Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Benneteket bántana ha a...

Benneteket bántana ha a gazdagabb rokon ( pl. testvéred és párja) inkább a barátoknak és az ismerősöknek "tennének jót", nem pedig benneteket segítene? (picit hosszú)

Figyelt kérdés

Nem vagyunk túlzottan elengedve anyagilag, de nem is vajas kenyéren élünk.

Úgy mondom hogy átlagos életet élünk, de ha pl. tönkre menne a hűtő akkor nem tudnánk max. hitelre venni egy újat.

A kérdést ezért tettem fel, mert a minap a fülembe jutott hogy a bátyám egyik újdonsült barátjának csak úgy pacsira adott 300 ezer forintot, mert szarul állnak anyagilag.

Ezzel nem is lenne gond, mert az ő dolga, de akkor elmondom miért tettem fel ezt a kérdést:


Elég jó anyagi helyzetben van a bátyám és a felesége, közös építőipari vállalkozásuk van, rengeteg csókos állami tenderben részt vesznek, szóval dől a pénz rendesen úgy hogy igazából a kisujjukat sem kell mozdítani.

Én ennek persze nagyon örülök, hogy bejött neki az élet, és mindene megvan amit csak akar, még ha néha nem is legálisan jut a pénzéhez...

Az elmúlt években rengeteg helyre szórta a milliókat, jótékonykodott a haveroknak, eléggé elszállt az agya a pénztől.

Viszont engem és a szüleinket ezzel arányosan egyre inkább kezd leszarni, ami kicsit kezd rosszul esni...

Pl. karácsonyra vettem nekik és a gyerekeinek 25 ezer forint értékben ajándékot, ennyire futotta, ők idehoztak ilyen freccsentett műanyag gagyi kínai holmikat a gyerekemnek, nekem meg a barátnőmnek egy 15 ezer forintos wellness utalványt, amihez még kb 35 ezret hozzá kell tenni hogy érjen is valamit.

Bevallom nagyon rosszul esett...

Mert tudom hogy az újdonsült talán fél éve megismert (nagyobbik gyerekük most elsős, és az iskolában 2 házaspárral összehaverkodtak) barátaiknak legalább 150 ezer forint értékben vettek ajándékot.

Ez annyira még nem is érdekel, mert az ő pénze és ő dönti el kit tart érdemesnek arra hogy költsön rá, de!

A szüleimnek elromlott a kocsija, kb 100 ezer forintos költség lett volna a javítás, és pont aznap bátyám megkérte volna anyámat arra hogy menjen el hozzájuk és vigyázzon a gyerekere, mondta anyum hogy nem tud menni mert nem jó a kocsi, és nincs most pénzük javíttatni.

Erre bátyám nem ám azt mondta volna, hogy oké anyu megcsináltatom a kocsit aztán nyugdíjkor majd kifizetitek vagy valami, nem inkább elvárta volna hogy anyám 62 évesen buszozzon hozzájuk 40 kilométert addig még nem lesz pénzük megcsináltatni a kocsit.

Annyi nem volt benne, hogy legalább elment volna érte, kb 20 perc lett volna az egész.

Rengeteget segítettem nekik az elmúlt években, ahol csak tudtam mellettük álltam mint testvér, mint ember.

Ő soha semmit nem tett értem és a szüleinkért mióta megszaladt neki, de mint írtam a barátoknak két kézzel szórja a milliókat.

Szeretném ha nem írna senki olyan kommentet, hogy én anyagias és haszonleső lennék!

Soha nem irigykedtem rá, soha nem voltam számító, és a szüleink is ugyan így vélekednek.

De kezd egyre rosszabbul esni nekünk, hogy évek óta mindenki fontosabb a családtagjainál, holott soha senki nem ártott neki, mindig összetartottunk, normális családban nőttünk fel, a szüleink nagyon jól neveltek minket.



2016. jan. 25. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

"freccsentett műanyag gagyi kínai holmikat"

Freccsentett?! Ne legyél már ennyire úriembör, hogy a fröcsöntött szót is e-vel írod.

2016. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A helyesírás ellenőrző javította ki erre a verzióra a szót.

Ha csak csúfolódni jöttél akkor nem kellet volna válaszolnod a kérdésre.

2016. jan. 25. 22:08
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem, hogy annak, aki jobban áll anyagilag, miért kellene drágább ajándékokat vennie, vagy gondolnia arra, hogy a testvérének mikor mire kellene pénzt tolnia. Arról meg már bocs, de csak Te tehetsz, hogy olyan a a kapcsolatok, hogy egy jött-ment barátnak szívesen odaad több százezer forintot, neked meg nem. Mellesleg kértél tőle vagy honnan veszed, hogy neked nem adna? Neki kellene kitalálnia? Vagy automatikusan adagolni nektek a pénzt, mert neki több van? Ugyanígy, neki kötelessége mindenkinek fölajánlani a pénzt, ha épp kicsúszik a száján, hogy nincs? Anyud nem tudta volna azt mondani neki, hogy figyelj fiam, rossza kocsi, gyere el értem, mert én már nem bírok fél órát-órát buszozni, mert kényelmetlen. Neki kellene minden rezdülésetekre figyelnie, és úgy cselekednie, ahogyan a hátsó gondolataitokban megfogant? Ha meg egy érzéketlen tapló, aki csak elvár, akkor anyuka meg tegye fel magának a kérdést, hogy ki nevelte ilyenné...Felnőtt emberek nem szoktak gyökeresen megváltozni.
2016. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy de állj talpra! Semmi közöd hozzá a bátyjád mire költi a pénzt meg mire nem, ha akarja elszórja.

Azért mert te rosszabbul állsz nem kötelessége segíteni csak ha szeretne.

A húgom egész életében lehúzott szegény nyugdíjas anyámat is kijuttattam külföldre munkát szereztem neki stb és ahogy megígérte azóta se hoz még egy szelet csokit se anyánknak pedig aztán segítettük. A nővérem is húzkodott mert neki 4 gyereke van. Én szültem 16 évesen??

Én a szemét vagyok mert én jól élek mondhatni gazdag vagyok mert tanultam előbb vállalkozást építettünk nyelveket tanultam és 30 évesen alapítottam családot. Apám temetésére is persze nekem kellett kirántani a pénzt, azóta ezt a 2 lánytestvérem odaadta részletekbe de a bátyjám mai napig nem a kocsijába mégis 100.000rekért vesz dolgokat. A nővérem lányai nem beszélnek velem mert jól élek. Egész gyerekorukat támogattam már huszonévesen, aztán megkaptam hogy szemét vagyok mert a gázszámlatartozásra nem adok 400.000ret..ők soha egy névnapon nem ajándékoztak meg!

Szóval miért is kéne alapból nekem (mert ugye a mi történetünkben én vagyok a gazdag testvér) segítenem mert szegényebbek? Ráadásul fiatalabb is vagyok! Anyámat segítem, de a többiekkel a puszira nagy ajándék meg adomány be van fejezve. Szóval érdemes lenne meghallgatni a tesódat is ő miért nem akar segíteni. Bár hangsúlyozom nem kötelessége! Mindenki arra fordítja amire szeretné a megkeresett pénzét és a kapott pénzét is.

2016. jan. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A férjem sem adna egy büdös buznyákot sem az öccsének és Én támogatom. Bár,amikor az Anyjuk kocsija elromlott, elkocsikáztunk 40 km-el odébb és megszerelte neki. Csak a tróger kis öcsikéből nem kérünk.


A bratyó elszállt, vagy a kokótól vagy mástól. Lehet a kedves feleség a ludas. Tudni kell tovább lépni és nem tenni szívességet.

2016. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj kérdező, de én is a bátyáddal értek egyet. Roppant gusztustalan és pénzéhes hozzáállás, hogy csak azért, mert neki most megszaladt és gazdag, már egyből elvárjátok, hogy ő fedezze a ti fennálló költségeiteket is. Attól, mert valakinek sok pénze van, még nem kötelező neki adakozni, nem kötelező segíteni senkin.

Mennyibe tellett volna anyukádnak felhívni a tesódat, hogy "kisfiam nem jönnél értem? a kocsink rossz és nem bírok sokat buszozni"? Nem, inkább elvárjátok, hogy a tesód lásson bele a fejetekbe, hogy mit szeretnétek.


Velünk kb ugyanez volt. Amíg nem volt sok pénzünk, a kutya se nézett felénk, a rokonok is csak épp hogy köszöntek. Aztán mikor beindult a vállalkozásunk, akkor érdekes módon egyből megjelent az unokatestvér, meg sógornő, stb, hogy nekünk úgyis van mit a tejbe aprítani, miért nem segítünk nekik úgy szekrényt venni, új ágyat, számlákat rendezni, stb. Aztán mikor megmondtuk, hogy bocs nem, akkor már mindjárt mi voltunk a szemetek, a pénzéhesek, akik "mindenre szórják a pénzt csak arra nem adnak amire kéne". Azóta szinte nem is köszönnek, de nem is baj. Szóval kérdező én a helyedben elgondolkoznék.

Aztán ha a testvérednek nem szaladt volna meg, akkor mit csinálnátok a fennálló költségekkel?

Egyébként meg ilyen hozzáállással, hogy csak azért, mert neki sok pénze van, és emiatt baj, hogy nem támogat titeket, meg is értem, hogy a haveroknak ad inkább, és nem nektek.

2016. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt a fene se tudja hogy a kérdező esetében mi van, de azért egyáltalán nem lehet általánosságokat mondani a nevelésre, a testvérkapcsolatra, stb.


Olyan egyszerű, adott dolgok, hogy melyik testvér kire ütött, milyen magas -vagy magasabb, vagy alacsonyabb-, teljesen meghatározhatja a viszonyokat.


Mint, ahogy vannak emberek minden családban, aki csak annak alapján adnak a másiknak -családtag vagy nem, mindegy-, hogy mire számítanak a másiktól. Nyilvánvaló, hogy csóró testvér, szegény szülők nem tudnak mit adni, leírattatnak. Ennyi.

2016. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!