Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldanátok meg, miként...

Hogyan oldanátok meg, miként tudnék lépni? Kezdek besokallni, nem akarok senkit bántani, de úgy érzem, ezt már nem tudom elviselni. Mit tennétek? (Hosszú probléma. )

Figyelt kérdés

Szóval, jelenleg 23 éves vagyok, 8 éve élek mérhetetlen boldog párkapcsolatban nálam 4,5 évvel idősebb párommal. Ugyan sem eljegyzés, sem élettársi viszony nincs, de tervezzük a közös jövőnk, egy év múlva ilyenkor környékén szeretnénk különk költözni, már a házunk is megvan, csak be kell rendezni. (Jelenleg is együtt lakunk, csak az én szüleimnél a 2 szintes ház felső részében, de saját haztartással, csak mi)

Na most a problémám párom édesanyja és húga. Húga velem egy idős, világ életében gyűlölt (már az első találkozásunkkor lek**vázott, pedig csak elmosogattam náluk egy villát), párom szerint minden barátnőjével így viselkedett. Eddig nem volt gond, mert Amerikába kiköltözött 5 évre, most viszont hazajöttek, persze kapcsolatunkban javulás nem mutatkozott. Viszont "anyósommal" egész idáig elvoltunk. Ápr. 9-én hosszú betegség után azonban elvesztettem édesanyámat. Anyósom felhívott, mondta, hogy eddig is úgy tekintett rám, mint a 2. lányára, szeretne mindenben segíteni, anyukám szerepét nem veheti át, de szeretne jó pótanyukám lenni. Hozzá tartozik, párom Irakban dolgozik, és nem volt itthon, csak csütörtökön tudott hazajönni, hogy a temetésen mégiscsak itthon legyen. Hazamentünk hozzájuk, és anyósom külön hívta a fiát. (Anyósom egyébként egy 8 osztályt végzett, 4 éve háztartásbeli extakarítónő, aki elég könnyen megvezethető.) Nah és ami a döbbenet, hogy páromnak előadta, hogy nagyon vigyázzon velem, mert "sógornőm" rámutatott egy problémára, hogy édesapám (akinek egyébként hibátlan, csodálatos kapcsolata volt édesanyámmal, az utolsó perceit is szeretett felesége mellett töltötte, 27 év házasság és 4 év járás áll mögöttük) haza fog vinni egy nőt és majd az én családom párom pénzére fog utazni, ki fogjuk semmizni, mindezt úgy, hogy anyukám pont aznap egy hete távozott közülünk. Ezt persze párom később elmondta nekem is, én teljesen kikészültem, levegőt sem kaptam. Tudom, hogy ez a zseniális ötlet nem anyósom fejéből pattant ki, nagyon jól tudom, hogy párom húga így akarja elérni, hogy én kikerüljek a körből. Páromat mindennél jobban szeretem, nem érdekel a pénze, csak a közös jövőnk (1 éve dolgozik a pénzes cégnél, előtte 75 ezer ft-ért dolgozott, szóval nem volt milliomos...). Őt nem akarom bántani, ráadásul ő is tudja, hogy a kettőnk kapcsolata nem a pénzről szól. Anyósomat sem szeretném bántani, tudom, hogy nemő a hibás, de sógornőmmel szemben esélytelennek érzem magam. Édesapámnak beszélni sem merek erről a dologról, anyu halála miatt teljesen összeomlott, ha egy ilyen vád érné, félek, baj lenne. Barátaim okos választ nem tudtak adni. Viszont félek, mert páromnak mégiscsak az anyukája duruzsol a fülébe, aki egyébként is nagyon tudja befolyásolni (miatta vállalta el a jelenlegi munkáját is, hiába kértem, hogy ne hagyjon itt, bankszámláját rendszeresen látogatja, pénzét lekötözgeti, takarékszámlákra teszi, 28 éves fiának a leveleit a mai napig felbontogatja, még a mai napig állandóan alsógatyát, zoknit vásárolgat neki, ha bármi ruhát meglát nála, már viszi is mosni, hiába mosok én itthon rá... ) és pont ezért félek, hogy ha sógornőm a háttérben tevékenykedik, az megmérgezi kettőnk kapcsolatát, nem elég, hogy édesanyámat elveszítettem, most még életem szerelmét is. Sajnos már most is többet veszekedtünk, mióta itthon van ez a kis tündér, és egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. Párom szerint mindössze annyi van a dolog mögött, hogy húgának nem vagyok szimpatikus, mert ilyen természet, meg féltékeny, mert velem többet foglalkozik, meg a szülei is szeretnek. Amúgy az ő testvéri kapcsolatuk borzalmas, egy időben köszönni sem köszöntek egymásnak, most, hogy hazajött Amerikából, rájött, hogy ő hogy szereti a bátyját, de egy köszönés nélkül ment el, az 5 év alatt csak néhány e-mailt váltottak, azt is azért, mert a szülőknek küldött haza szülinapi, névnapi, karácsonyi ajándékokat, most meg minden nap hívja páromat, és kérdezgeti, hogy tényleg jó-e neki velem.


Mit tennétek? Hogyan iktatnátok ki ezt az embert a képből úgy, hogy se anyósommal, apósommal, se párommal ne kelljen összevesznem, valamint édesapámat se kelljen belevonnom. Az elkerülés nem megoldás, otthon lakik anyósoméknál, nem tudok úgy felmenni, hogy ne legyen otthon, ráadásul anyósomat is uszítja ellenem.

Borzalmasan rosszul vagyok, főként anyu miatt, és hogy még arra sincs tisztelettel, hogy el se temettük, már most áskálódni kell. Legalább a gyász időszakában tekintettel lehetne picit rám és békén hagyhatna, nem tudom, mit tehetnék.



2015. ápr. 19. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

"...bankszámláját rendszeresen látogatja, pénzét lekötözgeti, takarékszámlákra teszi, 28 éves fiának a leveleit a mai napig felbontogatja..."

Na itt van az a pont, amikor azt mondom, lehet bármit mondani anyósra, sógornőre, de ebben leginkább a párod a ludas, hogy ezt engedi!!! Mi az hogy látogatja a bankszámláját egy felnőtt embernek? Miért engedi? Párodnak fel kéne nőnie!

2015. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A parod igazan tağintatos. Mi a francnak mondta el, hogy mit pofazott az anyja? Akkor ott rogton le kellett volna allitania az anyjat egyszer s mindenkorra, hogy meg veletlenul se jusson eszebe megegyszer kavarni.

Teged pedig meg kellett volna kimelnie ettol az egesztol.

2015. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
tapintatos* elirtam
2015. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából párod egy nyuszi, ha ezeket mind hagyja.

Egyszer-kétszer anyám mindig beleszólt a nőügyeimbe, nem tetszettek neki.A második alkalomnál valami sértőt mondott a kb 20 évvel idősebb barátnőmre.Mondtam neki hogy vagy bocsánatot kér, vagy 10 másodperc múlva összetörök mindent a lakásban.Bocsánatot kért, azóta nem szól bele a dolgokba.Ezt azért írtam le, mert bár anyám jószándékú volt, de sajnos van olyan hogy nagyon keményen ki kell állni és megálljt kell parancsolni.Ezt a párod tehetné meg érted, de nem akarja, tehát nyuszinak tartom.Meg mi az hogy uszít az anyja ellened, meg nézi a bankszámláit?Nehezen értem meg párodat.

Vannak olyan aljas sz*rkeverő ge*ik, akiket csak úgy lehetne leállítani, ha összetörik minden csontjukat egy baseballütővel.Tudom ez nem járható út nálatok, de sajnos van olyan hogy nincs más megoldás.Az mégsem járja hogy egy tetves riba*c tönkretegye a boldogságotokat, hiába a húga.

2015. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

", 8 éve élek mérhetetlen boldog párkapcsolatban"

"miatta vállalta el a jelenlegi munkáját is, hiába kértem, hogy ne hagyjon itt"

Mi lenne ha nem hazudnál magadnak?


Az mióta mérhetetlenül boldog párkapcsolat, ahol az egyik felet a drága szülei befolyásolják, irányítják, olyan mértékben, hogy arra is rábírják, hogy egy másik országba menjen előled hónapokra, évekre dolgozni?! Szerinted ez normális dolog? MErt nem, nem az. Egy párkapcsolatban az ilyesmit megbeszélik a felek, és figyelembe veszik a másik érzéseit is. Nem szarnak rá, mert anyuka ezt meg azt mondta.


Arról, hogy a "párod" képes egyáltalán megengedni az anyjának, hogy a bankszámláján turkáljon, hogy neki adja a szennyesét, amikor veled él együtt... hát erről már nem is tudom mit mondjak.

2015. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerencsés helyzetben vagytok, mert nem anyósék padlásterén van lakásotok hanem a te szülői házadnál.

A párod tudja hogy problémás a húga.

Tudja hogy az anyukája megdöbbentő módon szeret belemászni más életébe és észt osztani. Tudja hogy nem érdeklik az anyukáját a magánügyek, mert árgus szemekkel figyeli a postát is.

Neked elég csak nyugodtan élni vele az életed, és ha hallasz a húga áskálódásáról csak megemlíteni a párodnak. Ő képben lesz.

A sógornőd egyébként szingli??? Mert lehet hogy csak írígy arra hogy haladtok, neki pedig senkije sincs, ezért nem saját magával foglalkozik.

2015. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémát csak a pároddal együtt tudjátok megoldani. Ez nem olyan dolog amit rá kell hagyni. Beszéld meg ezt a pároddal, beszéljetek együtt a húgával és a szüleivel. A leírtak alapján párod eléggé tutyi-mutyi, hogy az ilyesmit simán ráhagy.
2015. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Már félig megoldottad az ügyet, mert lokalizáltad, hogy a hugi a szarkeverő. Most már csak elmagyarázod ezt a fiúnak, hogy ezért nem fogsz felmenni hozzájuk, nem hiányzik neked egy gyomorfekély. Ne legyél csicska.
2015. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt a párodnak kell a sarkára állnia. Ha ezt nem teszi meg, akkor ez a helyzet soha-az-életben nem fog megoldódni.
2015. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bence_ ***** válasza:

Párodnak férfiként rendet kéne tennie.

Ő még egy gyerek aki anyu szoknyája szélén üldögél.

Beszélned kell vele erről, hogy felnő és éltek boldogan vagy marad de te azt meg nem honorálod.

2015. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!