Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdenétek a kihasználós...

Mit kezdenétek a kihasználós rokonokkal?

Figyelt kérdés

Nálunk a rokoni kapcsolat abból áll, hogy időnként felhívnak minket,vagy személyesen megkeresnek, de akkor elvárják hogy segítsünk nekik munkahelyet,albérletet,orvost stb. keresni vagy hagy aludjanak nálunk mert dolguk van másnap!

(Mi Bp-en lakunk, ők vidéken.)Egyébként max. egy évben egyszer telefonon egy BUÉK!

Szerintetek?



2015. dec. 29. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leépíteném őket.
2015. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek segítesz még nekik?
2015. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van.

Az utóbbi időben már eljutottam arra a pontra, hogy időnként már nem veszem fel neki a telefont:(

2015. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Leépítettem. Egy idő után csak akkor írtak, ha le kellett cseszni vagy ha kellett valami. Fáj mert szerettem őket, de nem éri meg bánkódni.
2015. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted azt, hogy elvárják?

Úgy, hogy " légyszi, ha látsz egy jó hirdetést, azt küldd már el nekünk kérlek" vagy " keressél már nekünk valami kérót".

Előbbivel nekem semmi bajom, magamtól is felajánlanám.

Nem mindegy a stílus.


Ha valóban zavaró, én udvariasan megmondanám, hogy erre most nincs lehetőségem/alkalmam stb, sziasztok.

2015. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvárják, olyankor többször is felhívnak hogy sikerült-e, ha meg nemet mondok valamiért, akkor panaszkodnak a másik rokonnak hogy milyen undok vagyok, ennyit megtehettem volna nekik! Mi nem szoktunk tőlük segítséget kérni,megoldjuk magunk a dolgainkat.
2015. dec. 29. 20:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Leépíteném őket, arra meg magasról tennék, hogy kinek panaszkodnak. Ha a másik rokon normálisan áll hozzátok, akkor a ti szempontotokat is megérti. Ha ugyanolyan mint a kihasználós rokon, akkor meg nagyon nem érdekelne a véleménye.


Kihasználni csak azt lehet, aki hagyja magát. Valahol meg kell húzni a határvonalat.

2015. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy többször is felhívnak sikerült-e valami még nem zavarna. A többi miatt én megmondanám, hogy nem tudunk segíteni, panaszkodjanak, akinek akarnak.
2015. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen rokonom.

Először megkért, hogy segítsek neki munkát keresni. Utána már szabályosan elvárta, hogy én rohangásszak neki a munka után, persze én voltam a szemét meg a lusta, hogy nem találtam/kerestem neki semmit, mert hát ő mégis rokon, ennyit igazán megtehetnék érte.

Ő is előadta, hogy mi lenne ha nálam lakna addig, míg munkát találok neki (!!), ekkor elküldtem a francba, és meg mondtam neki, hogy rám többet ne számítson, mert aki ilyen lusta és a segítséggel csak visszaélni tud, az magára vessen.


Azóta egyszer sem hívott, és nem is hallottam felőle semmit. Az ilyeneket le kell építeni minél előbb, mert a fejetekre nőnek, és ha szívességeket tesztek nekik, akkor nem lesz megállás, és természetesnek fogják venni, hogy majd ti úgyis segítetek. Panaszkodni meg panaszkodjanak annak, akinek akarnak, nem kell vele foglalkozni.

2015. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!