Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ebben az esetben is elvárható...

Ebben az esetben is elvárható a szívesség?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 13 éves lánya beteg. Mivel én is itthon vagyok táppénzen (ugyanaz a bajunk), megkértek, hogy hadd lehessen itt nálunk. Vőlegényemmel élek, gyermek még nincs. Annak ellenére, hogy nem albérletben lakunk minden forintot be kell osztanunk. Nem hónapról hónapra élünk, van megtakarításunk is, de az azért van, hogy szükség esetén legyen mihez nyúlni.


A „kislány” az első nap előadta az „igényeit, melyekhez otthon szokott”. Reggelire nutellás kenyér, délelőtt egy poharas puding és egy bármilyen kinder termék. Ebédre „jó lesz az a sz**r, amit csinálok”, ebéd után egy zacskó chips és esetleg gumicukor, vacsorára meg majd kitalálja. Párommal jót nevettünk, azt hittük, hogy viccel.


Nem viccelt. Nem volt hajlandó enni semmit, csak ebédet, pusztán azért, mert én nem biztosítom neki azt, amit otthon a szülei. 13 évesen nem annyira gyerek már, elmagyaráztam neki, hogy nálunk ilyenek nagyon ritkán vannak, de amúgy van a hűtőben felvágott, vaj, vajkrém stb, nagyon szívesen csinálok neki bármit, és lesz meleg étel ebédre. Inkább egész nap éhezett és minket sz**ozott, hogy milyen csórók vagyunk, hogy lehet egy ilyen putriban élni,hogy lehet ilyen ócska kaját enni stb stb.


Akkor este felhívtam unokatestvéremet, hogy vigye el a lányt, mert eddig bírtam, elegem van. Nem élünk luxusban, de a lakás tiszta, rendezett, étel mindig van a hűtőben, és főzök is. Elmondtam neki azt a számára is egyértelmű dolgot, hogy mi a párommal ketten nem keresünk annyit, mint ő egymaga, így nálunk nem áll ládaszámra a nutella, a kinder termék és a chipsek és a többi.


Párom ekkor ért haza, úgyhogy neki is volt szerencséje végighallgatni, hogy igénytelenek vagyunk, lecsúszottak (???), ha tudta volna, hogy ilyenek vagyunk, sosem bízza ránk a „azt a szegény kislányt”. Köpni-nyelni nem tudtunk, aztán közöltem, hogy akkor gyorsan távozzanak, nehogy a kislányra ráragadjon a mi nagyfokú igénytelenségünk. A férje este felhívott, hogy nagyon sajnálja, ahogy unokatesóm beszélt velünk, de hogy igazi anyatigris, aki védi a gyerekét. Neki is elmondtam, nem volt mitől védeni és én is sajnálom, de ide többet sem unokatesóm sem a lány nem jönnek.


Ez történt hétfőn, tegnap este unokatesóm ismét felhívott, hogy ha már úgyis itthon leszünk a hétvégén, elhozná a gyereket, mert egész hétvégés program van a gyerek nélkül. Mondtam, hogy kizárt dolog, ide be nem teszi a lábát még egyszer, oldja meg máshogy. Most szinte az egész családban én vagyok a szemét, aki nem segít a rokonnak, holott mindenkinek elmeséltem az okát.


Tényleg elvárható a segítség ebben a helyzetben is? Nekem ezek után nem lenne pofám szívességet kérni.


28N



2016. febr. 5. 10:01
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

Édesanyám és testvéremék mellettem állnak. Unokatesóm édesanyja sajnos meghalt tavaly, de ő is sokszor panaszkodott, hogy nagyon elszaladt a lányával az a bizonyos ló.


Köszönöm a megerősítést, az első kiakadás után is úgy gondolom, hogy a "putrimba" nem engedem be őket.

2016. febr. 5. 11:31
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon helyes. :D


Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a kedves férj valószínűleg azért hívott fel, hátha bocsánatkérésként elfogadod, és akkor hétvégére bevállalod a gyereket.


És igen, 13 évesen már nyugodtan maradhat otthon egyedül. Ha a kedves szülei nem akarják otthon hagyni hétvégén, akkor meg lesznek szívesek NEM olyan programot szervezni, ahová nem vihetik. Főleg ha még azt se tudják, kire fogják hagyni.


Nekem meg az ilyen szülőről van meg a véleményem..

2016. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 acelsziv ***** válasza:
96%
Ne edd magad. Naná, hogy ezek után nem segítesz. Az anyatigris meg majd nézze meg miféle felnőtt lesz a kis patkányból. Nem irigylem amikor majd rátojik az anyja fejére is.
2016. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%
ilyenkor minimum vinni kellett volna valamit a gyerek mellé vagy pénzt kellett volna adni, ha már igényei vannak a kölyöknek, amúgy 13 évesen ha beteg lettem anyám mindent szépen bedobozolt a hűtőben nekem és szólt, hogy ha baj van hívjam fel nyugodtan. Aztán kirakta a gyógyszereimet és ennyi, ott hagyott én meg betakaróztam és tv-tem vagy aludtam. Elég nagy már ahhoz, hogy egyedül legyen...
2016. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Fú de undorító, szánalmas b.a.z.d.m.e.g amit az unokatestvéred csinál! Hogy lehet valakinek ekkora vastag bőr a képén? A gyereke meg már 13 évesen el elkényeztetett r.i.b.a.n.c. Ne haragudj, hogy így beszélek, de egyszerűen ez nálam most kiverte a biztosítékot... Ez egyáltalán hogy lehet nálad kérdés? Úgy, ahogy mondtad: többet be se tennék a lábukat a házamba, ebben biztos vagyok! A családomnak is megmondanám a véleményemet az biztos. Pff.
2016. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan ugyanezt tettem volna én is!

És látom, a többi válaszoló is. :DDDD

Amúgy én sem értem, hogy egy 13 évesre miért kell felnőttnek vigyáznia.

2016. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus arra veri magat hogy mi mindent megad a gyereknek a markas cuccokkal, nutellaval, egyeb dragasagokkal, de arra mar nem kepes hogy otthonmaradjon vele egy napot.

Pedig egy gyereknek a szuloi torodesre szazszor tobb szuksege van mint csillivilli cuccokra.

A tipikus gyerek fejet leszaro szulo, aki ezt penzzel akarja kompenzalni. Szep kis "anyatigris"...


En nem gondolom kulonben hogy az a kislany magatol olyan rossz lenne, nem tehet rola ha ilyen az anyja, az jon ki rajta is, amit tole lat. 13 evesen mar azert nem kisgyerek, vele kulon lehetne beszelni, hogy gondolkodjon el magan egy kicsit ha azt akarja hogy szobaallj vele a jovoben.

Az anyjarol nem beszelek, az mar menthetetlen.

2016. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
38%

nem értem a problémát.

a gyermek anyját megkérném arra, hogy hozzon át nutellát, meg cukrokat és chipset, illetve a kislányt is, hogy anyukájának adja a listát, hogy nálunk mit szeretne.

2016. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%
Eleve a szülőnek kellett volna vinnie azokat amiket a lánya elfogyaszt ha ti nem rendelkeztek vele...szerintem...másik teljesen igazad van!!
2016. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%

Normális ember nem várná el hogy X napig élősködjön rajtad a kölyke. Egyrészt alapból úgy kellene, hogy bevásárolnak neki előre, esetleg kifizetik nektek a kaja árát.


Másrészt 13 évesre tényleg minek vigyázni? Tanulni meg tud egyedül, reggelit, vacsorát képes elkészíteni. A boltba el tud menni megvenni a marhaságait. Plusz elvan egész nap a gép/tv előtt.


Tipikusan az ilyenekből lesznek az elkényeztetett kis p..csák, akiket egész életükben a férjük vagy az anyjuk fog kiszolgálni, mert még a seggüket sem hajlandóak egyedül kitörölni. De az anyukával is elbeszélgetnék a nevelésről. Mert a nevelés nem abból áll hogy elhalmozom minden hülyeséggel, és amikor megunom lepasszolom másnak.

2016. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!