Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezért most rossz ember vagyok?...

Ezért most rossz ember vagyok? Többi lent. Bocsánat kicsit hosszú lett.

Figyelt kérdés

39 hetes terhes vagyok, és mindenki olyan furán néz rám, vagy megharagszik. Szinte olyan érzésem van mintha ufónak néznének. Mert egyszerűen nem "pisilem össze" magam az izgalomtól, hogy nemsokára megszületik a babám.

Leginkább az tud érdekes reakciót kiváltani az emberekből, amikor megkérdezik: "Mikor érkezik/születik a baba?", én pedig őszintén megmondom, hogy fogalmam sincs, vagy pedig, hogy innentől kezdve bármikor. Gyakorlatilag az orvosom sem biztos a dátumban, mert az első hónapokban szinte minden alkalomkor átírta a dátumot, hiszen nem a nagykönyv szerint fogant és nem a menstruációm alapján számolják. Mégis kiakadnak az emberek, mert nem tudok pontos dátumot mondani. Amúgy sem értem, nem mindig szokott egy baba percre pontosan megérkezni, különben nem lenne olyan sok koraszülött, vagy túlhordott. Olyan mintha azt hinnék mások, hogy van egy varázsgömböm amiben előre látom a jövőt és tudom, hogy 8 nap múlva x óra y perckor fog megszületni. Mit tegyek, de őszintén, mit mondjak, annyira utálok hazudni!?

Vagy van egy ismerősöm aki szinte mindennap kiírja, hogy x nap van még a szülésig, mikor nála sem 100% hogy akkor fog megszületni, ha ezt megemlítem neki egyből érzem a válaszai stílusán, hogy nem örül a kérdésemnek. Meg nem tudom még mindig, hogy mi lesz a baba neve, ezért is megkaptam a szép szavakat, persze kulturáltan, de hátulról éreztetve, hogy mekkora felelőtlen ember vagyok.


Most tényleg ennyire rossz ember lennék? Vagy kezdjem én is elárasztani kismamás/kisbabás örömködésekkel a facebookot, hogy ne nézzenek valami szörnynek?



2015. márc. 19. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
pedig szülésig ez lesz.mindenki mindenhol ezt kérdezte tőlem is. a pénztáros a tescoban,a gyógyszertáros,mindenki. mond a kíírt napot,valami csak van írva a kiskönyvedbe,aztán csá. ha letellik az az idő,mondod,hogy napok kérdése,vagy 1 héten belül,és kész.ne foglakozz vele
2015. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlérzékeny vagy így a végére. Természetes, hogy a programcsászárosok kivételével senki nem tudja napra pontosan, hogy mikor születik a babája, nem is ezt várják tőled, hanem valami olyasmit, hogy "jövő hétre vagyok kiírva" vagy hasonlót. Senki nem varázsgömböt vár tőled, meg nem Facebookon ömlengést, hanem egy "fogalmam sincs"-nél kicsit pontosabb válasz egy őszintén érdeklődő kérdésre. Ezen nem kell megsértődni.

Az, hogy 1 héttel a szülés előtt még mindig nem tudod, mi a neve, nem felelőtlenség, mert az nem ez, de tényleg kicsit fura. Ne csodálkozz, ha ezen meglepődnek. Senki sem rossz embernek vagy szörnynek tart, ennyire nem kell túlreagálni a dolgokat.

2015. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 6 hetes voltam és nem számolta ki a dokim a szülés várható idejét de mindenki azt kérdezte tőlem. A védőnő ceruzával beírt valamit de a dokim még a 12 hetes uh után sem számolta ki a szülés várható idejét. Gondolom ő úgy van vele ez nem fix stb. Sztem igazad van hogy innentől kezdve bármikor, nem értem mi a gondja vele az embereknek. Senkivel nem beszéltem aki pont a kiírt napon szült volna. Ez csak egy útmutató féle ami 39 hetesen lehet két nap és lehet két hét is. A Facebook meg no comment.. Van aki napi 10 hülyeséget posztol és van aki félévente egyszer vagy annyiszor se. Ebből megint nem kéne kiindulni.

Van aki zárkózott és van aki szinte idegeneknek is beszel sok dologról. Én nem ítélek el senkit főleg nem ilyenek alapján.

2015. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nevet azért tartsatok tartalékba, nehogy úgy járjatok, mint a kolleganőm akit Alfrédnak vártak és Alfréda lett belőle. Egyébként szerintem úgy járj el ahogy az 1. mondta. Nem értem miért baj, ha valaki nyugodt magabiztossággal várja a terhességet, de manapság én is úgy látom, hogy elítélendő. Mindenki izgul, mindent tudni akar és ha nem 100%ig úgy van valami ahogy azt egy honlapon látta akkor már világkatasztrófa van.

Szerintem jó, ha valaki nyugodtan ki tudja várni a természetes folyamatokat.

Jó babázást Neked!

2015. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En vicces kedvu voltam mindig, es tobb, mint ket hettel tulhordtam a babamat, igy gondolhatod egy nap hanyszor kerdeztek mikor jon. En folyton poenkodtam, h soha, orokre egyek maradunk, meg mondtam, h nincs baba, csak dagadt vagyok: D


A nevet sem tudtuk eldonteni, mikor megszuletett akkor kapott csak nevet. Mikor errol kerdeztek szinten csak poenkodtam, pl h Herkules, Traktor, Cvi, vagy Marlondbrando lesz. Szeles volt a paletta:))


Egyebkent engem is full ufonak neztek.

2015. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, volt meg a Bator Posszeidon. Igy egyutt:D
2015. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se akadj ki rajta. Tőlem is kérdezgetik,pedig még csak a 31. hetet fogom kezdeni. Ilyenkor mindig azt mondom,hogy május 24-re vagyok kiírva,de ki tudja mi lesz,mert úgyis a kicsi fogja "eldönteni",hogy mikor szeretne kijönni. A névben viszont valamilyen szinten igazat adok,bár ettől még nem tartalak felelőtlennek. Csak tényleg jó,ha van pár név amit átbeszéltek,hogy tetszik,stb,nehogy az legyen,hogy a szülőszoba ajtajába jut eszetekbe,hogy hoppá,mi legyen a neve. :D Ne foglalkozz az ilyen butaságokkal,élvezd ki ezt a pár napot még és kész.
2015. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok,annyit tennék még hozzá,hogy nekem pl. csak februárban írták rá a papíromra,hogy mi a várható dátum. Kiszámoltuk itthon magunknak és ugyanúgy május 24 jött ki,de a doki csak februárban mondta. Erre jó furán néztek,amit meg is értek,mert hát azért akkor már 5 hónapos terhes voltam.
2015. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. :) Én megpróbálom inkább elpoénkodni a dátumot, mert nem tudom, és valahogy hazugságnak érzem az egészet és valahogy nem jön a számra, hogy x-adikán. Nevezhetjük jellemhibának, hogy szeretek őszinte lenni. Csak a reakciók, kicsit most sokak nekem. Azért kicsit örülök, hogy aki nem tudja az nem veszi rajtam észre, mert szó szerint fele akkora vagyok mint mások ennyi idősen.


Vagy például a félsz, izgulsz, felkészültél már? Típusú kérdések, itt általában leblokkolok. Mert mégis mit tudnék mondani? Nem tudom milyen lesz, és amit nem ismerek arra nem tudok felkészülni sem. Mert hiába képzelem el, hogy így-úgy fog fájni, kitudja én mégis ott és akkor hogyan fogom átélni. Ahogy egy szülés előkészítő előadáson is mondta a nődoki felesleges előre izgulni, hogy milyen lesz, mert ha beképzelek valamit akkor lehet csak rosszabb lesz, mert görcsölök rajta és nem tudok megfelelően lazítani. Vagy mi.


A név. Van 1-2 ami talonban van, de gyakorlatilag azok közül sem tudok/tudunk választani. Soha sem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz, irigylem azokat akik már a fogantatás pillanatában tudják hogyan fogják hívni a picit.


Lehet azért vagyok ilyen nyűgös, mert már várom a végét, jó lenne túllesni rajta.

2015. márc. 19. 17:56
 10/14 anonim ***** válasza:

nem értem miért néznek rád mint az ufóra


én mindig elmondtam a kiírt napom, és hogy 2 orvos mást mond, úgy éreztem az egyik siettetni akarja, hogy neki legyen igaza(rám is tágított) a lényeg, hogy nagyon rosszul éteztem, a baba szerintem szenvedett is kiírt előtt 2 hétel inkább feladta és megszületett, de akkor már én is feladtam a normális életvitelt, nem bírtam már.



szóval én elmondtam a kiírtat, volt aki rávágta, hogy úgy se húzod addig(azért ez rosszul esett)meg sokan mondták, hogy látjá mindjárt szülök, tényleg sokan, ismerősök, a szomszéd, az eladók..mindenki tudta hogy nemsokára szülök, csak akkor még én nem. többet kellett volna pihenni, enni rendesen, de így .á mind1.



nemigen értem a kérdést amúgy. mondod kb még 1 hét amúgy első baba?

2015. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!