Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Benneteket bántana ha a...

Benneteket bántana ha a gazdagabb rokon ( pl. testvéred és párja) inkább a barátoknak és az ismerősöknek "tennének jót", nem pedig benneteket segítene? (picit hosszú)

Figyelt kérdés

Nem vagyunk túlzottan elengedve anyagilag, de nem is vajas kenyéren élünk.

Úgy mondom hogy átlagos életet élünk, de ha pl. tönkre menne a hűtő akkor nem tudnánk max. hitelre venni egy újat.

A kérdést ezért tettem fel, mert a minap a fülembe jutott hogy a bátyám egyik újdonsült barátjának csak úgy pacsira adott 300 ezer forintot, mert szarul állnak anyagilag.

Ezzel nem is lenne gond, mert az ő dolga, de akkor elmondom miért tettem fel ezt a kérdést:


Elég jó anyagi helyzetben van a bátyám és a felesége, közös építőipari vállalkozásuk van, rengeteg csókos állami tenderben részt vesznek, szóval dől a pénz rendesen úgy hogy igazából a kisujjukat sem kell mozdítani.

Én ennek persze nagyon örülök, hogy bejött neki az élet, és mindene megvan amit csak akar, még ha néha nem is legálisan jut a pénzéhez...

Az elmúlt években rengeteg helyre szórta a milliókat, jótékonykodott a haveroknak, eléggé elszállt az agya a pénztől.

Viszont engem és a szüleinket ezzel arányosan egyre inkább kezd leszarni, ami kicsit kezd rosszul esni...

Pl. karácsonyra vettem nekik és a gyerekeinek 25 ezer forint értékben ajándékot, ennyire futotta, ők idehoztak ilyen freccsentett műanyag gagyi kínai holmikat a gyerekemnek, nekem meg a barátnőmnek egy 15 ezer forintos wellness utalványt, amihez még kb 35 ezret hozzá kell tenni hogy érjen is valamit.

Bevallom nagyon rosszul esett...

Mert tudom hogy az újdonsült talán fél éve megismert (nagyobbik gyerekük most elsős, és az iskolában 2 házaspárral összehaverkodtak) barátaiknak legalább 150 ezer forint értékben vettek ajándékot.

Ez annyira még nem is érdekel, mert az ő pénze és ő dönti el kit tart érdemesnek arra hogy költsön rá, de!

A szüleimnek elromlott a kocsija, kb 100 ezer forintos költség lett volna a javítás, és pont aznap bátyám megkérte volna anyámat arra hogy menjen el hozzájuk és vigyázzon a gyerekere, mondta anyum hogy nem tud menni mert nem jó a kocsi, és nincs most pénzük javíttatni.

Erre bátyám nem ám azt mondta volna, hogy oké anyu megcsináltatom a kocsit aztán nyugdíjkor majd kifizetitek vagy valami, nem inkább elvárta volna hogy anyám 62 évesen buszozzon hozzájuk 40 kilométert addig még nem lesz pénzük megcsináltatni a kocsit.

Annyi nem volt benne, hogy legalább elment volna érte, kb 20 perc lett volna az egész.

Rengeteget segítettem nekik az elmúlt években, ahol csak tudtam mellettük álltam mint testvér, mint ember.

Ő soha semmit nem tett értem és a szüleinkért mióta megszaladt neki, de mint írtam a barátoknak két kézzel szórja a milliókat.

Szeretném ha nem írna senki olyan kommentet, hogy én anyagias és haszonleső lennék!

Soha nem irigykedtem rá, soha nem voltam számító, és a szüleink is ugyan így vélekednek.

De kezd egyre rosszabbul esni nekünk, hogy évek óta mindenki fontosabb a családtagjainál, holott soha senki nem ártott neki, mindig összetartottunk, normális családban nőttünk fel, a szüleink nagyon jól neveltek minket.



2016. jan. 25. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
gyanusan sok a gazdag teso-szegeny teso kerdes van mostanaban...
2016. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Erről én nem tehetek kedves 1.
2016. jan. 25. 18:13
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

ez hanyadik ilyen kérdés... Azért én a tesó verziót is meghallgatnám, mennyit segitett a család, meg te...


a férjem ágán is ment a kirakat karácsonykor iylen olyan ajándkkal... de amúgy meg... Hát mi se segítünk már nekik semmiben. Az én családomtól lehet karácsonykor semmit se kapunk, nemhogy 25 ezres ajándékot, viszont abban, hogy ott tartunk ahol, sokat segített pl tesóm. Meg a barátaink. szóval mindegy ki mit mond, én azt látom, ismerősöknél is, nagyon nem szokott ez igaz lenni, hogy meghülyül a gazdag testvér... nem szokott az meghülyülni, csak elege lesz azokból, akik mindig is hátráltatták meg a vérét szívták. Én még olyat sose láttam, hogy támogató saládot később letojtak volna, mindig ha megugrott, támogattak visszafele. Pedig pár felfutó életutat már láttam, jócskán elmúltam 20 :)


szóval kedves ezredik gazdag tesóval rendelkező kérdező. egyszerűen ez van. Építsétek a saját gazdagságotok, ne a tesódtól várjátok az ajándékokat vagy segítséget. Ha nem ad, nem ad. ez van. nem kötelessége. Ha bunkó lett, és rosszul nevelt, akkor meg ez van, őt is valaki nevelte, mostmár felnőtt. önálló ember, annak ad, akinek ő látja jónak.

2016. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Az autó-javításos történetben teljesen igazad van. A többihez kevés az információ, akármennyire is bő lére eresztetted a mondanivalód, különben is, minden család más, nehéz kívülről megítélni.
2016. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3. nagyon félre értelmezted a kérdést, sajnálom hogy nem úgy jött le neked dolog ahogy én azt szerettem volna.
2016. jan. 25. 18:20
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
3 as vagyok, frászt értelmeztem félre. Ha valaki nem segít a vér szerinti családjának, az sose véletlen.
2016. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%

hja, és azt utsó mondatod, nagyon nem állja meg a helyét. Ha a szüleid elég jól neveltek volna titeket, akkor nem kellett volna ezt a kérdést kiírnod a gyakorin ;)


akármilyen fájdalmas, de ez van.

2016. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem véletlen.

Ugyan onnan indultunk, de ő ezt elfelejtette és mióta megszaladt neki azóta lett fontosabb neki az hogy mások mit gondolnak róla.

Most komolyan a szüleinél és a testvérénél fontosabbak az újdonsült barátok?

Egyszerűen elvette a pénz az eszét, és jelenleg az a legfontosabb hogy az új aktuális barátoknál fel tudjon vágni a vagyonával, mi a családja meg le van szarva hisz a barátok jönnek mennek, de család az mindig ott lesz neki.

A kérdést azért tettem fel, hogy megtudjam másnak is rosszul e esne az ilyen hozzáállás, mert nekem nagyon rosszul esik.

300 ezer forintot adni egy olyan embernek akit alig ismer fél éve, az anyjától meg elvárja hogy buszozzon azért hogy a gyerekére vigyázzon?

Ez minden csak nem normális.

És ha valóban szar nevelésben részesültünk volna, akkor elmondanám mivel semmi okom nem lenne a titkolózásra, főleg nem ismeretlen emberek előtt név nélkül.

2016. jan. 25. 18:46
 9/17 anonim ***** válasza:

ezesetben, mondom, nem kapott jó nevelést. Nem értem mit vagy felháborodva kérdező, mert le merem írni, hogy senki se felejti csak úgy el a családját? Ha összetartásra nevelték volna a tesód, vagy igaz amit írsz, hogy ti csak adtatok, szeretetet, törődést, akkor nem írnál ki kérdést.


Nekem is sokkal jobban él a tesóm mint én jelenleg. De volt fordítva is. Nekem nincsenek ilyen történeteim mint neked. Vajon miért? mi tényleg hasonló nevelést kaptunk, össze is fogunk akár fennt akár lennt. gondolunk a másikra, nem használjuk ki egymást. Tudod ilyen a jó nevelés. És a barátaink is ebben a körben vannak benne. Ha nálatok tesód részéről nem így működik, akkor az nem véletlen. És nem igaz, hogy jól vagytok nevelve. ezt magyarázhatod körbe akárhogy. Egyedül senki se tud hülye lenni.

2016. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

a stabil helyzetben lévő család ne velem fizetese már ki a hütöjét meg a kocsiját csak mert nekem több van

ez tipikus vérszivás a te eszedet vette el a pénz nem az övét

2016. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!