Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem kitartottnak...

Az unokatestvérem kitartottnak számít?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem 25 éves egyetemista, párja 32 éves mérnök, elég jól keres, nem gazdagok de rendesen meg tudnak élni. 6 éve vannak együtt, még azelőtt jöttek össze hogy unokatestvérem elkezdte az egyetemet. Ezután együtt költöztek fel Pestre a párja albérletébe amit ő fizet, tehát ingyen lakik ott voltaképpen. Az ételt-italt mindet a barátja fizeti. Nagyon szeretnek vásárolni, mindig szép ruhákban vannak, ezt is mind ő fizeti. Eléggé tudnak élni, mert gyakran járnak moziba, koncertekre, étterembe, wellnes hétvégékre, természetesen fiú pénzéből. Ő hozza-viszi mikor haza jönnek hétvégére (egy városból származnak), tehát buszra, vonatra sem kell költenie, kényelmesen utazhat. Többször voltak nyaralni: minden évben Balaton többször, fesztiválok, voltak már Görögországban, Olaszországban többször, Párizsban, nászútra is valami szuper helyre mennek (nemsokára összeházasodnak). Furcsa is hogy ennyire el van látva mert a vőlegénye sem tűnik iszonyat gazdag embernek, de eléggé szeret költeni rá, úgy tűnik. Igazából akkor kezdtem el ezen gondolkodni amikor és is egyetemre mentem, és látom hogy neki egész más a párja miatt. Nekem nincs senkim aki fizetné ezeket, ő sosem tapasztalta meg milyen úgymond "csóró egyetemistának" lenni. Nem dolgozik suli mellett, tehát semmit nem rak be a közösbe, mindent a férfi fizet, ő pedig gondolom kiélvezi ezt. Nem ezt szokták kitartottnak hívni?
2016. febr. 11. 10:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom kozos megegyezes lehetett hogy amig a lany egyetemre jar, addig a pasas eltartja. Nyilvan azert jar egyetemre, hogy utana dolgozzon. Unokatesod szerencses, de nem feltetlenul kitartott. Vannak parok ahol a feleseg haziasszony es megcsak nem is dolgozik, oket sem minden esetben lehet kitartottnak nevezni.
2016. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

De, ezt lehet kitartottnak hívni.

Akinek ez meg azért szúrja a szemét, mert neki nehezebb hasonló cipőben, azt meg irigynek és rosszindulatúnak szokták hívni.

Vitatkozhatunk, melyik a cikibb.

2016. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Irigykedünk, irigykedünk??


Igen, kitartott, de ez miért is fàj neked ennyire? Mindenki úgy él, ahogy akar. Aki nem dolgozik, az vállalja azt a kockázatot, hogy ha a kapcsolatuknak vége, vagy a párja munkaképtelen lesz valamiért, akkor ő ott áll munkahely, tapasztalat, és pénz nélkül. Ezt mindenkinek saját joga eldönteni, hogy vállalja-e. Az ő élete, úgy szúrja el, ahogy akarja. Nem értem miért kell ezen csámcsogni másoknak. Én nem maradnék otthon htb- nek, de nem ócsárolom vagy nézem le azt, aki otthon marad. Aki habzó szájjal mocskolja a htb-ket, az szimplán irigy... aki elégedett az életével az nem foglalkozik másokkal. Azt meg továbbra is fenntartom, hogy irigy vagy unokatesódra, és kiírtál most gyorsan egy kérdést, hogy vadidegenek együtt szidják veled, hogy mekkora ingyenélő, szemét, kitartott nőszemély.

2016. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Én nem gondolom kitartottnak, mert az egy olyan negatív jelző.

Nekem a kitartott az, aki csak a pénzért van a párjával. És a párja sem a szerelmet keresi benne, hanem egy tárgyat, akit mutogathat, meg akivel bármikor szexelhet.

Nekem ők meg egy kvázi családnak tűnnek. Most a lány még tanul, így nincs keresete. Ennyi erőből minden egyetemista kitartott, akit a szülei pénzelnek. :) Ezt eltartottnak hívják, nem kitartottnak, szerintem.

2016. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen baromira féltékeny vagy.
2016. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Akkor eltartott, bár az még mindig jobb mint a kitartott. Szerintem az más hogyha a szülő segít a gyerekének mint hogy valaki összejön egy idősebb valakivel akinek van pénze aki ellátja. Egy szülőnek tulajdonképpen ez a dolga.

Egyébként nem vagyok féltékeny egyáltalán, nem is irigylem, nem is írtam ilyet.

Ja és miután befejezi az egyetemet azután akarnak gyereket, tehát ha összejön leélnek együtt kb 10 évet hogy ő egy forintot nem adott bele a kapcsolatba.

2016. febr. 11. 10:35
 7/34 anonim ***** válasza:
92%

6: Lehet, hogy ez új, de egy kapcsolatba nem csak pénzt lehet beleadni. Sőt! Nem attól lesz jó! Sőt, az már régen rossz, ha ki kell számolni, hogy x és y ugyanannyit adjon bele anyagilag, mert különben nem egyenlő felek. A kapcsolatba érzelmeket kell beleadni.

Az egy klasszikus felállás, hogy a férj dolgozik, a feleség pedig otthon van a gyerekekkel. Ezt sokan nem engedhetik meg maguknak. Sokan nem is vágynak rá. De ettől még az nem lesz rossz, aki így él.

2016. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem kitartott, hanem eltartott. Es ha a baratjanak igy jo, akkor senkinek semmi koze hozza.


Majd ha vegez az egyetemmel es dolgozni kezd o is, akkor lesz fizetese, es nyilvan kozos kasszan lesznek, ergo o is ad az alberleti dijba.


Az lenne a "kitartott", ha neki is lenne sajat penze, de azt tenne felre es nem koltene magara egy fillert se, baratjanak se vene semmit, de elvarna hogy neki minden kiadasat fizessek. Errol itt meg tavolrol sincs szo.

2016. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

Nem kitartott, eltartott. A kettő között óriási a különbség. Neki az egyetem a munkája, bőven lehet azt befektetésnek tekinteni a jövőre nézve.

(kitartott a strici, aki a szexmunkás barátnője pénzén él)

2016. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%
Savanyú a szőlő, mi?
2016. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!