Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akinek van nyaralója, ott...

Akinek van nyaralója, ott nyaral az összes rokon?

Figyelt kérdés

Férjemmel vettünk egy kis házat egy balatoni településen. Földazinten egy szoba, konyha fürdő, emeleten még egy szoba, kis zuhanyzó, teakonyha, és egy bazi nagy kert.

Iszonyú sok munka van/lesz vele, úgy tervezzük, mivel idén még itthon vagyok a fiúnkkal, leköltözünk ha jó idő lesz, a férjem 1 óra alatt beér melóba, én meg tudok kapirgálni, rendezgetni.

A szük család kb 3 hete tudja, hogy megvettük. Erre ma a kb 4 éve nem látott nagybátyám rámírt fészbukon, hogy júliusban ettől eddig "szabad-e a ház", mert ők akkor lesznek szabin, a szomszéddal mennek nyaralni, ès akkor jönnének hozzánk, "legalább nem kell a szállásért fizetni, több marad elverni".


Azóta se kerül az állam a helyére úgy leesett. Nyilván szívesen látnánk a szűk családot, szülőket, tesókat, de nem így, hogy akkor én húzzak el, mert idegenek ott akarnak nyaralni...

Írtam neki, hogy mi a nyarat ott töltjük, mert rengeteg a meló, így idegeneket (szomszédja) semmiképpen nem szertnék kerülgetni! Öt és az unokatesóimat természetesen szívesen látjuk egy hetvégére, egy szobát fel tudunk ajánlani, illetve a kertben lehet sátrazni akár.

Azt válaszolta, rohandjak akkor bele a házamba a pereputtyommal együtt :(


Akinek van nyaralója, nálatok mi a szokás családon belül? Közeli-távoli rokonok jogosan váhatják hogy én menjek el onnan, hogy ott nyaraljanak?



2016. jan. 22. 11:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem teljesen normalis reakcio volt a reszedröl, a nagybatyad meg egy bunko paraszt. (elnezest) Nekem ugyan nincs nyaralom, de semmi szin alatt nem engednem meg ezt, hogy janos meg a varos ott hederezzen ingyen. Nem erdekel, hogy rokon vagy sem. Plane, ha meg ti akarok ott lakni nyaron. Azonkivül meg egy normalis ember elöször azt kerdezi meg, hogy mennyiert tudnad odaadni a hazat par napra?
2016. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%

Elöször is senki sem VÁRHATJA EL, hogy a TI nyaralótokban Ö nyaraljon, legfeljebb TI meghívhatjátok öket, ha AKARJÁTOK..


Másodszor ha ti ott vagytok, akkor értelemszerüen nem tudnak ök menni.


Harmadszor az ilyen "élelmes" rokonoknak azonal megmondnám, hogy a heti bérleti díj X összeg, annyiér ök mehetnek, ha nektek éppen nem kell de ez is CSAK családtagkokra érvényes.


Negyedszer - ha ilyen szemét alakok hözöngenek, azzal ne foglalkozz, a ti nyaralótokhoz semmi közük!

2016. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%

Erre még az én állam is leesett. Ritka primitív a kedves rokon. Én még oda írtam volna, hogy köszi a kérdésed, nagyon jól vagyunk:/

Dehogy várhatják el, hogy te menj el onnan, azért mert kiakar használni benneteket. Szerintem a közeli rokon sem várhatja el, hogy te azért kiköltözz, mert ők szeretnének menni. Ha a felajánlott szobát elfogadják, úgy jó. A kedves nagybácsival meg ezek után nem sokat társalognék az is biztos.

2016. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor ezek szerint nem én vagyok UFO :)


Igaza volt a férjemnek, viccesen mondta mikor átvettük a házat, hogy el kéne titkolni minden ismerős elől...

2016. jan. 22. 11:42
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Én elrohadásmentes jó nyaralás kívánnék neki, meg egy két szálláskereső linkjét is becsatolnám az üzenetbe :D
2016. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Azta. :O

Hát végtelen türelmed van az biztos, tőlem már a bejelentkezésnél megkapta volna a magáét, pláne hogy írtad 4 évig semmi...

2016. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igazad van. Nálunk is csak "meghívásos alapon" megy, természetesen, ha mi is ott vagyunk.
2016. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak az nyaral ott, akit meghívjunk, akinek felajánljuk.

De elvárni ilyet nem lehet. Mi jogon? Vegyen magának ő is nyaralót.

Na meg ő nem is közeli rokon vagy barát, hiszen 4 évig nem jelentkezett. Meg ez a rohadjak meg. Hát azért ez durva, hogy valaki ilyet írjon. Már csak ezért se legyen lelkiismeret furdalásod.

2016. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pofátlanság tetőfoka volt a részéről. Egyébként ennek ellenére is nagyon kedvesen és segítőkészen reagáltál, kevesen képesek erre.
2016. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyáddal én a helyedben azonnal megszakítanám a kapcsolatot. Undorítóak az ilyen vérszívó paraziták. Embert direkt nem írok, mert ez nem az. Nem is értem, hogy merészeli ezt bárki.

A normális az, hogy megvárja, amíg te meghívod.

Ha és amennyiben ezt megtörtént, akkor normális emberben a következő gondolatmenet fut át: OK, meghívott, mert udvarias, de vagyunk olyan viszonyban, hogy ezt elfogadhatom? Mivel tudom viszonozni?

Ha ezek után arra jut, hogy elfogadhatja, akkor megköszöni szépen, majd megpróbálja viszonozni valamivel a későbbiekben / felajánlja a segítségét a felújításban / hoz valami ajándékot.

Ha nem ajánlod fel, de mégis jönni akar, akkor udvariasan megkérdezi, hogy lehet-e.

Ha elutasítod, akkor elnézést kér és felfogja.

Na de aki csak úgy közli, hogy jön és utána nekiáll átkozódni - na az nem ember, hanem egy utolsó alja féreg. Bocs a férgektől.

2016. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!