Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ebben az esetben is elvárható...

Ebben az esetben is elvárható a szívesség?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 13 éves lánya beteg. Mivel én is itthon vagyok táppénzen (ugyanaz a bajunk), megkértek, hogy hadd lehessen itt nálunk. Vőlegényemmel élek, gyermek még nincs. Annak ellenére, hogy nem albérletben lakunk minden forintot be kell osztanunk. Nem hónapról hónapra élünk, van megtakarításunk is, de az azért van, hogy szükség esetén legyen mihez nyúlni.


A „kislány” az első nap előadta az „igényeit, melyekhez otthon szokott”. Reggelire nutellás kenyér, délelőtt egy poharas puding és egy bármilyen kinder termék. Ebédre „jó lesz az a sz**r, amit csinálok”, ebéd után egy zacskó chips és esetleg gumicukor, vacsorára meg majd kitalálja. Párommal jót nevettünk, azt hittük, hogy viccel.


Nem viccelt. Nem volt hajlandó enni semmit, csak ebédet, pusztán azért, mert én nem biztosítom neki azt, amit otthon a szülei. 13 évesen nem annyira gyerek már, elmagyaráztam neki, hogy nálunk ilyenek nagyon ritkán vannak, de amúgy van a hűtőben felvágott, vaj, vajkrém stb, nagyon szívesen csinálok neki bármit, és lesz meleg étel ebédre. Inkább egész nap éhezett és minket sz**ozott, hogy milyen csórók vagyunk, hogy lehet egy ilyen putriban élni,hogy lehet ilyen ócska kaját enni stb stb.


Akkor este felhívtam unokatestvéremet, hogy vigye el a lányt, mert eddig bírtam, elegem van. Nem élünk luxusban, de a lakás tiszta, rendezett, étel mindig van a hűtőben, és főzök is. Elmondtam neki azt a számára is egyértelmű dolgot, hogy mi a párommal ketten nem keresünk annyit, mint ő egymaga, így nálunk nem áll ládaszámra a nutella, a kinder termék és a chipsek és a többi.


Párom ekkor ért haza, úgyhogy neki is volt szerencséje végighallgatni, hogy igénytelenek vagyunk, lecsúszottak (???), ha tudta volna, hogy ilyenek vagyunk, sosem bízza ránk a „azt a szegény kislányt”. Köpni-nyelni nem tudtunk, aztán közöltem, hogy akkor gyorsan távozzanak, nehogy a kislányra ráragadjon a mi nagyfokú igénytelenségünk. A férje este felhívott, hogy nagyon sajnálja, ahogy unokatesóm beszélt velünk, de hogy igazi anyatigris, aki védi a gyerekét. Neki is elmondtam, nem volt mitől védeni és én is sajnálom, de ide többet sem unokatesóm sem a lány nem jönnek.


Ez történt hétfőn, tegnap este unokatesóm ismét felhívott, hogy ha már úgyis itthon leszünk a hétvégén, elhozná a gyereket, mert egész hétvégés program van a gyerek nélkül. Mondtam, hogy kizárt dolog, ide be nem teszi a lábát még egyszer, oldja meg máshogy. Most szinte az egész családban én vagyok a szemét, aki nem segít a rokonnak, holott mindenkinek elmeséltem az okát.


Tényleg elvárható a segítség ebben a helyzetben is? Nekem ezek után nem lenne pofám szívességet kérni.


28N



2016. febr. 5. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen igazad van. Ha az egész család téged támad, akkor oldják meg ők hogy vigyáznak arra a gyerekre. Majd utána kiderül, hogy kinek van igaza. De az egész sztorit az unokatesód rontotta el, mert ha tudja, hogy ilyen finyás (nem akartam durvábbat írni), neki kellett volna az igényeinek megfelelő kaját, dolgokat elvinni hozzátok. Soha többet be nem engedném a lakásomba őket!
2016. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Megmondom őszintén nekem se lenne sok kedvem az elkényeztett lányukat pesztrálni.

Jól tetted,hogy kiálltál magad mellett. Amúgysem egészséges,hogy egésznap nutellát meg csokit zabál a lány, a normális kajára meg rá sem néz.+13 évesen már lehetne annyi esze,hogy tudja hogy viselkedünk vendégségben. Szóval megértelek. Bár az a része durva volt,hogy ide többet ne jöjjenek. De rászolgáltak végülis..azért lennétek putrisok mert nincs otthon nutella?:D

Másik dolog,hogy nálunk úgy szokás,hogyha valaki másra bízza a gyerekét, akkor legalább visz egy kis nasit vagy üditőt,hogy kicsit beszálljon a kölségekbe amíg ott van a gyereke..

2016. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Nos, nálunk előfordulása egyszer, hogy a gyerekem es az osztálytársa, aki a barátnője egyszerre betegedett meg és anyuka nagy zavarban megkerdezte, tudnék e rá is vigyázni. Tudtam. Reggelente hozta a kislanyt, mindig valami reggelire való peksutemennyel, nasival és gyümölccsel együtt - és nem csak a sajátjának, az enyémnek is, plusz megkerdezte, előreláthatólag mennyivel lesz több a kiadásom erre az időre....

Nem, nem várható el tőled és én a helyedben meg is szakitanek minden kapcsolatot velük.

2016. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem elvárható. Teljesen igazad van. Ha úgy érzett ez lelkiismeretfurdalási ügy és mindenképp segíteni szeretnél, akkor mondd meg, hogy áthozhatja, ha a gyerek igazodik a ti életviteletekhez, illetve mindketten bocsánatot kérnek tőled és a párodtól is. Így talán beengedném, de lehet még akkor se. Szerintem ne is foglalkozz velük. A család meg majd megtudja milyen, mikor másik családtaghoz küldik a kishercegnőt és ott is előadja ezt.
2016. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Én még a számát is letiltanám, hogy ne tudjon hívogatni.
2016. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
az egész családod megéri a pénzét, ha tényleg téged gondolnak szemétnek ebben a helyzetben.
2016. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen igazad van, szivesseget megkoszonni szokas, nem pedig fikazni.

Ha nem tetszik nekik a "putritok", akkor ne akarjanak odamenni.


A sajat testverem is elkuldenem a nathasba ha igy merne velem viselkedni, nemhogy rokont.

Es a csaladrol is leszednem a keresztvizet.

2016. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Kései Sirató ***** válasza:
93%
Ha bocsánatot kérnek és alkalmazkodnak hozzátok és megtanulnak viselkedni, akkor megadnám az esélyt, egyébként azonban nem.
2016. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Azta, jó vaskos bőr van az unokatesód képén! Nem elég, hogy el kell tűrnöd, hogy egy 13 éves elkényeztetett kis takony úgy beszéljen veled, mint akit a se.ggéből rántott elő, minősíti az élethelyzeteteket, meg mindent, amikor ő még semmit nem tett le az asztalra, de már kellően nagy ahhoz, hogy felérje ésszel ezeket a dolgokat, akkor jön az unokatesód, és még rá is tesz egy lapáttal...Hallod, én a telefont nem venném fel többet neki, nemhogy ilyesmin agonizáljak, hogy ki mit gondol. Majd a kedves rosszalló rokonság megoldja a felügyeletét, aztán ha nekik is hasonlókat vág az a kis szörnyeteg a fejükhöz, akkor talán szembesülnek a tényekkel. Anyukáról meg szintén megvan a véleményem, ha megnevelni nem sikerült azt a gyereket, akkor legalább pakolta volna fel mindenfélével, ha már a nasin nem, de a gyerekcsőszön spórol...Persze, hogy nem elvárható a segítség, hívjon csak fizetős segítséget a kölkéhez, ők a nagy igényesség közepén úgyis megtehetik, vagy keressen egy színvonalban megfelelő rokont, aki elvállalja. Vagy mindenkinek csak a szája nagy, a kis napkirálylány felügyeletéhez már nem ragaszkodnak annyira?
2016. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
13 évesre miért kellene vigyázni? simán ellehetne otthon egyedül? Vagy talán nem tudja megkenni magának a nutellás kenyeret?
2016. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!