Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elvárható, hogy az...

Mennyire elvárható, hogy az apa élettársa ápolja a beteg gyerekeket, miközben neki is vannak gyermekei?

Figyelt kérdés

A párom a nevemben bevállalta, hogy én vigyázok majd a két beteg gyermekére (a legnagyobb egészséges), mert anyuka új munkahelyen van, neki meg már nincs szabija, én pedig a legkisebb gyermekemmel vagyok GYED-en.

Én voltam a legfőbb gonosz, mikor megmondtam, hogy ne haragudjanak, de nem vállalom.

Anyuka kiakadt, hogy ő nem fog minden betegség miatt kimaradni a munkából, örül, hogy végre dolgozhat, a párom pedig már-már személyes sértésnek vette, hogy nemet mondtam. Tényleg ilyen felháborító dolgot tettem?


2015. szept. 9. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%
igen. Emberileg és nőként, anyaként leírtad magad.
2015. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
Egy normális, és érző ember, ott segít a környezetének, ahol és amiben tud. Főleg ilyen helyzetben, ahogy a gyerekek anyukája van.
2015. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Semmennyire.

Mi lesz akkor, ha te is elmész dolgozni? Akkor ugyan ki fog vigyázni bármelyik beteg gyerekre?


Egyébként mennyi idősek a gyerekek?


Kérdezz vissza, hogy ha a te gyereked beteg lesz, és te már dolgozol, akkor bevállaná? Ha igen, csak abban az esetben vállalnám.


Az eszem megáll...

2015. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Ajj, ezek az álszent, mű-értetlenkedős kérdések... figyelem- vagy szeretethiámyod van? Mire jó leírni egy olyan sztorit, amiben egyértelműen te vagy a jó, ám meg nem értett hősnő, majd megkérdezni, hogy jogosan bántanak-e? Most 1-2 trollt kivéve jönnek huszan, hogy igen, igazad van, oszt'? Attól még a te családod véleménye nem fog megváltozni.
2015. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%

ez attól függ,hogy neked van -e olyan gyereked aki nem a mostani párodé. ha igen,és a párod jól bánik vele,annak ellenére,hogy nem az övé,akkor el kellett volna vállalnod.

ha csak közös gyereked van vele,akkor így nem tudod eldönteni.

én az alapján döntenék,hogy mennyi ideje vagyok együtt vele és mennyire tervezel vele a jövőben. ha vele szeretnéd leélni az életed,akkor szerintem le kéne nyelni és foglalkozni a gyerekeivel is,amikor időd és energiád engedi. de persze én se úgy gondolom, hogy mostmár te neveld őket meg állandóan te vigyázz rájuk.de ha úgyis otthon vagy akkor néha néha 1-1 felügyelet belefér.

lehet hogy közhely,de én a saját környezetemben azt látom,hogy ahol a pár egyik fele nem tudja elfogadni a másiknak a gyerekeit,ott a kapcsolat tartósan nem fog működni. szóval én a párom miatt elvállnám szükség esetén, pl őszi szünetben,vagy amikor nincs nekik ovi/suli,de a felnőttek dolgoznak.

de azt nem hiszem,hogy bevállalnám,hogy pl minden nap én hozzam őket el az oviból/suliból..van egy határ.

amúgy milyen beteg a gyereke? mert ez se mindegy. van egy rokonom akinek a beteg gyereke állandó felügyeletet igényel,hogy ne tegyen kárt magában vagy másban. ilyen esetben nem várhatják el,hogy figyelj rá és még 2 gyerekre..de hogyha nem olyan súlyos és kezelhető,akkor nem olyan gáz

2015. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

Én a volt barátom korábbi kapcsolatából lévő gyerekeket vállaltam be úgy, hogy már rég nem voltunk együtt. Engem ismertek és elfogadtak a gyerekek, én otthon voltam, a szülők meg nem tudták megoldani.


Tény ők egészségesek voltak, iskolába jártak, és csak suli után jöttek illetve reggel tőlünk mentek 3 hétig.


Miért nem vállaltad őket? Van rá konkrét okod, vagy csak a már csak azért sem, mert nagyon nem mindegy, de ez a kérdésedből nem derül ki.

2015. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a közös gyerekeiket oldják meg ők. A te gyerekeid, ha jól értelmezem, nem a párodtól vannak. Valószínűsítem, hogy emiatt szóba se kerülne az, hogy ha te mész vissza dolgozni, akkor majd a párod, aki nem apja a gyerekeidnek, vagy az exfeleség fog a tieidre vigyázni, ha úgy adódik...Én nem tenném ki betegségnek a gyerekeimet, se magamat. Más kérdés, hogy tisztázni kellett volna a kapcsolat elején, hogy ki mit várhat el a másik féltől, mennyiben vagytok egy család, vagy funkcionáltok egy családként, de szerintem a másik nevében ilyen mérvű ígéretet bevállalni akkor sem illik.
2015. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
Hat nezd,en a szomszednak is felajanlottam,hogy szoljon barmi ilyen esetben..van,hogy mindkettonk gyereket elhozom delben az ovibol es itt vannak delutan.. Ezek utan gondolom sejted,hogy nem kelentett volna problemat az altalad vazolt szitu sem,sot en ajanlottam volna fel..
2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Meglehetett volna kérni rá, nem hátulról szervezkedni.
2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

Én vállaltam volna. De én már csak ilyen kedves vagyok, hogy vigyázok a gyermekem testvéreire.

A férjem mozaikcsaládból jött (2+2+1), és mostohaanyósomnak sosem volt kérdés, hogy segít-e a férjemnek és a testvérének, úgy, hogy vér szerint közük nem volt egymáshoz.

2015. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!