről kicsit viharos fogadtatás ért. Mivel nekem még élnek a nagyszüleim az elsősorban édesapámnak a véleménye, hogy ameddig tudunk, töltsük együtt ezt az estét. Én viszont cseppet morbidnak érzem a nagyik halálát határvonalnak meghúzni, és 25-én, 26-án lehet együtt a család. Testvéreink egyelőre vagy egyedülállóak vagy nincs olyan komoly kapcsolatuk, hogy felmerülne ilyesmi, mi vagyunk az elsők a családban, akik "robbantanák" a sok éves hagyományt, de az egész családot képtelenség összeterelni. Se ereje, se kapacitása nincs a senkinek, hogy mindenkire főzzön, vendégül lásson mindenkit, én azt érzem, anyukámnak még jó is lesz, ha nem kell stresszelnie aznap, mert évek óta inkább a kapkodás ünnepe volt, ráadásul szegény nagymamám sem viseli már túl jól a felhajtást.

Szóval összefoglalva alapvetően eldöntött dolog, hogy mit szeretnénk, mi lesz valójában, de érdekel a véleményetek, ha voltatok hasonló helyzetben, hogyan léptetek tovább, hogyan oldottátok meg?


2015. nov. 23. 23:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolult, de pèldául valahogy meg lehetne oldani. Valahol megszervezitek a karàcsonyi ebèdet (olyannàl ahol sok hely van),mindjèt csalàd összejön ès mindenki hoz valami ètelt vagy sütemènt.
2015. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Legyen nálatok a karacsony. Sokszor láttam olyat, hogy az ifjú házasok úgy hozzák össze a családokat, hogy ők szerveznek egy nagy ünnepséget 25-26-án. Amugy jogos az igényetek, hogy a szentestét kettesben töltitek. Ti már egy csalad vagytok, új család. Sok szülő nehezen fogadja ezt, pedig nálatok testvér is van, nem egyedül töltenék.
2015. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig szigorúan szűk családi körben volt a 24.- este, amikor összeházasodtunk, már a férjemmel kettesben, másnap mentünk egyikünk szüleihez, harmadnap másikunk szüleihez, évente felváltva a sorrendet a másik két napon. Nálunk megértették, hogy család lettünk, én szüleim is, ő szülei is.
2015. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Párszor leírtam, kicsit vegyes volt a fogadtatás de ez is megoldás! Lassan 10éve minden év dec. 22én felpakolom a családot és felszívódunk az ünnepekre. Régebben wellnes, pár éve viszont síelés mert a gyerekek elég nagyok már, tudják élvezni! Az egész rokonság köpköd, de életem egyik legjobb döntése volt nélkülük tartani az ünnepeket! Félre értés ne legyen, mindketten szeretjük a szüleinket de ami az ünnepek alatt megy.. Az már sok volt! Mi igy oldottuk meg.
2015. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony körül mindig van egy rakat ilyen kérdés...egyszerűen nem értem a szülőket. Hogy nem lehet felfogni, hogy a pici lányuk/fiuk felnőtt ember és szeretne együtt karácsonyozni a választottjával. Amikor egy pár külön költözik, onnantól kezdve külön karácsony jár nekik, ha szeretnék. Mégis milyen dolog már a szülők részéről, hogy elvárják, hogy a gyermekük ne a társával töltse a karácsonyt. Kérdezném az ilyen szülőktől, hogy mi lenne, ha visszafordítanánk és őket kérnénk meg, hogy ugyan szakadjanak már szét és egyikük itt, másikuk ott karácsonyozzon....asszem, csak néznének. Nem igaz, hogy nem lehet felfogni, hogy a szenteste a szűk családé, a 25-26 meg a nagycsaládé. Ha valahol ez nem így van, de mindenki egyetért vele, akkor teljesen rendben van, de ha egy pár szeretne együtt karácsonyozni, akkor már az is bunkóság, ha feszegetik a témát és esetleg érzelmi zsarolást vetnek be....ilyenkor úgy csinálnak, minth azt az egy napot töltené csak ott a kedves gyermek.

Kezdettől fogva így kell csinálni, nem onnantól, hogy összeházasodtok. Ha elkezdenek elégedetlenkedni, akkor megmondod, hogy ha nem tetszik, akkor is így lesz, sőt, ha óbégatnak, akkor még 25-26-án se mentek át, mert nincs kedved hallgatni a nyavíkolásukat. A sarkadra kell állni, mert különben életed végéig gyerekként fognak kezelni. Lehet egy karácsony duzzogósan telik a részükről, de már következő évben tudni fogják mi a pálya és addigra belenyugszanak.

2015. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
24-e a ferjemmel es most mar a gyerekunkkel. 25 v 26-an utazunk az en csaladomhoz. Anyosom ugyanabban a varosban el, mint mi es 23-an tartja a rokonos osszejovetelt, Tamás nekunk pont jol is jon. Ne engedjetek, en a helyetekben eddig se huztam volna, mar akkor lejatszottam volna ezt a meccset, amikor komolyra fordult koztetek a kesobbi ferjeddel.
2015. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tamas* :-) hulye mobil
2015. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy van, mint 3-asnál. Mivel nagy a família gyerekekkel, unokákkal, a kaját úgy oldjuk meg, hogy mindenki hoz valamit, anyum is főz, persze megbeszéljük, ki mivel járul hozzá. Idén ki is megyek anyumhoz és együtt főzünk, náluk van fűthető külső konyha, ott sütöm a bejglit is, annyit, hogy mindenki tudjon haza is vinni (a többiek nem sütnek ilyet, de szeretik.:-)) Nehezen, de elférünk, különben is az a lényeg, hogy együtt vagyunk, van, aki elég messze lakik. Nagy buli mindig, munkamegosztással azért minden megoldható.:-)
2015. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Házas vagy, új fejezetet nyitottál, semmiféle tradíciónak nem vagy a rabszolgája. Te határozd meg, hogy mikor akarsz velük találkozni vagy időt tölteni.
2015. nov. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem ezt a "nagyik míg élnek"-dolgot. Ha 25-én mész a nagyikhoz, addigra már meghalnak?
2015. nov. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!