Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban egy...

Anyósommal kapcsolatban egy elég kényes téma lépett fel. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kedden délelőtt a párom átvitte hozzá a kislányunkat (3 hónapos).

Tegnapra az orcája egyik fele besebesedett. Ma elvittük az orvoshoz, aki rögtön azzal indított, hogy puszilgatta e valaki a gyereket, kenetet vett róla, de bizton állította hogy valamilyen bacis fertőzés lehet az okozója.

Mondtam, hogy rajtunk kívűl senki... Mikor hazaértünk akkor a párom mondta, hogy anyósom megpuszilgatta az arcát.

Ezeket leszűrve azt gondoljuk, hogy meg is van a probléma oka.

Viszont ez így elég kényes ügy.

Amúgy sem vagyok jóba anyósommal egyéb okok miatt, de most belül csak tombolok.

A páromnak nem mondom, látom rajta hogy így is vívódik emiatt, nem akarom megbántani ezzel.

Szerintetek hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Ezek után nagyon nem szeretném, hogy átmenjenek és hogy megpuszilja. Szerintem érthető okok miatt.



2015. szept. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem direkt ragasztott ra a gyerekre egy bakterialis fertozest az anyosod! Ezert ne haragudj ra!
2015. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
85%

Nézd.. Azt, hogy nem kedveled az anyósodat ebből a pár mondatból is látni. De az utálatodat félre teszed akkor gondolkodhatnál egy kicsit.

A legtöbb embernek fogalma sincs, hogy éppen valami fertőző vagy bacis betegsége van, mégpedig azért mert ő maga tünetmentes.

Lehet anyósod sem tudja. Ezért nyugodtan meglehet neki mondani, persze nem sértődötten vagy kiabálva, hogy a kislánynak arca azért lett tele kiütésekkel mert bacis fertőzést kapott. Meg lehet kérdezni a mamát, hogy tud-e róla, hogy van valami bacis fertőzése mert ugye ti is és ő is puszilgatja a kicsit, és ti is mentek orvoshoz, hogy ha esetleg ti lennétek azok akkor minél előbb kikezeljék. Ha a mama az, akkor nála sem árt ha kezelve van.


De azért eltiltani mert a kislány most kiütéses az most neked bizony jól jöhetett. Van ok..

Tessék előbb tisztázni mielőtt még eltiltanád az unokáját.

2015. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Andizsuzsi ***** válasza:
57%
Azért tombolsz, mert megpuszilta az unokáját??
2015. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Ez igaz hogy nem direkt, nem is állítottam.

De a higéniás dolgai a béka segge alatt vannak.

2015. szept. 10. 16:26
 5/47 A kérdező kommentje:
Azért tombolok mert sebes és gennyes a kislányom arca!
2015. szept. 10. 16:27
 6/47 anonim ***** válasza:
33%

Azért a férjedet csak felnevelte.. nem igaz???

Biztos vagyok benne, hogy nem szándékos volt.


Ha a kislányod ennyire hajlamos a betegségre, hogy minden elkap, akkor valószínű, hogy az ő immunrendszere elég gyenge. Ha ezt tudod, akkor segíthetsz a mamának rendet rakni, hogy legközelebb a lányod ne betegedjen le.

2015. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Abba ne menjünk bele, hogy nevelte fel a párom...


Azt kihagytam fentről, hogy anyósom nem úgy puszil mint egy átlag ember, hogy csücsörit és puszi.

Hanem szó szerint beszippantja az ember arcát ami utána tocsog a nyálba. Egyszer volt benne részem, azóta sem puszilkodom vele.

Továbbra sem az a célom, hogy vita legyen belőle. De szeretném ha a párom rávenné, hogy menjen el orvoshoz megnézetni, hogy mi lehet a baj.


Más is adott puszit a kislánynak senkitől nem lett semmi baja, úgyhogy nem a kislanyom immunrendszere a hibás.

2015. szept. 10. 16:37
 8/47 anonim ***** válasza:
22%

A gyereket lehet aszeptikusan tartani, védeni minden szellőtől, elkülöníteni a világtól, és minden bacit lehipózni, ami érintkezésbe kerül vele.

Ilyen módon lehet nyápic, girhes, beteges, allergiás és autoimmun-betegségben szenvedő gyermekeket és később felnőtteket futószalagon előállítani.

A babák érzékenyek, immunrendszerük még tanul, ezért sokat betegek. Régen 75%-uk meghalt hároméves koráig. Ezek nem nyertek hangszórót. Ma már ez a vezsély nem fenyeget, a csecsemőhalandóság a fejlett világban elhanyagolható, pláne értelmes szülőknél. A gyerekek nagy baja nem az Európában, hogy elviszi őket a kolera meg a tífusz, a szájpenész meg a genynes szepszis, hanem hogy agyondédelgetik őket, a lóf..szt is hipózva kapják, és ezért az immunrendszerük működése csorbát szenved.

Tessék reálisan gondolkozni, és nem félteni a kölköt!

2015. szept. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Nem kap semmit hipózva.

De könyörgöm egy három hónapos csecsemőröl beszélünk.

8# neked van egyáltalán gyereked vagy csak a nagyvilágba dumálsz hülyeségeket?

2015. szept. 10. 16:42
 10/47 anonim ***** válasza:
71%

Ti itt mind retekben éltek??? Milyen válaszok ezek, te atya ég...


Először is, nekem nem tűnt gyűlölködésnek. A kérdező egyszerűen csak kellemetlenül érzi magát, mert ezt valahogy mégiscsak meg kellene oldani, ami nem egyszerű. Tényleg nagyon kényes téma.


Az meg a válaszadók többségének teljesen természetes, hogy a higiénia a béka segge alatt van Nála? Már bocsánat... Ez nálam már kizáró ok lenne. Hétszentség hogy a gyerekemet nem engedném olyan házba, ahol nincs tisztaság. Nem érdekel hogy a nagymama, nem érdekel hogy ki minek tart. Itthon is megkövetelem a rendet mindenkitől; kézmosás, naponta fürdés, fogmosás, bútorok és padló rendszeres és alapos takarítása, cipővel az előtérnél tovább senki semerre és a többi. Ez az alap. Ez nem csak abból áll, hogy rendet teszek. Sőt, utóbbi a kevésbé fontos. Láttam már igénytelen otthonokat és bizony az ilyet nem lehet egy nap alatt megoldani. Azt ne sem említem, hogy anyósom KÜLÖN FELMOSOTT!!! amikor az 5 hónapos kúszó-mászót vittem. Csak emiatt külön.


Egy 3 hónapos csecsemőnek pedig alapból gyenge az immunrendszere és mindenre fogékonyabb.


Kérdező, ezt így kerek - perec meg kell mondani anyósodnak, nincs mese. Még ha kellemetlen is. Egy kicsi babának ebből nagyobb baja is lehet. Sajnos ez ilyen.

2015. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!