Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem kitartottnak...

Az unokatestvérem kitartottnak számít?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem 25 éves egyetemista, párja 32 éves mérnök, elég jól keres, nem gazdagok de rendesen meg tudnak élni. 6 éve vannak együtt, még azelőtt jöttek össze hogy unokatestvérem elkezdte az egyetemet. Ezután együtt költöztek fel Pestre a párja albérletébe amit ő fizet, tehát ingyen lakik ott voltaképpen. Az ételt-italt mindet a barátja fizeti. Nagyon szeretnek vásárolni, mindig szép ruhákban vannak, ezt is mind ő fizeti. Eléggé tudnak élni, mert gyakran járnak moziba, koncertekre, étterembe, wellnes hétvégékre, természetesen fiú pénzéből. Ő hozza-viszi mikor haza jönnek hétvégére (egy városból származnak), tehát buszra, vonatra sem kell költenie, kényelmesen utazhat. Többször voltak nyaralni: minden évben Balaton többször, fesztiválok, voltak már Görögországban, Olaszországban többször, Párizsban, nászútra is valami szuper helyre mennek (nemsokára összeházasodnak). Furcsa is hogy ennyire el van látva mert a vőlegénye sem tűnik iszonyat gazdag embernek, de eléggé szeret költeni rá, úgy tűnik. Igazából akkor kezdtem el ezen gondolkodni amikor és is egyetemre mentem, és látom hogy neki egész más a párja miatt. Nekem nincs senkim aki fizetné ezeket, ő sosem tapasztalta meg milyen úgymond "csóró egyetemistának" lenni. Nem dolgozik suli mellett, tehát semmit nem rak be a közösbe, mindent a férfi fizet, ő pedig gondolom kiélvezi ezt. Nem ezt szokták kitartottnak hívni?
2016. febr. 11. 10:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%
Es? Kit erdekel? Ha az orrod ala dorgoli mindig, hogy neki mennyire jo dolga van, akkor allitsd le, mondvan gondoljon bele a te helyzetedbe. Bar szerintem inkabb az all fenn, hogy nincs eleted es raersz masokkal foglalkozni...irigyellek.
2016. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem minden egyetemista nyomorog.

Nagyon sok jó körülmények között élnek, és csak a tanulással kell foglalkozniuk. Mert a szüleik jól állnak anyagilag. Őket is irigyled?

Nekem úgy tűnik, hogy örülsz, hogy beleköthetsz az unokatesódba, mert ő nem a szüleivel és, hanem a barátjával. Azt gondoltad, hogy akkor ezzel majd jól kicikized.

Szerintem meg semmi gond nincs ezzel. Ők egy család, az ő dolguk, hogy eldöntsék, hogy hogyan élnek.

Te meg foglalkozz a saját életeddel.

2016. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, egyáltalán nem irigylem, nem vagyok féltékeny rá. Csak felbosszant az igazságtalanság, hogy egyeseknek milyen jó, másoknak meg nem. Egyébként gyönyörű pár, öröm rájuk nézni, tényleg. Nem vagyok álszent, ilyen helyzetben én hagynám hogy eltartsanak, csak az furcsa hogy a srác tényleg nem tűnik nagyon gazdagnak, nincs szuper autója, meg ha annyira gazdag lenne 32 évesen lenne saját háza, de rengeteg költ rá, mondhatni a tenyerén hordozza. De az is igaz hogy amennyit látni a kapcsolatból a lánynak nincs sok beleszólása a dolgokba. Én például nm szeretnék ilyen helyzetben lenni hogy teljesen mástól függök és ki vagyok szolgáltatva.
2016. febr. 11. 12:39
 24/34 anonim ***** válasza:
66%

"egyáltalán nem irigylem, nem vagyok féltékeny rá. Csak felbosszant az igazságtalanság, hogy egyeseknek milyen jó, másoknak meg nem. "

ez csak nekem ellentmondásos?

2016. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
27%
Te fiú vagy, vagy lány?
2016. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
62%

"Nem vagyok álszent, ilyen helyzetben én hagynám hogy eltartsanak"

vs

"Én például nm szeretnék ilyen helyzetben lenni hogy teljesen mástól függök és ki vagyok szolgáltatva."


Döntsd már el melyik oldalon állsz, te barlangi troll.

2016. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
62%

mindenkinek megvan a lehetosége arra, hogy igy éljen.


neked, lányként még konnyebb is. -támogatokat- találni elég egyszeru, aztán van, aki ezt elfogadja és a kényelmet nézi, van, aki ehhez meg tul onérzetes és ambiciozus..ezért egyedul probál meg boldogulni. az egyik a tescoban árufeltolto éjszakánként, a másik meg szétteszi a lábát (netalán még szerelmes is lesz) ez csak rajtad mulik. nem kell irigykedni. igazságos vagy sem? szerintem igazságos, mindenki maga donti el, hogy hogyan szeretne élni, ha neked ez az életstilus nem tetszik, akkor ennyi. de ettol még nem lesz igazságtalan a helyzet.

2016. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

26: azt úgy értettem hogy nála laknék, de kb. ennyi tehát nem engedném hogy elhalmozzon és kis hercegnőként bánjon velem. Nem esne jól ha úgy kapok sok mindent hogy meg se dolgoztam érte.


Tudom hogy mindenki úgy él ahogy akar. Igazából csak a ti véleményetekre voltam kíváncsi de szokás szerint jól elküldtétek a kérdezőt.

2016. febr. 11. 16:57
 29/34 anonim ***** válasza:
77%
Idén váltottam egyetemet, költöztem össze a párommal és nem dolgozom. Na tessék, most mi lesz? És tudod, miért? Hál' Istennek, megtehetjük. Ő tudja, hogy nekem most a tanulás az első, hiszen ettől függ a jövőm, a jó állásom, stb. És mi lenne akkor, ha ő nem lenne? Támogatnának a szüleim, mert ők is megtehetik. Ha nem tehetnék? Diákhitel és munka (nem csak szórólapot osztani, vagy a Mekiben állni lehet éhbérért). Ennyi. Lehetősége mindenkinek van arra, hogy olyan élete legyen, amilyet szeretne, de ahhoz az kell, hogy ne a másik életében kutass, hanem a sajátodban.
2016. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
32%

Nem. Eltartottnak, ha akarod, de inkább párkapcsolatban élőnek.


Hallottál már olyat, hogy a párkapcsolatban az egyik félnek baja lett és a párja tartotta el? Nyílván soha, igaz? Pedig nagyon is létezik.


"Ahogy mondtam, egyáltalán nem irigylem, nem vagyok féltékeny rá."


Az a szörnyű, hogy esztelenül irigy vagy és még tagadod is.


"Csak felbosszant az igazságtalanság, hogy egyeseknek milyen jó, másoknak meg nem."


Szerinted mi ez, ha nem irigység?


A másik: te csak a látszat alapján ítélsz. Nem tudhatod, hogy ez a lány mit fizet azért, hogy őt eltartják. Nem, nem az ingyen szexre gondolok. Van annál sokkal-sokkal súlyosabb teher is.


És ne gonoszkodj: nem verjük el "szokás szerint" a kérdezőt, hanem szokás szerint helyretesszük azt a kérdezőt, akit kell. Pl. egy olyan irigy és rosszindulatú embert, mint amilyen te vagy - aki azért írtad fel a kérdésedet, hogy önigazolást kapj a sérelmeidre.

2016. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!