Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek jogos hogy ennyire...

Szerintetek jogos hogy ennyire kiszúrnak velem?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy a gyenge jegyeim miatt faterom azzal fenyegetőzött, hogy beírat egy ilyen vidéki református bentlakásos kollégiumba. Egy ilyen hely lenne kb az utolsó, ahova mennék. Mondta, hogy ott majd fegyelmet tanulnék, meg minden. Az elején még nem izgatott, de aztán egyre többet emlegette, meg mesélt a suliról, hogy milyen jó lesz majd ott nekem, aztán december környékén már ott tartottunk, hogy anyámat is beavatta, hogy milyen jó hely lenne ez nekem, stb. meg hogy félévtől valszeg átírat, ha nem leszek mindenből 4-es 5-ös.


Na most én Budapesten lakom, ide járok gimibe, itt van minden haverom, hadd ne mondjam mennyire sz*r lenne nekem egy vidéki vallásos koleszban..


Még december elején faterom mutatott egy e-mailt, amiben annyi volt, hogy írt annak az embernek, aki ezeket szervezi (korábbról is ismeri őt). A levélben annyi volt, hogy fel tudnának-e majd venni, ha arra kerül sor, a válaszban meg nagyrészt annyi, hogy (...) semmi akadálya.


Amikor mutatta a levelet, megnéztem, hogy milyen e-mail címre küldte, és még aznap írtam egy nagyon ocsmány levelet annak az embernek, valami ilyesmit, hogy:


"hello, csak azért irok mert apukám, "XY" be szeretne íratni ebbe az iskolába, én viszont k**ra nem akarok abba a g**is suliba menni, úgyhogy azt ajánlom tegyen le róla s**gfej! :) köszi puszi"


Azt gondoltam, így már kizárt, hogy felvegyenek. És hát tényleg, végül el is vetettük ezt az ötletet, meg még kérdezte faterom félév után, hogy biztos nem akarok-e menni ebbe a suliba, merthogy ő nem akarja rám erőltetni, meg lehet nem fenyegetőzni kellett volna vele, merthogy szerinte tényleg jó lenne nekem itt.


Viszont elő került a levél közben, nem tudom mikor tudta meg, hogy ezt írtam neki (szerintem még decemberben), aztán múlt héten volt a 18. szülinapom, és aznap pont felhozta ezt a témát, hogy hogy gondoltam ezt, stb. És hogy írjak majd egy bocsánatkérő levelet. Mondtam is, hogy oké. Közben nővérem kérte, hogy mutassam meg neki is a levelet, én pedig megmutattam, mondta, hogy tök gáz, meg minden.


Eddig még nem is lenne baj, de a keresztapám mondta, hogy küld a nővéremmel majd egy kis pénzt (40ezret) szülinapomra, majd ezen a héten. Nővérem át is ment hozzá, viszont elmesélte a levelet neki, ő pedig tökre kiakadt elvileg, és végül úgy döntött, hogy nem adja oda pénzt.


Szerintetek ez mennyire jogos? Nem írtam volna a levelet, ha nem erőltetik annyira ezt a sulit, miután már 100x elmondtam, hogy semmiképp sem akarok odamenni.


2016. febr. 8. 23:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Jogos, az addig oké, hogy nemakarsz menni de ilyen levelet akkor sem szabad írni főleg egy olannak akit még csak nem is ismersz. Legalább most tanulsz az esetből.
2016. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Muszáj volt, ez volt az egyetlen megoldás úgymond, máshogy nem tudtam volna megakadályozni, hogy átírassanak.


Nem szoktam amúgy így beszélni, faterom tehet róla, hogy kihozta belőlem..

2016. febr. 9. 00:04
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem az ő hibája a te hibád hogy nem vagy képes tanulni de majd ebből az esetből tanulsz.
2016. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem ez volt az egyetlen megoldás, hogy ilyen ordenáré stílusban egy felnőtt embernek levelet írj. A megoldás az lett volna, ha elkezdesz tanulni, és bebizonyitod apádnak, hogy képes vagy 4-es átlaggal zárni a fél vagy év végi bizonyítványodat. Az alpári viselkedésed miatt jogos a keresztapád döntése, hogy nem adott pénzt. Ha valaki nem képes tisztelni egy idegen embert aki voltaképpen csak segíteni akart, mert ugye ő nem tudhatta, hogy te meg apád között mi zajlott, annak ne utólag sírjon a szája ha ezért szégyellni kezdik.
2016. febr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
85%

amíg nem írtad, hogy 18 vagy, addig azt hittem, valami 10 éves kis hülye vagy....


amúgy remélem, tudod, hogy mivel 18 elmúltál, ki is rakhatnak otthonról...

2016. febr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%

Hat, szarul tanultal, sggfej voltal, es a vegen meguszod annyival, hogy buktal 40k-t.

En a helyedbe osszetennem a kezeimet, nem anonim vinnyognek....

2016. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
9%
Most itt mindenki téged olt, pedig szerintem egy kreatív megoldás volt szorult helyzetedben. Apukád agressziót készült elkövetni ellened, de pedig úgy védekeztél, ahogy azt a leghatékonyabbnak találtad. Lehet, hogy ez most 40 ezer tanulópénzb fáj neked most, szerintem nem jogos emiatt büntetni téged, hiszen a nagybátyádnak semmi köze az ügyhöz, de viseld emelt fővel, és mikor felnőtt leszel, fiatal korod egy humoros kalandjaként fogod a gyerekeidnek visszaidézni. És te biztos, hogy nem fogod őket a nem kítűnő bizonyítványuk miatt akaratuk ellenére kolostorba iratni.
2016. febr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

ma 00:18

Ne mond már, hogy kreatív megoldás az, hogy egy ismeretlen embernek aki jó akarásból segíteni akart, annak s*gfejt, és g*cit írunk, és pocskondiázzuk!!!

Ez nem kreatív megoldás, hanem egy ostoba, buta ember esztelen viselkedése, amiért sokan két hatalmas atyai pofont is kaptak volna. A kérdező könnyen megúszta.

2016. febr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen jogos. Ha annyira nem akarsz átiratkozni az egyházi iskolába, amit amúgy teljesen megtudok érteni, akkor mi a fenéért nem javítottál a jegyeiden? Ez a viselkedés elfogathatatlan. Ha nekem írtad volna azt az emailt, akkor külön felkerestem volna az apádat, hogy biztosan átírasson.


20/F

2016. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%
Az a személy akinek ment a levél, valószínűleg nem tudta, hogy te mennyire nem akarsz oda menni, így nem volt jogos a levélírás, a stílus pedig főleg nem. Mellőzhetted volna ezt az alpári stílust. Lehet, hogy nem csak a jegyeiddel volt gond, hanem az is benne van a pakliban, hogy szemtelen is vagy, ezért gondoltak valószínűleg arra, hogy majd ott megnevelnek. Nem szeretem az ilyen iskolákat, de vannak emberek (pl. te) akikre ráférne egy kis jómodor. A levéllel a szüleidet is megszégyenítetted, nemcsak magadat. Én egy ilyen levél után feltettelek volna az első vonatra és szóltam volna, hogy a hétvégét és az ünnepeket is ott fogod tölteni. A keresztapád szerintem azért vonta vissza az igért ajándék pénzt, mert valószínűleg ő is egy hatalmasat csalódott benned. Inkább próbáld meg valahogy jóvá tenni az egészet pl. úgy, hogy elekezdesz tanulni, rendesen viselkedsz, és mindenekelőtt bocsánatot kérsz attól akinek a levelet írtad, mert az az illető ellened semmit sem vétett, csupán válaszolt Apád kérdésére.
2016. febr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!