Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az baj ha 2x jöttem össze a...

Az baj ha 2x jöttem össze a saját masodunokatestvéremmel?

Figyelt kérdés

Nyáron is együtt voltunk csak kiderült h jarunk es ezert szakitattunk kellet mert a szuleim nem hagytak h egyutt legyunk es most megint osszejottunk 4 honap utan es nem akarjuk h megint kideruljon :)

Azert is tiltottak minket mert kiderult h lefekudtunk egymassal...:/



#n u
2016. jan. 14. 07:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Hány évesek vagytok?

Világosítsátok fel a szüleiteket arról, hogy törvényesen együtt lehettek!

2016. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Mast nem talaltatok?...:/
2016. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%
Ha a törvény tiltja, akkor az hogy lehet, hogy ismerek olyan házaspárt akik ELSő unokatestvérek, tehát testvérek az édesanyák? Van kettő gyerekük is már.
2016. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Törvény nem tiltja. De nekem nagyon perverz. Mi a másod unokatesókkal is tartjuk a kapcsolatot, nem távoli rokonok, olyanok, mint az unokatesók. Szóval, brrrrrrr.

Gondolom, a ti szüleitek is azért tiltják, mert közeli viszonyban vannak a családok, nem pedig távoli sosem látott rokonok. És így ez elég gáz.

2016. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
89%
13-as vagyok: Ismerek olyan családot is akiknél anya apa szintén első unokaestvérek. Van kettő gyerek mindkettőnek van családja, de viszont mindkettőnél történt csecsemő halálozás több is.
2016. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Van, akinél ez közeli rokonságnak számít, van, akinél nem. Genetikai értelemben nem probléma, ahogy jogilag sem.

Én pl. nem is ismerem a másodunokatestvéreimet, fogalmam sincs, hogy kik ők, elvileg simán összejöhettem volna valamelyikkel. Itt ugye a dédszülő közös, valamelyik nagyszülő testvérének az unokájáról van szó. Hát én egyik dédszülőmet sem ismertem, meghaltak, mielőtt megszülettem, vagy még nagyon pici koromban. A nagyszüleim testvérei közül is csak az anyai nagyapám nővérével találkoztam valaha is, azt sem tudom, hogy voltak-e gyerekei, vagy sem, lehet, hogy mondták, de én nem találkoztam velük, sem az unokáival (ha voltak neki egyáltalán). Apai nagyapámat örökbe fogadták, úgyhogy ott a vér szerinti másodunokatestvéreknek még a kiléte sem ismert a család előtt, akár a férjem is lehetne az. Anyai nagyanyámnak nem volt testvére, ott másodunokatestvér kizárva. Apai nagyanyámnak viszont két nővére is volt, sok gyerekkel, arról az oldalról tudom, hogy vannak másodunokatestvéreim, de jóformán velük sem találkoztam sosem, nem jártunk össze, nem tartottunk kapcsolatot, bár talán egyszer-kétszer már láttam őket, de nekem ők igazából idegenek. Szóval én például a magam részéről nem látnék problémát egy ilyen kapcsolatban.


Viszont az első unokatestvéreimmel többé-kevésbé tartom a kapcsolatot, velük gyerekkorunkban össze is jártunk sokat. Szülőként már kicsit furcsa lenne, ha a gyerekem valamelyik unokatesóm gyerekével kavarna. Ilyen szempontból megértem, hogy a kérdezőt miért tiltják a másodunokatestvértől.

2016. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
En 14 vagyok a baratom meg 15
2016. jan. 14. 19:35
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha a kor ennyire fontos!!:)
2016. jan. 14. 19:36
 19/19 anonim ***** válasza:
14 és 15!!!????mi van????ennyire fontos!!!!?????szerintem itt az alapgond nem az unokatestverseg. túl fiatalok vagytok ehhez amúgy is.
2016. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!