Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem kitartottnak...

Az unokatestvérem kitartottnak számít?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem 25 éves egyetemista, párja 32 éves mérnök, elég jól keres, nem gazdagok de rendesen meg tudnak élni. 6 éve vannak együtt, még azelőtt jöttek össze hogy unokatestvérem elkezdte az egyetemet. Ezután együtt költöztek fel Pestre a párja albérletébe amit ő fizet, tehát ingyen lakik ott voltaképpen. Az ételt-italt mindet a barátja fizeti. Nagyon szeretnek vásárolni, mindig szép ruhákban vannak, ezt is mind ő fizeti. Eléggé tudnak élni, mert gyakran járnak moziba, koncertekre, étterembe, wellnes hétvégékre, természetesen fiú pénzéből. Ő hozza-viszi mikor haza jönnek hétvégére (egy városból származnak), tehát buszra, vonatra sem kell költenie, kényelmesen utazhat. Többször voltak nyaralni: minden évben Balaton többször, fesztiválok, voltak már Görögországban, Olaszországban többször, Párizsban, nászútra is valami szuper helyre mennek (nemsokára összeházasodnak). Furcsa is hogy ennyire el van látva mert a vőlegénye sem tűnik iszonyat gazdag embernek, de eléggé szeret költeni rá, úgy tűnik. Igazából akkor kezdtem el ezen gondolkodni amikor és is egyetemre mentem, és látom hogy neki egész más a párja miatt. Nekem nincs senkim aki fizetné ezeket, ő sosem tapasztalta meg milyen úgymond "csóró egyetemistának" lenni. Nem dolgozik suli mellett, tehát semmit nem rak be a közösbe, mindent a férfi fizet, ő pedig gondolom kiélvezi ezt. Nem ezt szokták kitartottnak hívni?
2016. febr. 11. 10:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%

De, kitartott igen. Ám ha a pasija ebben benne van, akkor ez van, elég hülye, de magánügye.

Az ilyen kapcsolatok szétbomlásakor szoktak jönni a jó kis anyagi viták, vagy épp a pofára esés.

Bár ezek a hölgyemények képesek addig csendben bájologni, amíg feleségül nem vetetik magukat. Utána meg már a fele királyság az övék, és tudják, hogy nem kerülhetnek csak úgy utcára. Na meg érdekbaba biztosítékul, stb.


Sok pasi meg ebben benne van egy ideig, amíg a nő ki nem mutatja a valódi énjét... Addig meg örül, hogy sikerült felszednie egy csajt. És inkább pénzeli, hogy maga mellett tartsa, mint hogy egyedül legyen.


Ennyi. Igazából az ő ügyük. Csak ha nem jön be a számítás, akkor is tartsák meg saját ügyüknek, érted... :)

2016. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Jó, akkor eltartott, akkor is "tartva" van. Tényleg nem rosszindulatból, de sokan akik tanulnak dolgozniuk kell iskola mellett hogy normálisan tudjanak élni. Neki nem kell ugye, de így is sokkal jobban él mint a nagy többség. Ha jobban belegondolunk az sem sokkal különb amit gyakran látni hogy fiatal lányok idősebb pasikhoz mennek hozzá a pénzért. Mondjuk ott csak a pénz van, ők meg láthatóan szeretik egymást.
2016. febr. 11. 11:05
 13/34 anonim ***** válasza:
40%

És ha az,nincs ingyen punci!


Ne írígykedj,keress te is szponzort!



37/KAN

2016. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen rokonoktól mentsen meg a sors, mint te vagy..

Basszus 6 éve együtt vannak, nehogy már sajnáld tőle,hogy a vőlegénye meghívja erre-arra+eltartja..

Amúgy is gondolom, hogy azért jár az unokatesód egyetemre,hogy később ő is dolgozzon. Jobban éreznéd magad, hogyha ő is elmenne 400-500 forintokért diákmunkára?Gondolom nem szorulnak rá , inkább az a fontos,hogy időben végezzen az egyetemmel, nem?

Ha unokatesód tényleg arra menne,hogy eltartassa magát egész életében, akkor nem hiszem,hogy egyetemre járna, hanem ellakkozgatná meg reszelgetné otthon a körmeit..

És még annyit mondanék, hogy őszintén!! Ha lenne neked is párod, aki felajánlaná,hogy költözz hozzá egyetem alatt, akkor nem mennél bele, csak mert nem helyes,hogy ő eltartson? Mert hogyha két ember szereti egymást, akkor szerintem fel se merül ilyen ,hogy sajnálnák egymástól a pénzüket...Az én párom is sokat tett értem, amikor még tanultam..Ugyanúgy én is segítettem neki anyagilag, amikor nem volt munkája..Egy jó kapcsolatban az ember nem ilyen fillérbaszó,hogyha a párjáról van szó..

De mondom, süt az írásodból az irigység.

2016. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Irigység szagot érzek a levegőben! Savanyú a szőlő?

Én is hasonló cipőben járok, mint a "kitartott" unokatestvér, annyiban hogy az én barátom orvos szintén szép fizetéssel. Ha valaki kitartottnak nevezne azt nem hagynám szó nélkül. Kinek mi köze, hogy hogyan élek, vagy él ez a bizonyos unokatestvér. Mindenki a saját háza előtt söprögessen.

Szeptemberben kezdem az egyetemet jó pár év kihagyással, ezért nem dolgozok egy jó ideje. Volt mit felfrissítenem tudásilag, na de ez nem lényeg. Mi megbeszéltük, hogy nekem most a tanulás a fontos, nem pénzt hozni a házhoz. Majd ha befejeztem a sulit, akkor dolgozok. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogok munkát vállalni közben, ha lehetőségem adódik rá. Párom mindent megtenne értem. Szeret a kedvemben járni. Én is megtenném ezt fordított helyzetben. Nem vagyunk pénzéhesek, nem rázzuk a rongyot. Tudjuk hogy honnan jöttünk.

De ha megteheti, akkor miért ne tenné? Idéztem a páromtól. Ő már tanult eleget, azt csinálja, amit szeret, és közben pénzt keres. Engedjem meg neki, hogy a kedvemben járhasson. Nem a mekiben dolgozza magát halálra 90000 Ft-ért. Ebben az esetben szó nélkül dolgoznék én is, és levelezőin folytatnám a tanulmányaimat. Ahogy már mondtam, nem vagyunk pénzéhesek, boldogok, egészségesek vagyunk, szeretjük egymást, minden más másodlagos.

Ha kell valami, akkor megveszi nekem, de nincs szükségem semmire, mindenem megvan. Számomra ő a fontos, és nem iPhone meg márkás ruha cikkek.

De ebbe egy külső szemlélő nem lát bele, így nem tudjuk, hogy mi is a helyzet a "kitartott" rokonnál, milyen köztük a kapcsolat, boldogok-e stb.... Mi csak külső szemlélőként tudunk véleményt alkotni róluk.

2016. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nahát a végén kiderül milyen jó hely ez a Magyarország ha majdnem minden egyetemista csajszinak fizetni tudja valaki az ellátást. Képzeljétek el milyen lenne ez a párotok nélkül, ugye? Akkor is a feneketek alá van rakva minden, meg később diploma után, nem kell azon aggódni mi lesz ha nem találtok munkát mert ott a lovag aki segít. Fordított esetben, ha mondjuk egy egyetemista srác összejönne egy idősebb nővel akinek van munkája és az eltartaná biztosan megbotránkoznátok. De a másik helyzet, amiről én írok az természetes, hát jó.
2016. febr. 11. 11:28
 17/34 anonim ***** válasza:
74%

Te hallod magad??? Rég találkoztam ilyen irigy, tapló prolival, mint te.

Az ilyenekből lesznek azok a tipikus fotelforradalmárok, akik esténként ülnek a tévé előtt és fél ordítva vitatkoznak a híradóval, meg szidnak mindenkit mert szerintük az egész világ tehet az ő nyomorukról, csak ő maguk nem. Komolyan, kár beléd az oktatás...

Kit érdekel, hogy más hogy él? Azzal foglalkozz, hogy veled mi van. Építsd a jövődet, tanulj vagy dolgozz és adj hálát azért, amid van, ne pedig mások magánéletébe vájkálj. Na és ha csak a pénzéért van vele az unkatesód, akkor mi van? Van hozzá bármi közöd? Te ettől sem több, sem kevesebb nem leszel. Inkább keress magadnak te is férfit, hátha még pénze is lesz, aztán meghív esetleg egy moziba... Proli...

2016. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%

Vigyázat, vigyázat! Adjanak helyet a mentőknek gyorsan! Valaki itt sárga lett az irigységtől! :D

Süt minden írásodból a féltékenység! Miért utálod ennyire unokatesódat? Csak a pénzt irigyled tőle, vagy a pasiját is szívesen lecsapnád a kezéről?

2016. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%

"leélnek együtt kb 10 évet hogy ő egy forintot nem adott bele a kapcsolatba"


Aztán mégis, mi közöd van neked ehhez?

2016. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

"Fordított esetben, ha mondjuk egy egyetemista srác összejönne egy idősebb nővel akinek van munkája és az eltartaná biztosan megbotránkoznátok. De a másik helyzet, amiről én írok az természetes, hát jó."


Én fősuli alatt egy nálam 15 évvel idősebb nőnél laktam,gyakorlatilag ő tartott el. Egyik ismerősöm sem szólt le miatta,sőt sok srác elmondta,hogy mennyire írígyel-e miatt. Csodálatos nő volt,minden téren.

2016. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!